Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:39 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Dirty muddy weather (1)нови  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано26.04.13 22:18



Времето цапа. Абсолютното – абсолютно.

Ще каже някой – не е вярно!

Е, сега вече ме амбЕцЕрАхте:

+++
Доказателство 1:

Чемовица (2) вика на Йосариан:

- Йосей, тоз потник сив ли е[ ба]?

Па Йоса й гълчи:

- Ка щял да йе сив мари!? Нъл ку беши сив, щеши да й чер!

+++

Ще кажете сега: - Извърташ! Никакво доказателство това не е:

Но отново ще сбъркате.

Ето какво е извъртане. Следете внимателно моля!

Доказателство 2:


Не е съвсем вярно, че времето обръща бялото на черно наистина. Или по-правилно казано: не винаги. Понякога бива точно обратното. Като с оня моя любим пуловер дето едно време съперничеше по предизвикателна наситеност с гарванът, който гнездеше в косите на любимата ..., и на катрана в 9-те кръга ад що пребродих, дорде я търсех... Интензивната Ценрофугата на Индезита (3) обаче и на още по неумолимо безгрешното време му разаказаха играта. Сега е по сив и от на Йосариан брадата...

+++

Сега, знам ще се намери някой пак да скочи и да рече:

- Голям гявол си – въртиш сучиш все своето си знаеш, но истината е, че не си прав. И за това ще си изправен. Ей на, телевизия не гледаш ли хич пък хептен? Не си ли ги виждал онези намаханите жени, мечтани домакини за всеки истински мъж, дето все се чудят как по-добре на мъжа си и пуловера и черните боксерки, и чорапките да преперат, че да го не е срам ако случайно отиде на чуждо?! Зер какво ще си каже конкуренцията: - Свирнята е важна ама животът не е само песни и пляски по голото дупе.Требе си и шетня.

Значи аз пак моето си знам:

Доказателство 3:

На времето синът беше още дребен и тъкмо научил се да хортува. И си говорим с него веднъж как имало вика една шишичка дето като се изцапа мокета, капваш малко, тръкваш един път и изчезва петното. Викам му сине татюв - няма такова нещо – сънувал си. А той ми вика:

- Ама аз го видях по телеЛизията. Веднага се изчисти, когато го намазаха. Моменталически....

- Ееех, сине, сине. Животът не е вълшебна приказка.(4). По добре да го научиш това нещо рано и по по-лесния начин. Така, че не вярвай много на каквото ти показват, еле пък (5) разказват по телевизията.

Та искам да кажа, че си падам по фентъзито, но предпочитам да има сюжет. А то иначе все връткат оная тьотка дет се чуди как да го изпере оня нейния мърляч...

Далеч съм от мисълта, че съм Ви оставил бездиханни, но всяко нещо си има край. Дори и неизчерпаемото ми настроение да споря с въображаеми възразители спрямо безконечната ми и безнадеждна като самото всепобеждаващо време моя мъдрост.

+++


He was left holding the bag(6)

Nerv

Ad se ipsum (7):

И ако някой многознайник хлеБоуст ти каже, че времето лекува/ или убива всичко [демек всичко е в дозата] – не му вярвай.

Старата любов ръжда не хваща.

Защото казано е:

Любовта никога не отпада, а другите дарби, ако са пророчества, ще престанат, ако са езици, ще замлъкнат, ако са знание, ще изчезнат.


Светли празници!

(1) Непреводима игра на думи която най общо (euphemistically speaking) може да се предаде като: Ветеранът ви е подготвил голям пиниз…
Нещо подобно добре казано, само че с обратна релация може да се наблюдава (или по-точно чуе)


(2) На Чема жена му.
(3) Пропуснах да спомена, че в писанието ми има продуктово позицион(АН)иране.
(4) На езика ми бе да му кажа че е по-скоро *бана история ама се устисках...
(5) Характерния български израз „Еле пък“ се превежда обичано с “Let alone”. Държа да отбележа скромно за преводачите си.
(6) Контрата остана у него (Нерв).
(7) От лат. „Към себе си“ - Необяснима задявка с някой си Марк Аврелий от знаменитото котило на император Nerva.

Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 26.04.13 22:25.



Тема Re: Dirty muddy weather (1)нови [re: Nerv]  
Автор shshtt (късметлийка)
Публикувано17.09.13 22:11



брей, брей, брей, какви приятни изненади туканка имало



Искам международно разследване на цялото българско правителство!

Тема Философията на Щастливецнови [re: shshtt]  
Автор Nerv-202188 (Will'o'TheWisp)
Публикувано01.11.13 14:52



Философията на Щастливец

Знайно е, че утрото в Деня на народните будители се пада точно след Нощта на Вси светии. Как се нареждат все така майтапчийската работите, никой обаче не е успял да узнае. Още от времето на прелъстения и изоставен свети Валентийн Заброшеннок. Щерката се прибра към седем без нещо, изморена и щастлива от празнуването. Метна някъде маскарадния костюм, взе си душ, изпи чаша мляко с мед и усети внезапна умора. Никой не е по голям от дрямката и съвсем след малко тя се усмихваше на нещо хубаво и съвсем истинско в съня си. Повечето нейни съученици, достатъчно големи и предполагаемо отговорни, за да им отпуснат юздите и разрешат самостоятелно празнуване по нощите, навярно бяха на подобен етап от приготовленията си по посрещане на светлия възрожденския празник. Нали не се и ходеше на училище. Празничен разкош от всякъде. Така де, за какво са ни будители, ако всички винаги, скачахме рано, рано, издрънквахме поне две – три кафета до към десет часа и заредени с нестихваща енергия работехме неуморно всеки божи ден от зори до тъма за окончателната победа на силете на светлината над мрака и летаргията. Умни са си децата ни. Освен дето са и най хубавите птичета.

Та оставяме малката принцеса в невидимите царства на Екзюпери, на блажените мечти и заслужената почивка в пухения креват, само дето грахово зърно няма поставено скришно някъде там изпод множеството завивки и възглавки. Макар, че никога и в нищо не може да е сигурен човек. Още повече в днешно време. И тръгваме с кучият му син на утринна разходка. Да разбудим махалата с войнствен и жизнерадостен лай. Тези на които им се ставаше преди седем де. Безпросветният, но номинално щастлив Дакел, не беше чел „Привилегировани гледни точки“. Той по начало не се интересуваше много от приложна социо-пато-психология и голфисофия. За това, а най вече понеже даденият му свише ъгъл на полезрение започваше от отчайващо ниска кота, така и не разбра защо го отклоних рязко от мястото в треволяка където напрегнат се подготвяше да го изненада с разперени нокти и фучене, рижавият котак на съседката. Понякога дори неизбежните на пръв поглед конфликти между злините, бродещи по белия свят са предотвратими. Стига окото и ума да са на подходящата висота… Макар, че в нищо не можеш да си сигурен на наше време…

+++
…Трябва да погледнем така, че да не ни е понятен светът. Да изберем такава гледна точка…, от която той да стане неразбираем…
…Привилегированата гледна точка е гледна точка на властта….
… Ето тази гледна точка, удържаща две противоположни картини на света, е привилегирована гледна точка…., от една страна, виждаш една реалност в повече от другия, от друга страна, ясно знаеш какво вижда този друг. Всичката власт на света се състои преди всичко … в … наличието на две гледни точки.

+++

Дакелът разбира се, тези работи изобщо не го вълнуват. Да не говорим, че принципно би имал възражение, що се отнася до ползваната терминология. Конструкцията „гледната точка“ е евфемизъм, условен термин, при това далеч не най-подходящо-приложимия към дакелсофията. Някакъв еквивалент на абстрактната идея за информацията. А дори Мечо Пух знае, че количествените натрупвания водят до качествени подобрения. От там и всичката тази дандания свързана с властовите техники. Грижливото събиране, „слухтене“ или „мирисане“, според случая, класифициране и още по ревнивото стремление за опазване в тайна на битове, които стават байтове, гига и тера байтове. В света на дакелите е добре позната теорията за „привилегированите мирисни линии“. Казват например, че имат милион пъти по силно обоняние от човешкото. Кой е събрал повече информация тогава отгатнете сами. В света на дакелите, постоянно постъпват и се обработват такива гигантски количества данни, че стандартната единица мярка изграждащата елементарен информационен поток при тях се нарича птеродактил. Един птеродактил [1 PD] за сравнение, е приблизително равен на един човешки терабайт повдигнат на степен петабайт.
В момента например Щастливец, не само е разбрал къде е котака ведно с подробността, че комшийката снощи е пържила яйца с лук, попила в козината на Рижко но и усеща, че съм напрегнат и се опитвам да го „финтирам“. И затова се е именно „наежил“. Налага се да прибягна до лостовете на властта, за да му отвлека вниманието. „Властовият“ ми лост в случая е взел формата на магическа пръчица, в буря скършен злак, който веднъж попаднал в ръцете ми придобива нова и непозната до тогава за Щастливец притегателна сила. С нейна помощ развалям черната магия на „расовата“ омраза и го приобщавам към света на игрите и обичта. Така успявам да предотвратя мировия катаклизъм и да запазя добросъседското, къде мирно, къде твърде взривоопасно съвместно съществуване. Студената война все още бе в разгара си на някои фронтове. Там победители и победени няма. А провокациите в пограничните райони са нещо повече от ежедневие. Добре, че циганското лято спря офанзивата си, че трудно издържаше магарето да гледа как полуоблечената магарица се препича край басейна си. Всеки божи ден по пладне. Пладнешка провокация от най-брутално естество се казва това…

Когато играта ни омръзна се сетихме и защо сме излезли. Педантично и скрупульозно Щастливец си определи подходящо място и си свърши работата. Обратно, по пътя към дома бе повече от целеустремен. „В здраво тяло – здрав дух“, повтарят отколе людете, а пра-пра-пра дакелите разправяли, че „за да ти е леко и безметежно на душата, трябва да свалиш излишното тегло от тялото си и да си заметеш следите“. На древно-дакелски казват, звучала по стегнато фразата, но по начало не съм особено вещ в „мъртвите“ езици от всякакъв род.

Прибираме се. Преди да отключа, Щастливец изпръхтява два три пъти пред прага на входната врата, нетърпелив да провери налчието на личния състав у дома и успокоил се, че „кака“ му още сънува сладки сънища за пораснали принцове и принцеси, дава мълчаливото си съгласие да го оставя сам в къщи. Нали няма да е сам де. Иначе си имаме разправии друг път преди да го изоставя. До безкрай сме спорили по този въпрос. Основният в дакелсофията. Не успях да го убедя в моята „гледна точка“. Всеки път си държи на неговата догма: „Няма живот без обич и няма обич не мога ли да я подуша.

Nerv

---

Честит Ден на народните будители и Хелоуин!.



Прав или изправян.

Тема Re: Философията на Щастливец [re: Nerv-202188]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано01.11.13 15:10



test

Прав или изправян.


Тема Re: Философията на Щастливецнови [re: Nerv]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано01.11.13 19:47



тест 2

Прав или изправян.


Тема Re: Dirty muddy weather (1)нови [re: Nerv]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано10.01.14 19:00



В отговор на:


(1) Непреводима игра на думи която най общо (euphemistically speaking) може да се предаде като: Ветеранът ви е подготвил голям пиниз…
Нещо подобно добре казано, само че с обратна релация може да се наблюдава (или по-точно чуе)





По някаква си причина старият линк не работи, ако някой, някога се зачуди към какво толкова съм искал да Ви препратя музикално -евентуално би разбрал от тази корекция:



или на чист български: "Ваш'та мамка, милорд!"

Прав или изправян.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.