Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:07 22.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Да не бъдем кльощави!нови  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано03.10.09 16:51



Първо за най-важното – всички мъже харесват дами, към които Творецът е бил щедър, но само някои си го признаваме. Не на тях обаче е посветена тази книга, а на храната – без нея пухкавите дами няма да са така прекрасни. Може би затова и мъжете толкова обичаме хубавото похапване и любовта ни минава през стомаха. А когато човек хапне, той става по-мек, по-спокоен, по-обичлив, душата му поляга на хълбок като един котарак и доволно мърка, а ако наоколо има друга душа, тя се отърква гальовно в нея.

В книгата "Да не бъдем кльощави" съм описал 55 лесни и вкусни рецепти за стомаха и за душата – от препечена филийка с масълце до супа гаспачо (за стомаха) и от смисъла на сутрешната закуска до смисъла на цялото това всекидневно търчане (за душата).

За кого е тази книга? За всеки, който е губил поне един приятел. Който поне веднъж си е казвал “Кога мина това време?!” Който поне веднъж е плакал. Който поне веднъж е правил голям компромис. Който поне веднъж е вършил глупост. Който поне веднъж е бил щастлив просто така, защото е жив. И за всеки, който не е познал всичко това.

Книгата можете да откриете в книжарница "Верен" (площад "Славейков" 1, в безистена) или да прочетете онлайн на



Страницата на хумориста Весел Цанков -

Тема Re: Да не бъдем кльощави!нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор щш ()
Публикувано03.10.09 22:38



Да не те обидя (не се интересувам от готварски книги или текстове, някакси свързани с тях), но главното, което привлече вниманието ме е хубавият ти сайт. Сам ли си го направи във wordpress или някой ти помогна? Второто, което ме заинтригува е бизнес-моделът. Наглед познат в България. За “Биг брадър” и тем подобни, чух, работел. Дали ще проработи и в интернет, за случайния, отдаден на писането? Много сме слушали за интернет бизнес, но има ли наистина работещ модел, създаден ей така, без подпира на руски олигарси, както е при Google или други олигарси, както е при Facevюbook и т.н. Наистина ли може изгладнял писател ей така да си постне гениалното произведение в нета (защото иначе и гениално да е ще си умре от глад, ако разчита само на “Славейков”) и да чака да го залее финансовият водопад, дето да не знае какво да го прави. Гениалното в случая като бизнес е смс-ът. Всеки знае как няма да седнеш да си плащаш чрез epay.com току-така, ако не е нещо, дето много ти трябва от ebay.com. А така с смс-а, клик с телефона и си там. Гениално. Чувал съм не малко мечтатели да го обясняват колко е гениално и как няма начин да не проработи и да не почнеш скоро да доиш банкнотната крава. Работи ли, обаче, това е въпросът? Пак, не се обиждай, че не говоря по същество за книгата ти (не вярвам и ти като сериозен писател да я приемаш сериозно като литература). Пък и нали днес за успеха на писателя (замести по избор с композитора, филмаджията, плочкаджията, фурнаджията и т.н.) се съдело по финансовия му резултат. Милионът лева, които ще спечелиш от тази продажба ще затвори устата на всеки критик и така после ще можеш спокойно да си летиш в облаците с високата литература. Не е зле. Дано.



Тема Не те знамнови [re: щш]  
Автор Fragask (!)
Публикувано04.10.09 01:09



кой или коя си, но ми напълни душата.
Щото много си прав(а).
За всичко, което си написал(а) във втората половина от поста си.
Колоритно и точно.
Сякаш си се учил(а) от мен



Ришпект



Тема Re: Да не бъдем кльощави!нови [re: щш]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано04.10.09 07:48



Благодаря за интереса, щш.

Сайта направих сам, но използвах готова тема (т.е. външен вид) - има хиляди такива безплатни теми за wordpress из Мрежата. Е, малко я попромених, примерно сложих мастилено петно на покривката, защото знам (като тръгнах на училище тъкмо бяха премахнали писалките, но те все още много се използваха), че където има писалка, не може да няма и някое мастилено петно.

За книгата - какво да ти кажа, гордея се с нея, текстовете, които сложих вътре, са специално подбрани. Ако се зачетеш в някой от тях, ще видиш, че това не е готварска книга, а книга за нещата от живота, такива, каквито аз ги виждам.

За sms-ите - с литература трудно се печели, трябва да вложиш много пари за реклама и за разпространение и успехът не е гарантиран, а аз не разполагам с такива пари, та да рискувам. Издадох книгата не за да печеля, а за да кажа нещо на читателите, дори и малко да са. Финансовият резултат не ме интересува, още повече, че книгата е подпомогната от Съюза на българските журналисти, те имат такава програма и тази година аз бях един от членовете на съюза, получили помощ за издаване на книга. Опитът ми от друга моя книга - романът "Пиксел" (

), която издадох сам преди година, ме научи, че с литература и от sms-и не се печели ако не си под крилото на голямо издателство. Един sms струва 1.20 лв., от тях аз взимам приблизително половината, смятай сам колко sms-а трябва да получа, за да поспечеля нещо. Хората много трудно плащат за нещо в Интернет, той се смята за напълно безплатна зона и това до голяма степен е така. Примерно при романа много хора бяха прочели първите две глави, които са с безплатен достъп, хвалеха ги, но малцина бяха пратили sms за да прочетат и другите две глави. В крайна сметка, мен лично не ме вълнува финансовият резултат. Ако успея да са съм на нула, добре, ако ли не - здраве.

Страницата на хумориста Весел Цанков -

Тема Re: Да не бъдем кльощави!нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор Дeлиkaтec (долно тире)
Публикувано04.10.09 12:27



много слабичко, Весел Цанков, кльощаво даже :)
прочетох две рецепти, наивен текст, с клишета, не бих дала нито лев да дочета останалите, по-скоро бих ти платила за да спреш да пишеш:P
току виж изплющиш втора част - "Да не бъдем тлъсти"
и не, не е вярно това за добре нахранения мъж и любовта - след обилно наплюскване, той заспива блажено, а жената дебела или не - стои недолюбена





Тема Re: Да не бъдем кльощави!нови [re: Дeлиkaтec]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано04.10.09 14:07



Съжалявам, Дeлиkaтec, че не си харесала текстовете - една книга по-малко за четене. Не е нужно да ми плащаш да спра да пиша, по-лесно е да не четеш текстовете ми. А колкото до недолюбените жени - това зависи и от жената, Дeлиkaтec, и от жената...

Страницата на хумориста Весел Цанков -



Тема Re: Да не бъдем кльощави!нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.10.09 10:09



Здравей адаш,
Честито ти ново произведение!
Много готин дизайн на сайта, с идейни попадения, особено това търсене в писалката е трепач!





Тема Re: Да не бъдем кльощави!нови [re: DarkSide]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано05.10.09 14:35



Здрасти. Ами той, дизайнът, е готов, аз само го пипнах малко тук-там

Все пак благодаря за добрите думи.

Страницата на хумориста Весел Цанков -

Тема Re: Да не бъдем кльощави!нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано05.10.09 15:21



айде стига скромност, намерил си го, ама защото си имал ясна идея какво търсиш и как искаш да си представиш книгата, получило се е много добре, a колкото до текстовете, прочетох един - два, според мен са свежи и оригинално поднесени, или с една (антична) дума - готини





Тема Адашът,нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор Fragask (!)
Публикувано06.10.09 06:56



първият абзац на експозето ти е брилянтен. Там забележки нямам.
Обаче оттам нататък почваш да се дъниш като кифладжия.
Защо?
Как става тоя номер?(обясни го на третия наш адаш, ДаркСайд,ако обичаш,той ще те позлати!:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.