Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 03.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Мен ме подразнинови [re: АВе]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано05.05.10 19:36



Всичко, което си написал, е абсолютно вярно. Но ето, че теб идеята те дразни, а мен не. Ще се опитам да обясня моята гледна точка.
Когато иде реч за безплатни забавления аз съвсем не съм критична.
Фейсбук е точно такова, форумите тук също.
Не се вбесявам, когато някоя фб инициатива, група или страница призовава към нещо си.
Вбесявам се, когато някоя партия обещава нещо си, а после не го изпълнява.
Дразня се, когато в новините и вестниците ми се поднасят лъжи, но лъжливият имидж на интернет потребителите ми е съвсем безразличен.
А и помисли само какво би се случило, ако всяка насъбрала участници фб група бъде резултатна - току забранили на Веско Маринов да пее.





Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано05.05.10 19:39



Има си група и по този въпрос: ФЕЙСБУК Е ПЪЛЕН С КЛЮКАРИ ПОД ПСЕВДОНИМА ПРИЯТЕЛИ!





Тема Re: часът и мястото са известнинови [re: зy]  
Автор Aмeли Hoтoмб (непознат)
Публикувано05.05.10 19:42



Ами да, четенето е интимно преживяване, точно заради това подобна инициатива е интересна – да споделиш нещо лично с непознати. Съвсем не е като задължителните пионерски мероприятия, при които обсъждахме набедени за любими книги под строгия поглед на класната.
Дали е имало хора отишли да се попекат, да ги отразят по новините или случайни минувачи – разбира се, че закъде без тях:)))



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано05.05.10 20:20



Не мога бе, пусти му и групи, не мога да си наложа до почувствам интерес към тях - иначе, знам че И баба ми има регистрация във фейсбук.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Ха-ха, току виж...нови [re: Aмeли Hoтoмб]  
Автор АВе (речникаря)
Публикувано07.05.10 08:07



забранили и на Лили Иванова да излиза от апартамента си - да не предизвиква инфаркти на бабите и трайно заекване на дребните дяца покрай дома и.

Все тая.

За "безплатното" забавление с книги...

Има си го. В библиотеките. Тихо, кротко, най-често изключително съсредоточено. Това е храмът.

Има го и съпричестието, споменато от някого по-горе, има го и тайнството, има го и ритуалът. И трепетът.

Библиотеките са едиствените храмове, достойни за поклонение в тях.

На единственото божество, което може да съществува - достиженията на човешкия разум, душа, мъка, радост, болка, тромпетен триумф... Изстраданото, изгладувано, пропито с все пак талантливи музиканти в кръчмарския оркестър, издухано на хазарт, разстреляно, споделено с трепет, пропиляно за немислими каузи, треснато на масата сред недопити чаши, прерязало си вените, прошепнато, избълнувано, разстреляно, тайно, скрито, невидяно, направено на фойерверк човешко знание. Крито, пазено, изкрещяно, галено, обичано тайно, хранено със собствената кръв и любов... знание.

Най-голямата катедрала в София е Националната библиотека. Лесно се намира. Пада се към 400 м. на изток от едно нелепо здание с позлатени кубета.

Да.

П.П. Лошото на библиотекарките е, че по-често са красиви, отколкото умни. А, да! И с малки бюстове!

Редактирано от АВе на 07.05.10 08:08.



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано11.05.10 23:04



те англичаните толкова приятели завъдиха, че звече започнаха да се ънфрендват. в редовната годишна класация за дума на годината (wtf дет се вика) на Оксфордския университет (ако не се лъжа) unfriend спечели първото място. честито и да почерпи.



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.05.10 01:46



Това в къф смисъл е - неприятел ли? Или приятел, който е отприятелстван, в смисъл делистван от списъка?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Ли ()
Публикувано12.05.10 10:56



по аналогия със сприятелявам се трябва да се създаде дума "отприятелявам се" или "разприятелявам се"



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: StefanPan]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано12.05.10 18:41



да, от "делистването" по социалните мрежи. нали стана въпос за фб. който не копа в колхоза или не ти тори петуниите, го ънфрендваш. :)



Тема Re: Мен ме подразнинови [re: Дeбeлorъз__Hинджa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано12.05.10 21:29





------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.