Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:04 09.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Приятели четат Кръстьо Кръстевнови  
Автор Весел Цанков (присъединил се)
Публикувано21.09.11 11:27



На 4 октомври от 18.30 часа в книжарница „Хеликон – Витоша” (бул. Патриарх Евтимий 68) Иван Кулеков, Людмил Станев, Михаил Вешим, Весел Цанков, Йордан Попов, Румен Белчев, Борис Арнаудов, Божидар Томов, Димитър Бежански и Любомир Методиев, със специалното участие на Васко Кръпката, ще четат текстове на писателя Кръстьо Кръстев, който ни напусна преди 2 години.

Автор на множество фейлетони, хумористични разкази, миниатюри и скечове, Кръстьо Кръстев, известен още като Дядо Гутенберг, Учителя Кръстев и Редутският кедър, остави трайна следа в българската литература. Той е автор на книгите "Снимка с кокошка", "Представлението свърши", "Блус в Подуене", "В собствен сос", "Дзен под кедъра", "Бай Ганьо се завръща" (в съавторство с Й. Попов и М. Вешим). Създател е на жанра „балкански киберпънк” с романа си „www.mutanti.com” (http://mutanti.hit.bg). Съавтор е на спектаклите "Смехотерапия", „Виж ми окото” и "Шокова терапия", играни десет години в Сатиричния театър.

В продължение на 10 години Кръстьо Кръстев работи в редакция „Хумор и сатира” на културната програма „Христо Ботев” на БНР, а от 1989 г. до смъртта си – във вестник „Стършел”.

Носител е на множество литературни награди, сред които два пъти на наградата „Чудомир”.



Страницата на хумориста Весел Цанков -

Тема Re: Приятели четат Кръстьо Кръстевнови [re: Весел Цанков]  
Автор зy (ентусиаст)
Публикувано21.09.11 11:35



О, благодаря за информацията! В последната си книга Ясен Антов си припомня за него с толкова обич и тъжна усмивка, че ми се прищя да си припомня неговите текстове. Чудесен случай! :)

Редактирано от зy на 21.09.11 11:38.



Тема Re: Приятели четат Кръстьо Кръстевнови [re: Весел Цанков]  
Автор TATIN_78 (непознат )
Публикувано22.09.11 22:24



СЕМ знаят ли какви яки реклами пердашиш без да плащаш на държавата?
Ще сезирам министър Дянков да ти претараши джобовете, да ти смъкне 100 кожи от гърба на теб и цялата ти фамилия!



Тема Re: Приятели четат Кръстьо Кръстевнови [re: Весел Цанков]  
Автор зy (ентусиаст)
Публикувано05.10.11 00:04



Благодаря за тази вечер





Тема Re: Приятели четат Кръстьо Кръстевнови [re: зy]  
Автор TATIN_78 (непознат )
Публикувано05.10.11 10:57



Прочетох нещо от този човек!


Из "Една поучителна история с Бай Г..."


" - Мамето му! Циментирахте ми часовника!... Абе, оти ми циментирахте часовника, бе?... Бех го оставил е там на трегеро!... Леле-е-е, що убав часовник беше!... "Пальот", като на Гагарин! Абе, що време съм го носил аз, убав часовник!... Мамето му, що направихте с тия бетоновози?!
Мъките ни бяха възнаградени!
Паднахме на колене в двора, прегърнахме котките и се заклехме, че повече няма да строим къща.
Защото българската къща се строи все така, под ръководството на някой Г. и, уви, Господ рядко се намесва, както в нашия случай. "

Уважаема ЗУ - прекалената реклама, не значи добро качество.
Това, което прочетох ми говори, че чета фейлетон от 80 г.!
МНОООООГО благодаря, но не звучи актуално!
МНОООООГО съжалявам, но БАЛЪКА си е БАЛЪК!
МНОООООГО ми е интересно, дали АВТОРЪТ е бил прецакан и понеже е глупав "ближе рани" цял живот!
МНОООООГО съжалявам, но не мога да се възхищавам на тема, която е меко казано тъпа!

Уважаема ЗУ - И АЗ ТИ БЛАГОДАРЯ! Накара ме да прочета някаква щуротия от 1996 г, която дори има обяснителни бележки, странно, Авторът явно е бил на ясно, че пише тромаво, и неща, които аудиторията нама да разбере!




1Анализ на епизода / от автора /



В увода на историята става ясно, че Г. не е само индивид, а преди всичко манталитет.
Типични черти за Г.: жизнен като видра, лидер от балкански мащаб, който иска винаги край него да има много хора и той да ги "действа", тоест да ги хвърля в някаква уморителна и унизителна дейност, да им нарежда и да си пие биричката на сянка. Това е българско държавническо качество.
Към края на историята се появява Г.-2, което идва да покаже, че Г. съвсем не е проста фигура, той се раздвоява и разтроява и са възможни случки, в които под различни имена участвува единствено Г.
Г., който е тук на земята.
Г. наш насущни.
Г. сутрин.
Г. вечер.
Цял живот с Г.
Държавата на Г.
... Хайде, да не си разваляме настроението!


МАЙТАП! За пръв път чета обяснителни бележки под фейлетон! Явно сме много тъпи - читателите!



Тема Re: Приятели четат Кръстьо Кръстевнови [re: TATIN_78]  
Автор зy (ентусиаст)
Публикувано05.10.11 11:20



Реклама, викаш. Ми дай и на тебе да ти направя. Благодаря, Тетине. Айде сега, оправяй се с таксите за реклама сам.

Пък и какво да правя, срам ме е, но съм живяла и през 80-те, когато тези неща звучаха другояче, и за мен все още звучат другояче, защото познавам контекста, в който са писани. Виж, ако ги четях сега за рпъв път, вероятно и на мен щяха да ми се струват такива, каквто се струват на теб.


Но понеже някой по-умен беше казал, че възрастта не е порок, ще се опитам да се опазя от угризения, че съм съм по-стара, че съм прочела нещо по-рано от теб и в други времена и че съм загубила (аз ли?!?!) десет минути от безценното ти време, за да прочетеш нещо, което не ти е допаднало. Успокоението ми е, че ако четеш творенията в този клуб, едва ли съм успяла да ти нанеса тежки поражения, свикнал си с далеч по-страшни писания.
Айде, със здраве.

ПС. Чак сега ти дочетох постинга до края. Ама ти за всичко, което не ти харесва ли хабиш по толкова емоционална енергия?? Ашсолсун! Младото и е младо...

Редактирано от зy на 05.10.11 11:21.



Тема Re: Приятели четат Кръстьо Кръстевнови [re: зy]  
Автор TATIN_78 (непознат )
Публикувано05.10.11 12:05



Зу,
Аз си казвам мнението!
Не е истина, както се пише във форума, че давам само "лоши" коментари!
Но ако всички писания на някой, носят "повей" , може би Априлски, който не е актуален ... съжалявам не мога да съм съпричастен и да му се радвам!
Относно възрастта ми, в грешка си - гоня 45 г.
За целия ми живот съм чел много неща и винагу съм имал собствено мнение.
Мнението си е мое, заставам зад него и мисля, че всяка литература, във всякакъв вид, която не носи някакво послание, а е смукана от пръстите, както явно правят някой хумористи е недостойна да бъде рекламирана!
Моля те, когато ходиш на някакви сборища, които те интересуват не ни ги набутвай!

Редактирано от TATIN_78 на 05.10.11 12:05.



Тема Re: Приятели четат Кръстьо Кръстевнови [re: TATIN_78]  
Автор зy (ентусиаст)
Публикувано05.10.11 15:05



не, ти не си изказваш мнението, а оспорваш правото на другите да имат мнение, различно от твоето или нещата за тях да имат различен смисъл.
Колкото до това какво ще набутвам тук - това е публично пространство и докато спазвам елементарна етика мога да си набутвам квот' си искам. Толкова много право имам на това, та направо съжалявам, че не съм редови графоман.
А за теб е лесно - с този ник съм от 12 години, като го видиш, просто не го чети и готово. Аз така правя. Не само с твоя ник, а и с други, за които смятам, че нямат какво интересно да ми дадат. Да ти кажа, спестява доста нерви. Опитай.



Тема малко, но от сърце...нови [re: зy]  
Автор TATIN_78 (новак)
Публикувано06.10.11 09:33



Моля те, когато искаш да благодариш на някого го направи лично, не през форума. Много е тъпо - все едно на сборището, където си била е имало толкова много хора, че не си могла да се " ДОКОСНЕШ" до твореца! 100 % авторът има поща, електронна, на която можеш да му пишеш!
Научи се да слагащ препинателни знаци, че малко трудно ти схващам какво искаш да ми кажеш! Все пак това е форум за ЛИТЕРАТУРА!
Не си с тоя "НИК" от 12 г. , а е 17.10.06 г. - което говори, че имаш проблем и с математиката, или пишеш под няколко "ник" - забравила си кога си се регистрирала!
Изобщо не ми е ясно, защо не трябва да чета коментари! Точно за това е този форум - ако нещо не ми харесва или ми харесва мога да го кажа, да го опиша. И кажи, как да не се радвам на словоблудства като: "квот' си искам" или "редови графоман", които си позволяваш?

Редактирано от TATIN_78 на 06.10.11 09:34.



Тема Re: малко, но от сърце... [re: TATIN_78]  
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано06.10.11 10:02



Чета тук относително често и, без да ми е интересно да участвам в спора помежду ви, искам само да вмъкна нещо относно датата на регистрация на много профили на потребители- през 2006- та дир-ът претърпя някакъв срив, подробности за който вече не си спомням, което обаче промени автоматично датата на регистриране на много юзъри. Така че въпросната 2006- та година за много от потребителите, както и за мен, не е еквивалент на реална година на регистрация в този портал.

Не че има съществен принос към съдържанието на вълнуващия ви диалог, но... просто за сведение.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.