Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 20.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Рядко се чете в наши днинови  
Автор Жaн Baлжaн ()
Публикувано18.09.08 17:57



вие как мислите



Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: Жaн Baлжaн]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано19.09.08 09:13



В наши дни много се чете. Носителят на инфо е различен.

Не съм за този свят,
още по-малко за тази гора.


Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: Жaн Baлжaн]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 09:32



Всеки иска хубава книга!

Компютърът е ужасен носител - радиация, шум, топлина, голям обем и маса, неудобен (не можеш да си легнеш дори с лаптоп, нито да си отбележиш до къде си стигнал, нито да си пишеш спокойно в полето...), зависиш от скъпото електричество...

НО:

- книги в БГ се издават съвсем малко (под 0,1% от световноизвестните заглавия) и то най-тъпите (комерсиални и долнокачествени)
- издадените книги са с ужасно качество - черно бели със скапан шрифт, върху тоалетна хартия, без корици
- цената на книгите, по отношение на средната заплата е ОГРОМНА!!!

Как да стане? Кой е виновен?

За една детска книжица с 2 куплетчета от 5 листа, понеже са цветни, трябва да дам 20% от месечната си заплата

!
Родителите ли са виновни, че оставят децата си пред телевизора?!
Щото не всеки има компютър (а то е по-лошо от телевизор).
Пък да сложипш детето си да блее в някой празен ъгъл докато си на работа, не е решение, не мислите ли?



Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: :)]  
Автор Пъpпъл (Тиха на Й.)
Публикувано19.09.08 10:02



На пазара е пълно с хубави книги.
Естествено, че родителите са виновни, че оставят децата си пред телевизора.
Като нямаш възможност да си купуваш книги, има библиотеки.

За твойто тихо идване, което
все още в мен отеква като гръм...


Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: Пъpпъл]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано19.09.08 12:50



Добре де, имах предвид себе си:

- в провинцията съм;
- за да ида в библиотека трябва да си взема неплатен ден (не че ще ми дадат), защото работното й време е по-малко от моето;
- техническа литература няма, за научна да не говорим;
- дори езотерика и т.н., които са ми хоби, има само тъпите книги, от хубавите са били издадени няколко, но в крайно ограничен тираж;

Ето миналата седмица поръчах книги по Интернет с наложен платеж до работното ми място - това е единственият ми начин, но едно, че пак не дойдоха всички (били изчерпани и т.н.) ами и за 7 книги платих 100 лева (а не са луксозно издание или нещо подобно).
Е, при заплата 300 лв. чисти?
Какво правим?

P.S. Преди като не работих ходих до библиотеката ни. Не е от най-малките града ми, но уверявам те що се отнася до наука, техника и езотерика, личната ми библиотека е по-богата.

И сега, ще ме посъветваш ли нещо?

Погледай само как е в западните държави. Еееех мечтиииии...

P.P.S. Жалко е, че българите винаги плюят събратята си по робско тегло

. Истината е, че в държавата ни тече адски невиждан геноцид спрямо учените хора и любознателните младежи! Жалко е, че такива като теб помагат на Властниците в поробването на честните хора!...

Кои са любимите ти книги, я кажи?
Да не са "Сексът и града" или глупостите на Куелю, или си част от Потър манията (ама 7 те книги вече са прочетени, сега накъде), или нещо от рода"Мислете позитивно и правете пари"... Е ако си от тези, то под достойството ми е дори да говоря с такива безнадеждни случай.
Хаиде сега включи си агресивния защитнически психологичен апарат. То на българина това му е останало



Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: :)]  
Автор Пъpпъл (Тиха на Й.)
Публикувано19.09.08 13:15



Смени града, смени работата, иди в обедната почивка до библиотеката, накарай някой да взима вместо теб книги от библиотеката и да ти ги дава след работа, преди това звънни до библиотеката и по телефона се поинтересувай дали имат книгите, които искаш-първият път ще ти се издразнят на обаждането, но веднъж месечно ще те изтърпят, после ще ти свикнат.

Няма книга "Сексът и градът", освен ако не е книга по филм.
Кандис Бушнел пише слабо, но сериите са се получили добре.

За научна, художествена и езотерична литература интернет и хубав монитор-безплатни книги онлайн вече бол. Оосбено ако се справяш в руския или английския.

За твойто тихо идване, което
все още в мен отеква като гръм...


Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор.e (Нерегистриран)
Публикувано21.09.08 14:53



в наши дни много се чете...но предимно глупости



Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: .e]  
Автор ГHETbO ()
Публикувано21.09.08 16:54



Тук съм съгласен



Тема Re: Рядко се чете в наши днинови [re: Жaн Baлжaн]  
Авторvelvet_dreams (Нерегистриран)
Публикувано22.09.08 11:12



Да, за съжаление е така. Обградена съм от хора, които не четат и няма с кого да си говоря за книги, а това е една от любимите ми теми за разговор! Даже мога да дам пример със семейството, с което живеем и тяхното дете. 11-годишната им дъщеря чете Пипи Дългото чорапче с голямо нежелание! Много пъти ми е казвала, че не обича да чете книги, питам я "защо?", а тя - "ами мързи ме"

Ясно ми става, че тя и за в бъдеще няма да иска да чете. Не искам и да си помисля що за обща култура ще придобие това дете и колко много нещя няма да знае! Ще попадне в някоя компания, дето хората ще си говорят на по-високо ниво и тя ще се чувства най-простата А може и да не и направи впечатление... Тя хич не е свитичка. А майка и и е чела много като е била малка, купувала и е книжки и на детето му е харесвало, само че като опряло до това само да чете и се получила засечката. Не знам защо така. Аз все се заричам, че мойте деца, един ден като ги имам, няма да са такива и ще ги възпитам в любов към книгата, ама ако се метнат на баща си (който също не е любител на четенето) тогава ще има да си скубя косите....



Тема А защо не се чете?нови [re: Жaн Baлжaн]  
Автор greendestiny (непознат )
Публикувано22.09.08 22:24



Не съдя никого, че не му се ходи в библиотека, но съдя по себе си, че четенето по интернет, което "трябва да спестява време, пари, разстояние и най - вече там има ВСИЧКО" всъщносте доста скучно и уморително.
Как да обясиш на някой усещането да прелистиш книгата, да вдъхнеш аромата на хартията, да се залуташ в големия ЛАБИРИНТ, както я нарича Умберто Еко, да минеш покрай лавиците и да потърсиш една от тайните и магиите на живота, която е може би и твоята...

Въпросът е заща не се чете?

По това дали една нация, едно общество чете може да се съди на какво държи то, каква еценностната му система, духовно ли е или булевардно, жълто...

Знаете ли какво гледам най - често по РЕП -овете КНИГИ за Героите на нашето време Иво /просто Иво, защото всички го познават за Иво Карамански/, Васил Илиев и сие. Това ли трябва да четем? Заща се пише за тези хора? Какви са те? Какво ценно са направили за България?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.