Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:57 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Биографична книга за гении, учен мислителнови  
Автор alkor1 (ентусиаст)
Публикувано24.06.10 21:48



Можете ли да препоръчате книга за някой от гениите на 20век или по-назад, в романизиран вариант (може и документален). Сещам се за "Жажда за живот" от Ъруин Стоун, "Страдание и възторг" сигурно са много добри, но ми се ще да прочета за живота, мислите, проблемите и търсенията на някои от учените (Айнщайн, Тесла, Едисон, Да Винчи и т.н.) - може би да намеря себе си или отделни щрихи сред тях...



Благодаря

Редактирано от alkor1 на 24.06.10 21:48.



Тема Re: Биографична книга за гении, учен мислителнови [re: alkor1]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано25.06.10 09:44



Като писател, автор основно на биографии, се сещам за Стефан Цвайг. Но не съм сигурен, че личностите, за които пише, ще са сред тези, които те интересуват.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Биографична книга за гении, учен мислителнови [re: alkor1]  
Автор denny (Зъл миротворец)
Публикувано25.06.10 10:02



Имаше навремето една поредица - "Имена от вековете". Доста е стара, да речем от 80-те години, но по библиотеките сигурно още може да се намери някоя книга от нея. Общо 14 книги са, та втората се казва "Съдбата на големите изобретатели". Малко романизирано са написани, но това според мен е в техен плюс. Със сигурност има очерк за Едисон, има и за Никола Тесла, другите съм позабравила кои бяха. Но я потърси, мисля, че ще ти хареса.





Тема Re: Биографична книга за гении, учен мислител [re: alkor1]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано25.06.10 10:41



Предлагам ти романите на Ървинг Стоун, преведените и у нас:

- "Страдание и възторг"- за Микеланджело;
- "Морякът на кон"- за Джек Лондон;
- "Произход" - за Чарлз Дарвин.

Подредил съм ги по това как се класират като произведения в главата ми, но моето харесване не е меродавно.



Тема Re: Биографична книга за гении, учен мислителнови [re: alkor1]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано25.06.10 11:02







Тема Ми, пиши какви...нови [re: alkor1]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано25.06.10 13:36



езици ползваш, та да ти препоръчаме заглавия.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.