Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:22 26.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: оф топикнови [re: Cтpинa 3лaтa]  
Автор Tetin_77 ()
Публикувано12.02.11 12:15



Малки жени (1933)





Тема Re: оф топикнови [re: Tetin_77]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано12.02.11 12:38



е, и с катрин хепбърн е добре, все пак е актрисата с най-много оскари, плюс един, спечелен от кейт бланшет за ролята й на катрин :) с елизабет тейлър или вивиан лий щеше да ми е по-красиво.



Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Nerv]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано12.02.11 12:52



всъщност си падам по помпозни и добре засукани излияния, занитени със (само)ирония (лъчистейн, бла-бла). само те щипнах по бузите за добре дошъл.



Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Nerv (непознат)
Публикувано12.02.11 19:24



Няма да казвам че съм О.К след уточнението (не че не бях и преди това), за да не ям пак хурката (идва от англ. Hurricane – чумата за моряците така да се каже). :-)

В интерес на истината нямам много опит с БГ форумите.

И сега доста встрани от темата (по мое мнение откриващият анонс е благодатен. Ако съм в грешка ще плащам виртуално.):

Понякога се чудя кой порок е по лош:

Прекалената самокритичност, (защото принципно всяко чуждо мнение + интелектуалните плесници си заслужават)
или налудничавата самоувереност в абсолютната непогрешимост на Егото.

Няма да се впусна в политика и критика на TV предавания, но в пряка връзка с рицарите на надменността, веднага в представите ми пристъпват храбро напред образите на:
- един наш (да кажем преуспял) политик и
- шоу-мен, който без съмнение влиза в категорията на тези с надутата гайда. (Абе мърда с пръстите от време на време; Него ако питаш: сигурно си скъсва дъното на панталона от бач. И сигурно е така в някаква степен.)

Тъжната (за мен) истина е, че се радват на онази химера, която Чинтулов пита къде аджеба била?

Не казвам, че са демони в човешки образ. Става обаче като порочен кръг. Не знам дали си гледал рекламата за писаната чиния; месцето (,без което - разставено виртуозно по първата - българинът не сядал на масата) и любовта на хората. Както и да е лозунгът накрая е: „Хванеш ли веднъж вкуса на народа моето момче, изучил си занаята!)

Та и двамата продават малко и ли много това, което се купува. От своя страна (поне според мен) искаме или не - те възпитават и нас и децата ни...

И това ще преживеем де. Нашият народ е много държелив, високо приспособим и .......... (поставете оптимистично похвална народо-психологична черта по избор).

Прав или изправян

Редактирано от Nerv на 12.02.11 19:28.



Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Nerv]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.02.11 19:37



Пак грешиш - на два пъти:
- относно химерата.
- и относно оптимизма за българския народ.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Nerv]  
Автор Лил ()
Публикувано12.02.11 19:59



алкохолът измесва проблемите

Не знам дали е това измесване е мислено с -т- и е пропуснато или си е така, но е дабора двусмислица.



Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Лил ()
Публикувано12.02.11 20:03



Ниндж,

Всякакви "гальовни" и обидни експерименти с ника ти бях виждала, който самият е експеримент, но Нин е ново. Малко е женствено за мен поради асоцияцията с Анаис Нин, но извън това става. Пък и илитератите не са чували за Нин.



Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Лил]  
Автор Nerv (непознат)
Публикувано12.02.11 20:15



Благодаря, но за най-голямо съжаление причината се корени в нивото ми на грамотност. Щеше ми се да слъжа разбира се обаче не бих издържал да чета всеки следващ ред който смятам да пиша тук до полуда - търсейки грешки, за част от които няма как да подозирам че съм направил - само и само да не ме разконспирирате.

Прав или изправян.


Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Stefan Pan]  
Автор Nerv (непознат)
Публикувано12.02.11 20:35



Виж сега да се уточним.

Ако правилно съм разгадал подписа си: контекста не е Марк- Аврелиански, а чисто сексуален.

Между другото Не съм убеден, че категорично съм декларирал народа ни за съвкупност от индивиди, жулещи предимно пълни половиници сливова. (Тази работа не ми е била никога мн. ясна. Коя 1/2 е по оптимистична и защо - нямам идея. Друго е а ако се казва едва: "до половината" и "чак до средата"срещу "амен амен фифти-фифти". Абе честно казано - и така не е много чисто. Обаче ти не гледай чашата, а се дръж за бутилката и хвърляй по едно око на денонощния мен ако питаш... )

А имах и един приятел (не точно, но почти), Той казваше "песимистът е най големия оптимист"; иначе беше много умно момче. Освободи всички висши математики пича.

За всичко останало разчитай, на това че съм феноменално прост. Тотално не те разбрах. Също и за сефтето.

Прав или изправян.


Тема Re: Любимата ми книга,нови [re: Nerv]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано12.02.11 21:41



Имайки предвид скромните си ментални възможности, и факта, че самият аз се затруднявам да разбирам казаното от тебе, ще си позволя да кажа за трети път, че грешиш, а именно: не си ти простия.



Имах предвид, че химерата по Чинтулов въобще не е химера - посочените герои се радват на съвсем реална народна и вярна.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.