Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 20.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: Чете ми се, ама не знам кого.нови [re: Изyмeн]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано03.09.12 13:06



В отговор на:


Най-мъдрият философ, писател и футуролог, вечно търсещ истината, Човек с главно Ч. За съжаление не получи и стотна част от славата, която заслужава, преди всичко поради това, че произведенията му са дотолкова сложни, че повечето литературни критици не могат да оценят цялата им сила,предвид енциклопедичните познания на писателя, многопластовостта на произведенията и отличното му чувство за хумор. Специално признание заслужават преводачите, справили се с почти непосилната задача да предадат, почти да пренапишат всяко негово произведение



не съм много сведущ по въпроса. Може ли да подкрепиш с нещо по-простичко - до десетина изречения и някой пример, твърдението показано с наклонен щрифт по-горе?

Колко добър може да е един автор та почти всичко друго написано (или пишещо се) да ти се струва слабо и безинтересно?

Литературата вярно има наркотични свойства, но толкова пък силно-упойваща само създадената от единици да е, че всико останало да ти се струва блед заместител? Не че е невъзможно, но бих искал да го дообясниш. Ако си в настроение.

Прав или изправян.

Тема Re: Чете ми се, ама не знам кого.нови [re: Nerv]  
Автор Изyмeн (Премъдър)
Публикувано03.09.12 14:21



До десетина изречения...

Оглед на място, Конгрес по футурология, Summa Technologiae, Голем XIV, Записки всемогущего (за съжаление не знам оригиналното название на полски, а няма превод на български) - само тези произведения са достатъчни, за да остане ненадминат сред всичко, което съм чел. А съм чел доста.



Тема Re: Чете ми се, ама не знам кого.нови [re: Изyмeн]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.09.12 18:58



Засягаш любимия ми български роман и ще кажа само едно. Не мога да приема определянето на "Тютюн" като критика на капитализма. Той е толкова много други неща, че покрай тях "критиката на капитализма" просто се губи някъде в нищото...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Чете ми се, ама не знам кого.нови [re: Изyмeн]  
Автор 3лaтa ()
Публикувано04.09.12 19:56



хм, списъчето ми се струва прекалено късо, при това половината е от автори, изучавани в училище...



Тема Re: Чете ми се, ама не знам кого.нови [re: Stefan Pan]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано05.09.12 11:31



Здравейте Пан Стефан,

Не че не сте прав (поне напОлвина), но... това е най малкият проблем. И на темата, и на реториката й, и изобщо на форума.

Така и неразбрах защо Лем е хем номер едно хем не го разбира масата, хем супер добри преводачи са го превели на български. И да ти кажа загубих интерес. Ти вярваш ли го това че има нещо, което само един единствен човек да е най-добър, ненадминат, божествен в него...

Ако питаш момите на село: - "незаменими *бачи няма"... И макар "кадрите да решают все" - 'се ще се намери кой да оправи кашата или пък да запълни дупката, когато започне да води до емоционална липса особено. Тъй мился аз.

Остави го тютюна ти. Доволен ще останеш. Аз така направих. За истинския ти говоря. За малкото драконче. ...

Капитализъмът има много лица. Ламя е той или змей горянин. А на последък най обикновеното си лица, на финансова пирамида показва. Еби го... и той ши умре...

Ти гледай демокрацията и либертето да са харби...

Пък всъщност (ех къде си тейко агне багнешки, неотраден татин и т.н. да репликираш, че само клишета и кво беше там изпод пръстите ми излизали) точно това е магията на литературата. Един вижда едно, друг друго.

ПП

Да го е страх да пусне литературна тема човек тука. Ама вие със Крилете и ДГН сте виновни - щото не похвалихте оня новия БГ роман. Рицарския.

Никакви рицари не излязохМе за туй сме на тоз хал...

Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 05.09.12 11:38.



Тема Re: Чете ми се, ама не знам кого.нови [re: Nerv]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.09.12 03:44



Ти вярваш ли го това че има нещо, което само един единствен човек да е най-добър, ненадминат, божествен в него...

- Вярвам, защото

точно това е магията на литературата. Един вижда едно, друг друго.


------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Чете ми се, ама не знам кого.нови [re: Изyмeн]  
Автор kkrekk ()
Публикувано07.11.20 11:10



и най-мъдриот си е малко прозд, да ти кажем право кулегъ...
ако ще да е кот на цепи златой...

Вместо подпис:
като ти гепят ника ти жънеш бури....



вече има експертно мнение, при това в Китай, и юзърите вече са съгласни, че анонимността в интернет е опасност за личната сигурност. нямам анонимност от 2000 година. затова се придържах към тая линия при спама.

Web страница
Занимание (професия)
Хоби ФБ риболовъ
Местонахождение дома
Биография Имах навремето нерегистриран ник Уебстър боллз, явно е останал неразбранЪ







Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.