Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:41 30.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема кои български издателстванови  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано13.04.09 13:52



...могат да издадат български криминален роман?



Тема Всяко, на което...нови [re: nightsun]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано13.04.09 14:42



платиш, включително моето.



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Редактирано от ABe на 13.04.09 14:43.



Тема Re: Всяко, на което...нови [re: ABe]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано13.04.09 15:56



с плащането ясно, че всяко. и една печатница ше го направи.
питам за другото.
щото това малко ми прилича на бакалница. на ти сиреното, дай ми парите.



Тема Винаги си е било...нови [re: nightsun]  
Автор ABe (речникаря)
Публикувано13.04.09 16:09



бакалия.

Не искам да те отчайвам, но шансовете ти са клонящи към нула.

Дано имаш успех!



Трудните неща ги правя с лекота, невъзможните малко ме забавят.

Тема Re: Винаги си е било...нови [re: ABe]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано13.04.09 16:48



към нула ще са, щом няма да ти платя


мерси



Тема Re: Винаги си е било...нови [re: ABe]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано13.04.09 16:49



не винаги са били така, но товаси е твое мнение



Тема Re: кои български издателстванови [re: nightsun]  
Автор kpилe ()
Публикувано13.04.09 18:10



Големите издателства имат конкурси обикновено, също можеш да си дадеш и ръкописа (т.е. черновата), ако изобщо са навити да го погледнат.

Издателствата са търговци - ако решат, че ще се харчи добре нещо, ще инвестират. Едно нещо, което помага да се харчи по-добре е някакъв псевдоним примерно. Другото е рекламата, ама все пак е добре нещо да стои зад тази реклама.

От друга страна, ако ти мислеше, че ще се харчи добре, най-вероятно ти самият щеше да инвестираш и да си го сам-издат-неш. Причината да не искаш да влагаш пари в тази работа е, че сигурно смяташ, че няма да се възвърнат, по-малко вероятно да е защото ги нямаш.


"романът" има ли каквато и да е литературна стойност? дори да е не особено високата стойност на булевардна литература - т.е. да е написан грамотно, не само като правопис, а и като граматика, стил, лексика и т.н. и т.н., да има поне известна оригиналност в изказа, идеите, стила?



Тема Re: кои български издателстванови [re: kpилe]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано13.04.09 19:34



криле, ти ме познаваш, но аз не, би било хубаво да се запознаем.



това първо, второ, прав си като казваш, ако изобщо са навити. трето, не го сам-издат-вам, не защото се съмнявам в някакви качества, даже напротив, а защото нямам неохбодимите хилядарки. а и да ги имам, и ти знаеш, че колкото и качествена да е книгата, тя пак не преподлага небивал интерес и продажби. нали гледам какво става като ходя по сбирките на фантастиката и по книжарниците.
предната ми книга си я самиздадох, защото не ми трябваха много пари. останха ми само 50 бройки при полежение, че си я продавам сам и в книжарниците на Бл-град. имам негативни и положителни мнения.

а по отношениена конкурсите, може ли да ме светнеш, щото Бард, Обсидиан, Прозорец, Сиела, Жанет45 са големи издателства, но не съм чула за конкурси. а специално за последното издателство там трябват железни препоръки.



Тема Re: кои български издателстванови [re: nightsun]  
Автор kpилe ()
Публикувано13.04.09 19:58



nightsun, не те познавам лично. виждал съм как пишеш, така че може да се каже, че те "познавам" като писател и творец, иначе не - нужно ли е да се познаваме, за да дам мнение по темата?



за хилядарките - не вярвам да е толкова скъпо, все пак предполагам, че се целиш в тираж 100-200 копия максимум? сигурно в момента за около 1000-2000лв повечето печатарници ще изчистят праха от машините, ако си направиш сам предпечатната подготовка... за по-големи тиражи (на това ме навежда коментара ти за "само 50 бройки") - неведнъж е ставало въпрос колко стагниран е пазарът ни. но ок, разбирам, че нямаш да вложиш пари в това, тогава остава втората алтернатива:
да питаш редактори на издателства, които се занимават с пускане на млади, недоказани автори. честно казано не знам кои са тези издателства (ако изобщо има такива в бг). по принцип сигурно би помогнало да пуснеш части от романа си към някое фантастично списание преди това или да се комбинирате с други автори за сборник. струва ми се доста по-лесно да ти финансират роман след като си публикувал вече някакви разкази поне или нещо по-малко, но което е било забелязано от някого.

за конкурси също не мога да ти кажа конкретно - обикновено са свързани с някакъв повод (годишнина от нещо си)... мисля, че в клуб "фантастика" ще могат много повече да ти помогнат ако е фантастичен романът.

и накрая, но не на последно място - ако целта ти не е да печелиш от този роман, което честно казано не виждам как би могло да се осъществи, можеш да го публикуваш онлайн в страници като liternet.bg например - така си запазваш правата, а същевременно могат да го четат хората и ако наистина има добри качества, не е изключено на някакъв етап да се появи интерес и от издателство.



пс. сори, че много объркано го написах, нещо друго ми е на главата в момента... - що просто не пуснеш някакъв откъс тук да го видим какво представлява като стил? пък очевидно влизат и издатели тук, може някой да го хареса. иначе какъв наистина е проблемът да го издадеш онлайн?

Редактирано от kpилe на 13.04.09 20:12.



Тема Re: кои български издателстванови [re: kpилe]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано13.04.09 23:40




не си ме разбрал - тиража е 300 бройки, аз взех 200, останалите са в издателя и от тия двеста съм продал поне 120, останалите на роднини подарък съм направил, и са ми останали 50 в къщи.

та...за издателствата и аз не знаех, просто няма такива. романът е не фантастичен, а както казах по-горе- КРИМИНАЛЕН

благодаря, все пак

та, както и да 200 копия за 2000 къде ще му излезе края? виждаш ли, за това говоря.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.