Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:55 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Емилио Салгаринови [re: ShokoLaDa]  
Автор T a n y a ()
Публикувано12.08.17 14:27



Всеки си има и няма универсален вариант...

... :) Шоко, в моята книга на живота -
приключенските книжки дойдоха в летата на трети-четвърти клас,
пети-шести бяха криминалета,
седми осми - много ми се четяха български автори и още ми се четат.
В гимназията дойде Стайнбек - на Изток от рая и почти всичко, което е написал
и така нататък ... :)



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: coffeemate]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано12.08.17 15:32




времената бяха много различни..много! За книга съм чакала с часове в читалището - библиотека. Общуването беше на различно ниво, не знам дали по-добро или по-лошо от сегашното.
Моето дете не обръща внимание на "моите" книги от детството, тя чете друго, интересува се от друго и е нормално.
Опитайте с аудио книги, аз не мога с тях..непознат глас, непозната интонация и се разсейвам..но може пък и да и хареса...: )



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: T a n y a]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано12.08.17 15:43



добре..: )
а в моя живот и до ден днешен има всичко..и Салгари и криминалета /макар, че са рядкост/ ииии всичко...дори и приказки.
Много е важен етапът на подготвеност за дадена информация. Всяко нещо което е прочел човек преди, сега има друго измерение, защото кръгозора му е друг. Но всеки човек чете според потребностите си...или не чете, ако иска животът му да е сведен до познатите неща. Има хора, от които научавам многоо неща, а те не са прочели и една книга... ама те са предимно практици...Избор.


пп но ми стана интересно.. с каква цел ми казваш за възрастовите си предпочитания към книгите?

пп а забравих да добавя...за мен...в собствената книга на живота не влиза получената информация, а начина по който се използва, т.е. спомените които трупаш от преживяванията си..от личните преживявания...

..на база това което знаеш и можеш...

Редактирано от ShokoLaDa на 12.08.17 15:47.



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: ShokoLaDa]  
Автор T a n y a ()
Публикувано12.08.17 17:12



пп но ми стана интересно.. с каква цел ми казваш за възрастовите си предпочитания към книгите?

... разказах какво е било. :)
Лятото с хлапетата от махалата ходехме до читалището. И четяхме наред каквото имаше по лавиците на читалищната библиотека. И казано от днешно време - бяхме на една "читателска вълна" било то приключенкса, криминална и тн Помня, че покрай игрите си говорехме и за книгите. които четяхме... не литературни анализи, а гатанки примерно около героите си правехме... или като му се казва сега - и култови фрази сме заимствали от книгите.

.на база това което знаеш и можеш...
Когато споменах за Стайнбек и На Изток от Рая... Мога да добавя. че от онези ми ранни тийн години когато съм я чела, съм запомнила трайно последните думи в книгата: "Ти можеш". И стремяла съм се в живота ми насетни да мога едно или друго, което ми се иска. Такиви ми ти работи. :)



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: ShokoLaDa]  
Автор T a n y a ()
Публикувано12.08.17 17:14



читалището - библиотека.

аааааа и аз току писала за такова място. :))



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: T a n y a]  
Автор coffeemate ()
Публикувано12.08.17 18:55



Жега голяма, мор, по централната улица на Свищов само тийнейджъри се шляят. Плочките на градския център се напекли като пещ, в общи линии само хора в идеално здраве могат да се мотаят по това време, минаваме покрай дъбът до гъбката и завиваме към Кременчук. Пием един сок и се шмугваме в читалището. Идилия е било, тогава все едно сме си поръчвали друг живот- с една книжка- по един нов свят и един от друг по-вълнуващи.
Наранили по три книжки, минаваме на етажа с фонотеката. Чичо Руско поглежда към нахлулите хлапетии, сваля слушалките и казва нещо. Не му помня репертоара, но той имаше желязно правило, направо мисия- на тези нови свищовлии да влее нещо, което го няма в родителите им- кои еснафи, кои работници в заводите, кои пияндета. Чичо Руско беше от друг порядък, преди години го видях- не беше мръднал, никакво стареене не го беше споходило, само дето имаше жена с него. Ние тогава знаехме, че е стар ерген. Та той имаше условие- първо ни пуска джаз/ класическа музика и после най-модерната тогава. Няма да забравя, че при него чух за пръв път Джордж Майкъл. Говореше ни за изпълнителите/ групите. Беше меломан от ранга на Тома Спространов.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Емилио Салгаринови [re: ShokoLaDa]  
Автор coffeemate ()
Публикувано12.08.17 19:02



Чете детето, но кара по списъка на задължителната литература. И все пак мен нещо все ми се струва, че я няма тази страст към книгите, която би ме радвала. Както и да е, ние сега мечтаем със Сой Луна, пубертет рано е дошъл и пак добре, че е изпълнителна и следи какво се очаква да е прочела през ваканцията. Разминахме се на Мери Попинз катастрофално и аз вече не си натрапвам вкусовете.

А хитростта е ума на глупака.


Тема Re: Емилио Салгаринови [re: coffeemate]  
Автор T a n y a ()
Публикувано12.08.17 21:08



Идилия е било..

Да. :)
и читалището, и парка, и чешмата с три чучура ледена вода..



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: T a n y a]  
Автор ShokoLaDa (лято..)
Публикувано12.08.17 23:55



значи сме на горе-долу една възраст...: ))
Хубави времена бяха...
Наскоро ми попадна нещо интересно май от фейса беше..не знам...но гласеше нещо от рода..."защо децата и да се скарат и да се сбият, след час са пак заедно? И отговорът беше " защото да са заедно и да са щастливи е по-важно, от егото им"
И това моментално ми насочи мисълта в нова насока..наистина ли сме се превърнали в идиоти, общуващи с егото си..и наистина ли толкова малко ценим щастието и усмивките си, та сме ги подчинили на хиляди условности и тъпотии..
отговорих си..и отговорът не ми хареса...: ) но пък обществото и социалното общуване не ни дава много право на избор..когато сме в тях..но пък е безценно, че си имаме и само наши си моменти, мигове, безкрайности..: ))



Тема Re: Емилио Салгаринови [re: coffeemate]  
Автор Nerv (Will O the Wisp)
Публикувано13.08.17 00:49



.

Като го цъкнеш - избери опция за бавно сваляне (slow download - в ляво). Проверих - при мене го свали за около 7 минути. Сваленият файл е архив съдържащ две папки (на чист български - два фолдъра ). Форматът на архива е .zip.
Разархйивираш смело и на моя [без]отговорност. Компресия няма т.е. ще се разархивират бързо (при мен за време под 1 минута). Всяка папка съдържа файлчетата на дадената книга, които са във формат .mp3. По-добре е една аудио-книга да не е на един единствен файл (защото ако я слушаш на уолк-мен и му падне захранването или натиснеш нещо по погрешка - ще се наложи да започнеш слушането отначало. Оффф пиша глупусти. Ако има проблем казвай - ще помагам.)

Най важното: линкът ще работи 30 дни от момента на качавнето, т.е. до към 12-ти септември т.г.

ПП

Възможно е да имат кусури. Не съм ги прослушвал до днес. Свалял съм ги от сайта

От мен са таговете и преименоването на заглавията на файловете по начин, какъвто съм сметнал, че ще е по-удачен. Може да се свалят от сайта, но файлче по файлче...

прав или изправян


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.