Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:18 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Любимата ми книга,нови  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано28.01.11 02:01



която не съм чел, е "Малки жени". Вижте й заглавието - искаш да ги закриляш, да им насечеш дърва или да им закърпиш фустите (а защо не й да ги любиш в килера между бурканите от ягодово сладко, мед от рожкови и попарени камби с чесън, магданоз и аспирин). Обичам МЖ заради Уинона Райдър, Джоуи и Рейчъл, заради учителката ми по литература, заради съученичките ми, които се питаха една друга "прочете ли МЖ?" с онзи блеснал поглед, с който биха гледали как капитанът на отбора по американски футбол се къпе в съблекалните, ако имахме отбор по американски футбол и съблекални с душове. Тази книга непременно трябва да е много хубава! Да е нещо като "Титаник" в литературата -уж позната история с клиширан сценарий, много драматична, на места разнежваща, на места усмихната, някъде приканваща и запотена като стар модел на "Форд", някъде смразяваща и влажна до ревматизъм. Едно красиво, синьо бижу.
Любимият ми разказ, който не съм чел, е този на Тетин.
Любимият ми филм, който не съм гледал, е "Магнолия"
А вашите?

Редактирано от Дeбeлorъз__Hинджa на 28.01.11 02:29.



Тема оф топикнови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Cтpинa 3лaтa ()
Публикувано28.01.11 16:03



"попарени камби с чесън, магданоз и аспирин" - тази фраза показва знание на материята!

И ми напомня за... Мама Божка.



Тема Re: оф топикнови [re: Cтpинa 3лaтa]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано29.01.11 00:01



хахахаха, вече имам идеи коя си ти, но чак не мога да повярвам, че ти си ти :)))
иначе - материята я познавам като гурме-критик. това е любимата ми туршия, специалитет на сестрата на баба ми. много ми беше интересно защо в това съвършено нещо се слага и аспирин :)
ти чела ли си МЖ?



Тема Re: оф топикнови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Cтpинa 3лaтa ()
Публикувано30.01.11 18:06



тц, не съм чела МЖ, гледала съм един древен филм, мисля, че беше с Елизабет Тейлър в невръстна девическа възраст и Омар Шариф... Когато реших да проверя в Гугъл обаче дали не бъркам, ми излязоха един куп резултати за "Кючюк кадънлар"!



п.п. и за кого ме помисли??



Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Лил ()
Публикувано01.02.11 14:53







Тема Ха-ха!нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано01.02.11 15:19



Браво! Добро попадение!





Тема Re: оф топикнови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор ur4e69 (баба Вихронрав)
Публикувано03.02.11 11:23



Е как манджа без аспирин? Все едно кашлица без аспирин, осъзнай се бря





Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор ur4e69 (баба Вихронрав)
Публикувано03.02.11 11:24



На всяка манджа-аспирин! Така казват ората по нашия край от центъра на софийско





Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Nerv (непознат)
Публикувано10.02.11 15:00



"Титаник" в литературата .

Както може да се прочете в WIKI (м/у другото по-принцип много лъжат, в повечето случаи без да искат.)

В края на 2005 г. група изследователи след множество задълбочени проучвания и опити стигат до заключението, че нитовете, използвани при строителството на "Титаник", са били много некачествени. Качествен нит без проблеми би издържал на натиск над 1000 KN (разбирай средновековен таран за разбиване на крепости или също така в превод от английски – коч; бел моя – Nerv), но са направени икономии за сметка на качеството на стоманата. Така тя не е могла да издържи повече от 350 KN.

Просто се зачудих – каква е литературната аналогия на нитовете. Сещатате се – онези малки безполови свързващи елементи, които биха осигурили трайност (и дори непреходност) на титаничния Тетинов разказ, разискването на който явно е вездесъща тема където и да погледнеш напоследък.

Прав или изправян.

Редактирано от Nerv на 10.02.11 15:01.



Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Nerv]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано10.02.11 21:49



Грешиш.
Дискусиите, свързани (индиректно най-вече) с разказа на Тетин, не бяха относно неговите качества, а относно опита на скудоумието под формата на няколко ника да вземе връх и да запали кладите...

Хареса ми това с нитовете.

А какво за Булгаков, викаш?

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.