Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:53 17.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Stefan pan, tova li e po pogre6ka?нови [re: savena_]  
Автор PipilotaViktualija (Бяла Тигрица)
Публикувано06.04.10 16:05



Чета с интерес в този клуб, но не пиша. Днес обаче ми е трудно да се въздържа и като те чета, бях провокирана да изразя едно мнение, което, надявам се, няма да ти прозвучи грубо. Да пишеш правилно граматически и пунктуационно не е въпрос на моментна, конкретна нужда или ситуация. Когато си граматически що-годе образован, ти просто няма как да пишеш по друг начин- не е въпрос на специални усилия. А твоят аргумент звучи като: на репетиция няма нужда да пея ( примерно) интонационно- вярно, когато съм на сцена- тогава.
В този ред на мисли завиждам на творческото ти самочувствие, ала ми се струва, че е нужно да го уплътниш с повече съдържание. И, уви, като чета, че пишеш за известни печатни медии, съвсем ми се изяснява защо имам толкова малко уважение към бг- журналистиката. Съжалявам.



Тема Re: Курс по творческо...нови [re: ABe]  
Автор savena_ (минаващ)
Публикувано06.04.10 16:53



благодаря за подкрепата. Все така да се подкрепяме българите



shit happens

Тема Re: Курс по творческо...нови [re: savena_]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.04.10 17:02



Никога няма да бъда булка
за тая дума с теб нямаме уши
Седим си на дивана – нашата скъпа люлка
И си клатим краката, докато пода гори

Знаеш ли..и двамата с теб просим
аз в ъглите на устните си. Ти в улеите на леглото
Макар нощес страстта ни да заспи с обувки
утрото ще ни намери боси

В супена лъжица над разочарован пламък
Захар топим – правим си щастие и литий
Но ме пипни...живеем в замък от мокър пясък
а нямаме сили дори да го сринем...

Ти не си докрай празнота,
защото и в най-бедните дни ме засищаш
Не си лакомство в любовна нищета
Но си в мен. И дори да те няма, ми стигаш

Ще си тръгнеш с части от мен като индиго
ще се цепиш на люспи с всеки ден. Но красиво
Полупрозрачна бенка над горната ми устна
неизбледняла съвсем. Дори на лазерно слънце...
Ще бъдеш слюда.

Интересно ми е, след като нямаш какво да кажеш в едно кратко "стихотворение", кошмарно структурирано и изпълнено отвсЭкъде, какво ли би могла да кажеш в 1 (един) роман?

Ако някой от клуба е в настроение, може и да анализира горното ти творение без да се ограничава във внушения, целящи да демонстрират плоскоумието и некадърността ти.

Освен това... поезията и що-годе правилната пунктуация не са взаимно изключващи се понятия. Запомни го за бъдещото ти графоманско развитие.

Редактирано от ABe на 06.04.10 17:26.



Тема Аха, тази...нови [re: PipilotaViktualija]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.04.10 17:23



дори я публикуват. Ега ти...





Тема Re: Stefan pan, tova li e po pogre6ka?нови [re: savena_]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.04.10 18:03



Тук стана натрупване на грешки.
Криле те възприе като поредния неграмотен келеш - графоман и реагира адекватно на това възриятие (не може да не се съгласиш).
Ти реагира с правото на човек, с чието мило, свидно, лично, много негово си, са се подиграли и обидили. Тоест, ти също реагира адекватно.
И се получи цялата тая история. Като проследиш нещата така, ще видиш, че проблемът не е нито в криле, нито в теб, а в извеченото неразбиране, предизвикващо толкова много излишни недоразумения и конфликти...
Нищо особено, номера е да я има волята за разбиране.
И, Сав,

съдейки по пламенните реакции, бях готов да се закълна, че си от ония диви и щастливи хлапета на 17 - 20.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Stefan pan, tova li e po pogre6ka?нови [re: savena_]  
Автор kpилe ()
Публикувано06.04.10 22:26



В отговор на:

krile:
"Това, което се опитах да кажа, беше, че концептуално е безкрайно скучно да четеш диалог между сестрата на савена и приятеля й... Дори без да съм чел самия диалог ми се стори скучно, какво остава като го видя... "

Това, Stefan Pan, сори, но това е доста ненужно, макар и КОНЦЕПУАЛНО , заядливо и съвсем не е по погрешка.




Това е мнение. Същината на мнението е, че КОНЦЕПТУАЛНО е безкрайно скучно да четеш диалог между савена и сестра й, криле и брат му, стефан пан и братчед му, АВЕ и очинайка му, Лил и зълва й. В каквото и време да го напишеш. Ето това беше всичко...

Всъщност за последните два примера може и да не съм съвсем прав като ги знам АВе и Лил колко са сладкодумни понякога... :Р

Пък това, което ти е отговорила Пипилота - аз бих го казал същото за твоя пример с диалога - някак не си го представям отвътре да ти идва да пишеш простотии и пуберски обиди на шльокавица, да илюстрираш нещо си с "що си толкова зле; ми такава съм си", пък като се напиньеш да вземе да се получи някакъв феноменален екзистенциално-дълбокомислен, невероятно интелигентен и завладяващ диалог между брат ти и сестра му или които бяха там участниците.

Последно ще ти кажа, че журналистиката или българската филология в СУ поне когато последно погледнах наистина не бяха за гордост - влизаше се с 3ка или 4ка по български и литература и съвсем не се излизаше кой знае колко по-добре - всъщност онзи бисер с любимия автор "Къци Вапцаров" беше генериран точно от една студентка българска филология....

Тук се оказахме обкръжени с членове на МЕНСА, известни журналисти и талантливи автори, пред които нЕкви там като Алек Попов напр. просто бледнеят и не си струва да се споменават дори. Аз няма как да знам кой е от МЕНСА, коя е Джулия Кристоффф под прикритие, съдя по това, което се демонстрира. Та ако ще самата Джулия Кристоффф да дойде и с ник "малена" ми напише "ako 6te i priqtelkata ti Muka da e tam , guz smotan", аз няма как да я позная, че е всъщност видна пост-структуралистка и ще й кажа, че куха, проста и бездарна пуберка, която няма достатъчно талант дори да те напсува литературно...



Тема Re: Курс по творческо...нови [re: ABe]  
Автор Дeбeлorъз__Hинджa ()
Публикувано08.04.10 23:31



хахахаха, за секунда помислих "аве е изтръпнал", защото ми се стори, че цитираш стих като образец как се пише, но после прозрях истината :)
"кошмарно структурирано" е точното определение, но аз лично открих няколко тропи, които ми се сториха оригинални. при това не оригинални като самоцелно дирене на творчески висини от вдъхновени пуйетеси. с елементарни поправки - да си оправи стъпката, ритъма, римите, може да стане прилично стихотворение за клубна консумация, а може и за повече, не знам.
виж колегата й с разказа - добра ... структура, почти грамотно написано, но никаква идея, никакъв смисъл, нищо, което да ти спре погледа. разказът не води наникъде, може би защото авторът не знае накъде всъщност иска да иде.

Честит рожден ден! Бъди здрав!



Тема Re: Курс по творческо...нови [re: ABe]  
Автор savena_ (минаващ)
Публикувано10.04.10 14:41



Виж сега, злобо, аз не претендирам, че пиша поезия. Никога не съм го правила. Това е брейнсторминг...не съм учила стихосложение щото не ме интересува тая форма на изразяване, освен като хоби - като се върна на 2 бири от билкова. Пиша ги на момента и ми е забавно. Хич не ми дреме за ритъм, строфи мофи кофи. И никой не може да ме убеди, че това не е красиво:
седя пред теб
влюбен бетон
пясък цимент и сълзи
нацепени спомени
разклатени дни
къде отиват всички сълзи
всяка плочка към теб боли

летя между мръсните прозорци
като побъркан куц гълъб
уж си по- цял от мен
а.... по- мъртъв

хвърлям се и се нарязвам
докато в изгърбена стрелка те чакам
докато себе си от теб изрязвам
докато в кислорода без дъха ти се отравям

питам те със страх
искаш ли да ходим боси
по пясък или по хлебарки
а ти изтупваш деня си износен
търсиш през мен запалки

казваш че битовизмът страстта ти убива
къде видя битовизъм мое изгубено момче
да хвърлям кошчето с теб е красиво

целувай ме
в мокра мизерия
докосвай ме
с парфюм на мистър пропър
не искам нищо
освен студена вечеря
и гласа ти топъл

I still believe in your eyes


Или това:

Той е уморен несъсирващ се ден.
Той е тяло без мантинела.
Той катастрофира нощем във мен.
Той е язва плътта ми отнела.
Той е усмивка, която прегазва.
Той е искра в петно от бензин.
Той е слюнка със спомен заразна.
Той е кожа в цвят на кокаин.
Той е устни иронично изпънати.
Той е болезнено тъп и красив.
Той е надежди прекрасно несбъднати.
Той е влюбване без презерватив.
Той е пулс пред училищни стълби.
Той е втечнени пръсти в косите.
Той е и лед от вкиснали сълзи.
Той е затворени птици в очите.
Той е суша във женски отвор.
Той е смях обесен в трахеята.
Той е решетки на сладък затвор.
Той е радиация в ума ми разсеяна.
Той е пъзел от разглобени прегръдки.
Той е мисъл спринтираща в транс.
Той е отвързани бесни целувки.
Той е болка на бавен каданс.



Защото е излязло от сърцето ми, разбра ли, тъпако. А ти, ако ще да се насереш от учене, пак нищо докосващо не можеш да измислиш. Тва е нещастието да си бездарен. И ако искаш да знаеш, в прозата съм 10 пъти по-добра. Мн си задръстен бай да уей, сигурно си фен на вазов хахаххаха



shit happens

Тема a ve selqnin - mnoo sa redaktirash hahaнови [re: ABe]  
Автор savena_ (минаващ)
Публикувано10.04.10 14:45



nidei tui sa tormozi, nqma da ti pisha dvoika po pravopis. Ne e nujno da stavash posred nosht i da si red-vash posta v clubsa



relax mu e maikata

hahahahha

shit happens

Тема Re: мерси на всичкинови [re: savena_]  
Автор savena_ (минаващ)
Публикувано10.04.10 14:53



ne iskam da mi govorite pove4e v temata MI be tapaci, kak ne vi go razbraha tupite kaci?

Mluknete prosto 4e moga da prava 4erni magii i she vi prokalna semeistvata ne se ebavam edna "priqtelka" taka postrada ve4e....

shit happens



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.