Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 18.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Досиетата Микснови  
Автор Rumi66 (непознат)
Публикувано21.02.11 15:25



Баба Пена беше решена на всичко. Немой така да я будалкат. Трябва да разузнай и да разследва. За тая цел трябваше да се премени малко, че с тея нещица ще я познаят а тя трябваше да ги разфасова на пастърма.
Не можеше да тръгне с носията за Бабинден. Тотю само като я зърне с тази китка. Вместо да помисли за нагоре, ще решава за надолу.
Също така не можеше да навлече фустата с която хранеше говедата, че току виж тръгнали една сюрия подир нея. Не стига, че ги храни толкова година ами сега една пръчка немой им удари.
За моминската дреха и дума да не става. И без това няма да и стане. А и ония сал това чакат. Да видят колко са млади бабите и техните деца да видят пенсия през нишката на шевицата.





Тема Re: Досиетата Микснови [re: Rumi66]  
Автор Nerv (новак)
Публикувано21.02.11 17:30



Обещаващо почва. Ще се чете...

Прав или изправян.


Тема Re: Бравонови [re: Rumi66]  
Автор Nerv (новак)
Публикувано21.02.11 18:01



Ми то по-арно от сапуняка за агентя дет мърдал с ‘къля бре.

Прав или изправян.


Тема Re: Абенови [re: Rumi66]  
Автор kpилe ()
Публикувано21.02.11 20:05



на този тип Слави/Комиците-хумор хич не разбирам какво му намирате. Селско-просташки псевдо-диалект и битовизми - колко скъпи били токът и парното.

Разтрисащ хумор от страниците на "над 55", "трета възраст" и "втора младост".

Не че не може човек да се изгаври с битовото и просташкото, ама някак го виждам в стил мисия Лондон, а не култоиздигайки простотията на невежата, тлъста, миризлива бабишкера, която цял живот е кОпала домати в колхоз и таман преди прехода е дочакала градско жилище в панелка.

То какво да се погавриш с такава? Аз бих се погаврил с елегантната реститутка, със синя кръв (и коса), внучка на офицери и доктори, превела поне няколко класици от и на чужди езици, горда съжителка с поне 3 котки и/или 2 кучета. Тази реститутка полза свободно имейл, информира се по въпросите на глобалната икономическа криза, инвестира половината пенсия в ценни книжа и е хазяйка на минимум две впиянчени студентчета от провинцията, които се свират на таванско стайче без собствен санитарен възел и течаща вода.

Аман от баби Пени и бах Ганьовци... ;)



Тема Re: Абенови [re: kpилe]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано21.02.11 20:44



Добре деее, нямаше ли един подобен разказ тук, но за такава от някакъв малък градец (дали не беше Две Могили) и нейна гостенка... Как не мога да се сетя за подробности.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Абенови [re: Stefan Pan]  
Автор kpилe ()
Публикувано21.02.11 20:50



?



Тема Re: Абенови [re: kpилe]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано21.02.11 20:59



Не знам защо, но мисля, че ти му беше автора и ми беше навяло смътното усещане, че визираше бозата.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Абенови [re: Stefan Pan]  
Автор kpилe ()
Публикувано21.02.11 21:03



Ти се шегуваш



Ами не помня, наистина.

Но "град" Две могили...?



Тема Re: Абенови [re: kpилe]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано21.02.11 21:05



Ами не знам, може би него да съм си представял като съм го чел.


Напиши ми една бележка, да ти отговоря, че не ми дава системата да ти пиша. Та да те питам нещо.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема между друготонови [re: Rumi66]  
Автор kpилe ()
Публикувано21.02.11 21:08



за да не ме обяви някой за вечната контра - ето нещо злободневно, но много добре написано, без да има някаква кой знае каква претенция и отчасти затова ми беше изключително приятно за четене :)






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.