Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:13 12.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема часът и мястото са известни  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано30.04.10 17:35





на мен идеята ми допада и ако успея да стана рано, може би ще отида. още не съм решила коя книга да взема.
някой от клуба вече има ли решения по въпроса? :)



Тема както се казваше в една реклама:нови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор kpилe ()
Публикувано30.04.10 23:36



"

"

Та както сме се зачели, чели, чели - цяла нощ! и после навскяъде се търкалят прочетени книги, а нас ни болят... очите.... от четене.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор Ли ()
Публикувано01.05.10 00:47



"Прелиствайки заедно страниците на култови романи, участниците са амбицирани да поставят нов световен рекорд и да влязат в книгата на рекордите “Гинес”. С това те се надяват да докажат на света, че “българинът е един високо културен човек”.

Прелиствайки култови романи нека кажем - българинът е един високо културно и всякак надарен човек! Да живей!
След такъв призив съм готова да мина в редовете на чукчите-графомани и да обявя: аз не чета, аз пиша.
бтв, а ако отида с един кайндл (не че го имам, но много искам), как ще си прелиствам страниците?
не казвам, че е лоша идеята, но имам някаква вътрешна съпротива да я възприема



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано01.05.10 11:18



ако съм сигурен, че някоя от феите на словото в хулите ще бъде там, хуквам тутакси да я почета.



Тема Re: 25 хиляди бенови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.05.10 03:22



Как са се надявали да съберат толкова.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: както се казваше в една реклама:нови [re: kpилe]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано03.05.10 10:02



След толкова... четене си заслужаваш

.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: Ли]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано03.05.10 10:05



На мен идеята ми харесва, защото няма нищо общо с политически, екологични и други много важни каузи, които са приоритетни на всяка кандидат-миска.
Не знам за кайндъл, но рийдъра на сони "прелиства" страниците.
Ето, идея и за следващ рекорд - четене на електронни книги.




<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Aмeли Hoтoмб на 03.05.10 10:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от Aмeли Hoтoмб на 03.05.10 11:01.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано03.05.10 10:09



В парковете е пълно с феи!



Тема Re: 25 хиляди бенови [re: StefanPan]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано03.05.10 10:20



Според мен по-важно е, че този път някакви хора са се събрали с идея, която не касае битовизми и борба за оцеляване, а е чиста проба забавление, както се правят флашмобовете или поне

по света. Нашите, уви, са за свалянето на Първанов, ГМО или Рила.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор зy (член)
Публикувано03.05.10 10:36



извинявай, може да прозвучи заядливо, но всъщност не е, просто не разбирам. Каква е тръпката от масовката при четенето? Защо трябва да бъда организирана в маса с някакви непознати хора, които са ми никакви, а не сама с книгата? Повтарям - не е заяждане, наистина не разбирам.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: зy]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано03.05.10 12:37



Не го приемам като заяждане:)
Тук не става въпрос за перманентно масово четене, а за инициатива, поредната инициатива свързана с четенето, подобна на гласуването за книги и т.п.



Редактирано от Aмeли Hoтoмб на 03.05.10 12:38.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор зy (член)
Публикувано03.05.10 12:46



ми... и другите изброени не разбирам, макар наскоро да пуснах и аз такова нещо тук, за да направя услуга.
Както и да е. Хората са различни, аз не свързвам четенето с "инициативи". Вероятно младежите, които не са били чавдарчета, пионерчета и комсомолчета изживяват "инициативите" по друг начин, на мен те са ми смислово натоварени и сигурнозатова не ги оценявам. за участие пък дума не може да става.
Дано хората да са били отишли там наистина, за да четат, а не за да се показват и пекат на слънце. Пфу, я повече доверие и светли мисли! Кво е това черногледство към хората?! (това последното беше за мене ми)





Тема Мен ме подразнинови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано03.05.10 14:08



идеята. Първо е нелепа като повечето напълно откачени гинесови рекорди. Второ, някак си е тъпа - ето, елате ни вижте, ние четем!

Голяма работа, че четете.



Освен да е няква маркетингова идейка на собственик на 3-4 кафенета и хот-догаджийници в самия Южен парк - да си вдигне оборота в кризата малко поне за този месец...

Не мислех, че и хиляда души ще отидат там специално за това. И се оказах прав.

Покрай тази кампания на Сурат Тефтер да ти споделя и за други негови пълни безсмислици.
"Да спасим българските театри!" Гледам, сред поддръжниците има двама мои познати, които от 15 г. не на театър, ми и на кино не са ходили. А и като ми лаете, кучета, с кво ли ще попречите на кервана на онзи сурикат финансовия министър...

"Да пишем грамотно!" Аз пиша грамотно и зная, че с присъединяването си към такава група с нищо няма да променя нещата. Пас 95% от българите ще пишат като цигани. А тези, които пишат с много грешки, просто няма да влезнат в тази група. Или пък ще влезнат от снобария - вижте ме, аз пиша вярно! И да се запишат за поддръжници на идеята, няма да отворят граматиките или правописните речници. Пак няма никакъв смисъл.

"Писмо до премиера в защита на българската музикална култура." К'ва култура, бе, джанъм?! Точно този пожарникар-чалгаджия ли ще помогне?! Чалгата ли да защитавам?

Да поддържаме хомеопатията, да се просветим езотерично, да сме станели поддръжници на вегетарианството, да сме направели това, да сме бутнели по рамо на онова...

Аз смятам лично да излекувам вегетарианците чрез хомеопатично захранване с месо от езотерици.

Още повече, тези и подобни кампании и създадени групи не работят, защото не предлагат никакви конкретни мерки за опазване, оправяне или подобряване на нещата. Да не говорим, че се състоят от неспециалисти, които е лесно да бъдат изманипулирани. Не могат да провеждат просветителска или консултативна дейност, защото нямат необходимите ментален и експертен ресурс.

Не стига, че и лудите имат вече компютри и достъп до интерминета, ми и всяка скучаеща домакиня решава в стил кандидат-миска да спасява де що трябва и не трябва да се спасява. Да получи своите 15 мин. слава, да се докосне до нещо "велико", нещо "значимо"...

Разхвърляно стана, но три досадни разговора по телефона по време на писането на мнение могат да разбият ищаха и на графоман-маниак, камо ли на мен.

Редактирано от АВе на 03.05.10 14:33.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: зy]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.05.10 17:56



Тръпката въобще не е в самото четене, а в израза на съпричастност и споделеност на една идея...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: StefanPan]  
Автор зy (член)
Публикувано03.05.10 19:37



дааа, знаех си, че няма да го разбера...





Тема Re: Мен ме подразнинови [re: АВе]  
Автор Oблak бял (пристрастен)
Публикувано03.05.10 20:14



За фейсбук.
Превикаха ме преди година приятели, не отказах. Нали трябва да сме в крак с модерното или модното...
Регистрирах се по "облачен" навик без да се усетя, че хората си пишат паспортните имена. Както и да е.
Влизам, пише новини с някакви цифри в скоби, демек изостанал съм с информацията. Това е, защото било от разсеяност, било елементарна лична загубенящина, не влизам често тук.
Чукам на цифричките, уж нещо се разширява, нищо че е безразборно и произволно, нещото се премята в инфото...
Но важното обаче!
Най-отгоре Фейсбука ме пита какво мисля! За какво, не казва. Без да се замислям, му отговарям с предложение да ме включи авансово във всички възможни "присъединителни групи", "почитателства", "стана приятел с", "вече съм фен на", "това-онова ми харесва", "добави като' и прочие.
Хайде на бас колко броя френда ще накачуля в актуалното си CV само за два дена, примерно! Опитах, вече са трийсетина. Обаче, гледам, има активисти с по над 2 хиляди...По-късно, като не успея да си спомня кой точно беше този мой приятел "Пешо" и милата ми "Мими", може и да питам несрамежливо Фейса за какво ставаше дума. Все пак това не ЩЕ да бъдат, а ще СА СИ вече - хиляди реални. Със стотици не си струва да ги помниш тези дреболии, разбира се.
И никой не може да ме упрекне, че не съм искрен ГМО-член, който не се бори за умиращите делфини и снеговалежа в Хаити. Съвсем, съвсем съм озадачен от собствената си безпомощност. Забравих, ами френдовете? Ще взема да ги питам някога за какво идеше реч.
За Писмото до Премиера в защита на културата, получих покана за присъединяване и взех, че прочетох това безумие.
И паднах.
Отговорих много прилежно защо никога няма да подкрепя подобно унизително прошение до султана. Което не пречи да са пуснали втора група за присъединители и още по-жалкото е, че същите от първата група, отново влизат ентусиазирано. А, най-жалкото е, че вътре има и мои близки, които добре разбират "безпощадната истина", но нали вълната щяла стане голяма и прочие дрън-дрън.
За театрите, за правописа, за големите полянни четения и всички останали щуротии, все същото.
Все се надявах, че лудите не са чак толкова много. Хубаво, че те прочетох.
Благодаря, Аве!

Послепис
Напоследък влизам редовно във фейсбук.





Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: зy]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.05.10 21:19




Стига де, не става дума за оная съпричастност с борбата против капитализма и имериализма. И Пършинг двйе.
Говоря ти за тая, дето с кеф я чувстваш и ти е кеф да я изразиш.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мен ме подразнинови [re: АВе]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.05.10 21:22



Ти наистина ли гледаш с необходимия минимум сериозност на фесйгруп групите, че да успееш чак и да им се издразниш?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: StefanPan]  
Автор зy (член)
Публикувано03.05.10 21:26



не ми се обяснява надълго и нашироко. просто смятам някои занимания за дълбоко лични и неподлежащи на масовки.



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Oблak бял]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.05.10 21:28



Чудя се... английският ли е виновен за обезсъдържаването на думата приятел, тоест викат ли си англите френд наляво и надясно... Или настъпващата всемирна евтиния, която сменя смисъла и съдържанието на понятията, постигайки единствената си цел - собственото си възпроизводство...

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема А на всичкото отгоренови [re: АВе]  
Автор kpилe ()
Публикувано03.05.10 21:29



от време на време ти се повявява по някоя заблудена и разплакана черна уфцъ насред тефтер-суратъ и ти блее жално-милно "осинови меееее, осинови меееее"!

Възмутително отвсякъде...





Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: зy]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.05.10 21:29




Разбрах.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Не зная, панье Штефаньенови [re: StefanPan]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано04.05.10 09:22



Ти приятел ли си с Дилов Младши, Меглена Кунева, Вежди Рашидов, Ирина Бокова и подобни във Фейсбука?



Тема Опитвам се...нови [re: StefanPan]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано04.05.10 09:24



Уеб явление, което навлиза в обществения живот. Гледам да напипам дамара, по който то разцепва камъка.





Тема Както и всякакви...нови [re: kpилe]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано04.05.10 09:26



маргинализирани по ред причини полуидиоти и от двата пола, и от всички нюанси между тях.





Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: зy]  
Автор Ли ()
Публикувано04.05.10 13:44



Има и такова: един град, една книга. Уговарят се в един град в рамките на определено време, например 6 месеца, да четат една и съща книга.



Както пише, целите са да се създаде чувство за общност и да се увеличи грамотността.

Могат всякакви елитарни или прагматични критики да с отправят, но нещата са като с нетрадиционните сексуални практики - щом на някого му харесва, нека си го прави.



Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: Ли]  
Автор зy (член)
Публикувано04.05.10 14:02



разбира се, че е така, всеки е свободен да участва в каквото му харесва. Питах, за да направя експеримент със себе си. Исках да видя дали след като ми обяснят смисъла, ще го разпозная като свой, за да се приобщя. Май този път не ми се получи. Но разбира се, нека да има по нещо за всеки

.



Тема А, няма...нови [re: Oблak бял]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано04.05.10 15:58



за какво!

П.П. Напоследък все по-рядко влизам във Фейсбук.





Тема Re: Не зная, панье Штефаньенови [re: АВе]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.05.10 23:59



Докато се ориентирам в началото, като заприемах едни предложения за приятелство... чак с Елза Парини станах френд.


По едно време се ориентирах и сега приятелите ми са 20-тина. Сред тях нямам честта да присъства и въпросната (въпросният) световно известна (известен) дива (див?).

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: А на всичкото отгоренови [re: kpилe]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.05.10 00:01



Щом искаш да бъдеш коректен, напиши го както трябва - уфсъ.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мен ме подразнинови [re: АВе]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано05.05.10 19:36



Всичко, което си написал, е абсолютно вярно. Но ето, че теб идеята те дразни, а мен не. Ще се опитам да обясня моята гледна точка.
Когато иде реч за безплатни забавления аз съвсем не съм критична.
Фейсбук е точно такова, форумите тук също.
Не се вбесявам, когато някоя фб инициатива, група или страница призовава към нещо си.
Вбесявам се, когато някоя партия обещава нещо си, а после не го изпълнява.
Дразня се, когато в новините и вестниците ми се поднасят лъжи, но лъжливият имидж на интернет потребителите ми е съвсем безразличен.
А и помисли само какво би се случило, ако всяка насъбрала участници фб група бъде резултатна - току забранили на Веско Маринов да пее.





Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано05.05.10 19:39



Има си група и по този въпрос: ФЕЙСБУК Е ПЪЛЕН С КЛЮКАРИ ПОД ПСЕВДОНИМА ПРИЯТЕЛИ!





Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: зy]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано05.05.10 19:42



Ами да, четенето е интимно преживяване, точно заради това подобна инициатива е интересна – да споделиш нещо лично с непознати. Съвсем не е като задължителните пионерски мероприятия, при които обсъждахме набедени за любими книги под строгия поглед на класната.
Дали е имало хора отишли да се попекат, да ги отразят по новините или случайни минувачи – разбира се, че закъде без тях:)))



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.05.10 20:20



Не мога бе, пусти му и групи, не мога да си наложа до почувствам интерес към тях - иначе, знам че И баба ми има регистрация във фейсбук.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Ха-ха, току виж...нови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано07.05.10 08:07



забранили и на Лили Иванова да излиза от апартамента си - да не предизвиква инфаркти на бабите и трайно заекване на дребните дяца покрай дома и.

Все тая.

За "безплатното" забавление с книги...

Има си го. В библиотеките. Тихо, кротко, най-често изключително съсредоточено. Това е храмът.

Има го и съпричестието, споменато от някого по-горе, има го и тайнството, има го и ритуалът. И трепетът.

Библиотеките са едиствените храмове, достойни за поклонение в тях.

На единственото божество, което може да съществува - достиженията на човешкия разум, душа, мъка, радост, болка, тромпетен триумф... Изстраданото, изгладувано, пропито с все пак талантливи музиканти в кръчмарския оркестър, издухано на хазарт, разстреляно, споделено с трепет, пропиляно за немислими каузи, треснато на масата сред недопити чаши, прерязало си вените, прошепнато, избълнувано, разстреляно, тайно, скрито, невидяно, направено на фойерверк човешко знание. Крито, пазено, изкрещяно, галено, обичано тайно, хранено със собствената кръв и любов... знание.

Най-голямата катедрала в София е Националната библиотека. Лесно се намира. Пада се към 400 м. на изток от едно нелепо здание с позлатени кубета.

Да.

П.П. Лошото на библиотекарките е, че по-често са красиви, отколкото умни. А, да! И с малки бюстове!

Редактирано от АВе на 07.05.10 08:08.



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано11.05.10 23:04



те англичаните толкова приятели завъдиха, че звече започнаха да се ънфрендват. в редовната годишна класация за дума на годината (wtf дет се вика) на Оксфордския университет (ако не се лъжа) unfriend спечели първото място. честито и да почерпи.



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.05.10 01:46



Това в къф смисъл е - неприятел ли? Или приятел, който е отприятелстван, в смисъл делистван от списъка?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Ли ()
Публикувано12.05.10 10:56



по аналогия със сприятелявам се трябва да се създаде дума "отприятелявам се" или "разприятелявам се"



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано12.05.10 18:41



да, от "делистването" по социалните мрежи. нали стана въпос за фб. който не копа в колхоза или не ти тори петуниите, го ънфрендваш. :)



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.05.10 21:29





------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Ли]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.05.10 21:32



Нали, виж кви затруднения и аз срещнах при форулирането на въпроса си. В това за мен е истинското очарование на английския, правенето на думи и смислови конструкции.



------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.