Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:52 18.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема мерси на всички  
Автор savena_ (минаващ)
Публикувано29.03.10 15:30



Мерси на всички, които се отзоваха доброжелателно, а не комплексарски! Главно на StefanPan благодаря:) Оттеглям се в поезия, където цедката май е по-добра.

shit happens


Тема Re: в този клубнови [re: savena_]  
Автор kpилe ()
Публикувано01.04.10 21:03



Откакто пиша тук (сигурно вече 10 години станаха), винаги се е поддържало някакво ниво - в смисъл, че ако си неграмотен, прост бездарник и/или графоман и/или нахалник, който си прави автореклама и излиза с огромни претенции и миниатюрно покритие, все ще се намери някой, който да ти го каже директно (това съвсем не е задължително да съм аз).

Дори и сега, когато е станало почти изцяло книжна борса и отчасти приют за ненормалници и алкохолици, това ниво се запазва в някаква степен.

Иначе графомански местенца бол - клуб поезия е едно от тях. Самият факт, че някой като теб може да вирее там, е предостатъчно доказателство, че няма никаква цедка във въпросния клуб.





Тема Re: в този клубнови [re: kpилe]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано01.04.10 22:30



изпуснала съм купона, ти ли пак си лошият



Тема Re: в този клубнови [re: jojo-mojo]  
Автор kpилe ()
Публикувано01.04.10 22:45



Ба ли му мамата, копеуе - добър, лош same difference





Тема Re: в този клубнови [re: kpилe]  
Автор jojo-mojo ()
Публикувано01.04.10 22:59



уау!

опитах да се запозная с тезата и гледните точки, ма много бързо се отказах.
важното е, че дамата благодари на Стефан, не му завиждай!



Тема Re: в този клубнови [re: jojo-mojo]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.04.10 20:43




Ндааааааа, завижда ми, нали.

И не пак, той винаги е лошият.
Но този път се оказа лош по погрешка. Савена му се метна като пинчер връз самотна майка с дете на ръце, незнайно защо.
Той, естествено се опита с потропване да я успокои, но тя се разяри и настърви още повече.

Иначе, аз сам благодаря на Савена за благодарностите. В смисъл , ако чувства, че по някакъв начин съм й помогнал, това би ме радвало.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Stefan pan, tova li e po pogre6ka?нови [re: StefanPan]  
Автор savena_ (минаващ)
Публикувано06.04.10 13:35



krile:
"Това, което се опитах да кажа, беше, че концептуално е безкрайно скучно да четеш диалог между сестрата на савена и приятеля й... Дори без да съм чел самия диалог ми се стори скучно, какво остава като го видя... "

Това, Stefan Pan, сори, но това е доста ненужно, макар и КОНЦЕПУАЛНО

, заядливо и съвсем не е по погрешка. Първо никой не го е питал какво му е мнението. Питах конкретно за времето и гл. точка, не съм искала евтин сарказъм. Второ, КОЙ диалог е скучен? Аз не помня тук да съм поствала диалог??? Написах на прима виста 2 реплики, които ми хрумнаха на момента, за да разнищим въпроса с времето и т.н. Второ, работя като редактор и автор от няколко години, т.е откакто завърших Журналистика в Су, с която не се гордея особено. Но съм писала и продължавам да пиша за най-известните печатни медии в бг и малко трудно да съм "неграмотна", а още по-малко да нямам талант да пиша. Може нищо др на не мога да правя, но за това съм сигурна. Според мен е мн комплексарско, но пък е въпрос на вкус, тук да се стремим да пишем граматически и пунктуационно съвършено - просто не го смятам за нужно.

И трето: Това ли е успокоението на krile?

"Пък ти си едно повърхностно, изпуснато хлапе, което пише романи за себе си"

krile се заяде и при др. обстоятелства не бих му обърнала внимание. Но просто това решение и всъщност... импулсът да напиша роман е толкова чист, че ей такива като krile да се изсерат отгоре му няма да допусна. Щото в Бг тва винаги се случва - един почва да прави нещо и айдеее всички отгоре да му кажат колко не струва и как те знаят повече и са по -cool. Просто е гнусно и постъпката на krile е срамна.

И btw...Най-великите писатели са писали романите си от първо лице - автобиографични книги или белетристика, чието вдъхновение са били точно събития и страсти от собствения им живот. Хазартните наклонности на Достоевски и "Играч на рулетка" казвам само и ви оставям...

shit happens

Тема Благодарим ти дружнонови [re: savena_]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.04.10 13:57



че се оттегляш в "Поезия", където цедката била... хъм, по-добра.
Защо ли не последвах и аз, като Богданов, съвета на У. Еко да инвестирам малко време и нерви в издаването на графомани... Нямаше да забогатея, но поне нямаше особено да ми пука за кризите в родната и в световната икономика, защото графомани винаги ще има.

Не се притеснявай пак да задаваш въпроси като закъсваш с писането в бъдеще.
Някои клубари пак ще ти отговорят и пак ще наливат вода в каци без дъно.

Може да направим и клуб "Данаиди" в помощ на начинаещите графомани.

Редактирано от ABe на 06.04.10 17:41.



Тема relax take it easyyyyyyyyyyy...:)нови [re: ABe]  
Автор savena_ (минаващ)
Публикувано06.04.10 15:32



Дишай, злобо, дишай-издишай.

Ама мн ми е интересно ти имаш няква злоба към начинаещите ли? Всеки писател някога е бил начинаещ. И как разбра, че съм графоман? Или просто ти се иска. Или се обиди на клуб хахаха Роман досега не съм писала и затова потърсих помощ. Не виждам нищо унизително. Прочетох Курс по творческо писане и там имаше доста малко инфо за гледната точка от 1во лице. Ти явно знаеш всичко, евала. Я кажи колко романа си написал(a) като не си начинаещ? Демек колко ти е дълбоко дъното, кацо

shit happens

Тема Курс по творческо...нови [re: savena_]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано06.04.10 15:49



дрискане била прочела.

Браво! Автор, година, страна и език на издаване?

Мноо лабаво стана с тоа интерминет, да ти кажа.

Средният индекс за качество на достъпните за четене "творби" неминуемо спада, при това рязко и ежедневно. Дори ежеминутно за "пазари" на творения на графомани, по-големи от мижавото ни население от едва милион-два хора с малко останал мозък в главите им за тази територия.

В момента, в който публикуваш и твоето "произведение" в него, ще спадне още повече.

Редактирано от ABe на 06.04.10 16:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.