Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 25.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кърт Вонегътнови [re: Tetin_77]  
Автор Tetin77 ()
Публикувано23.11.11 18:20



Мине се, не мине и се сещамза този велик автор. Е, вярно, не всички негови книги ми харесват максимално, но ако някой не го е чел и иска да го пробва, нека да захване Сирените от Титан, Майка Нощ, Бог да ви поживи мистър Роузуотър, Котешка люлка. Горе-долу това е редът в който ми харесват.


А ето и един добър разказ -
Предложете и вие някоя книга, в тоя дух ако се сещате и ако сте чели Вонегът! Че нещо наскоро си правих операция на предна връзка в коляното и сега съм рехабилитация и т.н., абе доста време за четене...



Тема Re: Интересни книгинови [re: Tetin_77]  
Автор Tetin77 ()
Публикувано05.12.11 15:36



Някакъв неизвестен автор, който пише много яко (въпреки, че социалните теми обикновено не са ми били много интересни)!





Тема Re: Една интересна бг авторканови [re: Tetin77]  
Автор Весел Цанков (присъединил се)
Публикувано07.12.11 02:57



Интересно, наистина. Но няма продължение?

Страницата на хумориста Весел Цанков -



Тема Re: Интересни книги [re: Tetin_77]  
Автор Pyмeн77 ()
Публикувано03.02.12 11:12



Още един автор, който ме изненада приятно -

, доста известен, но съвсем наскоро го зачетох. В момента съм на Сто години самота и я препоръчвам на всички.



Тема Рене Белбеноа [re: Tetin_77]  
Автор Pyмeн77 ()
Публикувано01.03.12 16:30




Наскоро прочетох Безкръвната гилотина на Рене Белбеноа. Доста интересна книга, в която авторът описва годините си прекарани в каторга във Френска Гвиана, нечовешките условия и несправедливости, и накрая, след няколко неуспешни опита за бягство, успява да стигне до Щатите, където издава книгата, става сравнително известен, създава семейство и може би живее щастливо.



Тема Re: Ерленд Лу - "Наивно- Супер" [re: Tetin_77]  
Автор Nicca ()
Публикувано04.03.12 11:40



Ерленд Лу / норв. Erlend Loe



много ми хареса книгата "Наивно- Супер" (но я намерих само на руски:






Тема Re: Интересни книги [re: Pyмeн77]  
Автор Nicca ()
Публикувано04.03.12 11:43



и аз я препоръчвам


чела съм я преди сто години и ме подсещаш пак да я прочета

но на линка, който си дал не са целите книги, а само откъси

Редактирано от Nicca на 04.03.12 11:48.



Тема Re: Интересни книгинови [re: Tetin_77]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано28.04.13 15:30





Според мен си струва четенето. Визирам най вече романа - сам по себе си. Линкът е статия на проф. С. Герджиков във в. "Култура" от 18.03.2005.

Колкото и да е безсмислено пред вид високата и почти ненадмината непосещаемост на клуба... все пак не би било зле ако имаше модератор, който да закачи темата някъде там най отгоре.

С пожелание за цветно настроение и пролетни сокове!

Nerv

Прав или изправян.

Тема Re: Интересни книгинови [re: Nerv]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано19.05.13 21:45



Гледам, че и една търговска тема също се е предлагала да се закачи най-отгоре под алтруистичен предлог да може този, който търси нещо, да го намира.


И като продължение на алтруистичната линия започва с предложения към търсещите - продава.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Интересни книгинови [re: Stefan Pan]  
Автор Nerv (Will'o'TheWisp)
Публикувано20.05.13 10:45



Ако иначе обикновен човек е склонен да наруши законите или общовъзприетите принципи на морала – значи въпросната мома или книга са си стрували. Едно е да искаш, друго да можеш... Искам да кажа, че тази тема е малко повече пиратска и по малко търговска. Кради народе възродени!
Съответно [темата] има по голяма зарибяваща стойност.

Разбира се всичко е само частично истинно. Не може просто така да се сравнява четенето на книги със серийна моногамия или [пепел ми на устата] проституция. Но има в книгите и адско удоволствие, и сериозен бизнес и парченца скършено щастие, понякога чуждо, а и какво ли още не.



Прав или изправян.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.