Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:19 23.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Училището минови [re: kpилe]  
Автор Fragask ()
Публикувано30.05.08 23:10



навърши 84 години. Това е първият Американски колеж на Балканския полуостров, основан през 1924 година, от който през 1958 отделят английския език и основават 1-тата ти АЕГ, а френския пращат във Варна и основават също много силната ФЕГ. Те също празнуваха 50 години скоро, на 19 март.

А заради това, което гнусните ти миши пръстченца написаха по адрес на майка ми, няма да ти се размине. С тях ще се случи абсолютно същото, което се случи с пръстчетата на един мой "стар" войник скоро след като бяхме отслужили. Само гледкай.





Тема Re: Училището минови [re: Fragask]  
Автор Лил ()
Публикувано30.05.08 23:33



Може ли да спрете с личните си препирни си (това е най-меката дума, която ми идва на ум) и да се върнем към темата?

Доколкото аз разбрах темата, то въпросът не е за чудотворното хапче-нобелиагра, с което ставаш гений. Става дума за някои съвсем обикновени и лесни, други не толкова лесни правила или препоръки от типа:
1. Съгласувай правилно местоименията с думите, към които се отнасят
Той се обади на майка му. вместо на майка си
2. Избягвай двусмислието (това се нарича амфиболия, ама да не повтаряме случая с кохезията)
Иван се обади на баща си. Беше много притеснен
3. Не започвай изреченията с и, но, а и други подобни.
4. Избягвай шаблонни епитети, сравнения и др.
безгрижно детство
5. Избягвай смисловите и логически натрупвания и повторения
той разсърдено я погледна с обида, гняв и възмущение.

И така натататък. Сигруно е редно да се групират по видове, граматични, лексикални, смислови, контектсови, логически.



Тема Re: Училището минови [re: Fragask]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.05.08 23:38



ако става въпрос за Робърт Колеж в Истамбул, прабаба ми и прадядо ми са го завършили

... така, че сме нещо като далечни съученици

E=mc²

Тема Re: Училището минови [re: Fragask]  
Автор kpилe ()
Публикувано30.05.08 23:49



За

американски колеж ли говориш? Интересно, пише, че е основан през 1860та година. Но няма проблеми, в този американски колеж учат децата как да правят реверанс и да поднасят кафе, не наблягат на аритметиката или на историята. И после ти ще ми говориш за патриотизъм... смешно.

1 АЕГ е произлязла от провинциална гимназия в Ловеч, където предполагам, че са пращали децата на селските комунисти. Славата на 1 АЕГ изобщо не се дължи на този произход, а на това, което е станала после заради бунтарския дух на учениците и учителите там и най-вече заради факта, че дълги години е била номер 1 по приемен бал и там са влизали най-добрите.

Какъвто ти не си!

Що се отнася до смешните ти заплахи - това, че болният ти мозък бълва постоянно фантазии за собственото си величие, не оправдава факта, че заплашваш с физическо насилие - нещо, което би трябвало да е недопустимо в клуб като този. Сигурно в Курило са ти прокарали интернет от скоро, но и аз, и модераторката не влизаме по форуми от вчера и знаем как очилатите, хилави чичковци, които са били малтретирани в казармата и в училище, изведнъж се превръщат в най-големите биячи и смелчаци, когато става въпрос за празни приказки и евтини закани в безнаказаното интернет пространство.

Ще ти кажа нещо - захванал си се с неподходящия човек. Не можеш да ми стъпиш на малкото перо по нито един показател, нито интелект, нито физическа сила, нито сладкодумие, нито острота, нито ерудиция. Това, че те оставих толкова дълго да джафкаш срещу мен, да съчиняваш долни клевети какъв съм, с колко никове пиша и какви фрапиращи грешки правя, това се дължи единствено на факта, че ми е под достойнството да се занимавам с такива като теб. Както казах в предшно мнение, обаче, това не се търпи - и най-примитивният кърлеж като се забие в теб и те дразни и сърби. Досега този, който се е захващал с мен, не е прокопсвал нито виртуално, нито реално.

Така че каквото си търсеше - намери си го.

Редактирано от kpилe на 31.05.08 00:08.



Тема Re: Училището минови [re: Лил]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано30.05.08 23:51



благодаря за систематизирането, мисля, че при мен проблемите са основно в точка 5, примерно бях написал "той си сложи ръкавици на ръцете" и редакторката ми беше изкоментирала, ми на краката ли да си ги сложи



обаче преди нейния коментар това изобщо не ми беше направило впечатление


а пък шаблоните ... там е много трудно, изглежда мисля със шаблони, защото постоянно ги употребявам в писането си, и тях също аз изобщо не ги разпознавам като шаблони

а пък точка втора изобщо не я разбрах, къде е проблемът в двете цитирани изречения? Това, че не се разбира кой е притесненият, синът или бащата ли? Според мен е ясно, че синът е притесненият и затова се е обадил на баща си.

Ами безгрижното детство кво да го правим като е било такова? Да се мъча да му търся начини да го напиша като щастливо, безоблачно, радостно, безпроблемно, само и само за да не е шаблона шастливо ... това ми се вижда прекалено май ... каква е идеята тук, сигурна ли си, че това съчетание ще направи кофти впечатление на читателя и той ще си каже баси некадърника, използва ми щастливо детство и ще остави книгата? Щото аз май не бих го забелязл в чужд текст


E=mc²

Тема Re: Училището минови [re: DarkSide]  
Автор Лил ()
Публикувано31.05.08 00:03



Това са първите 5 хрумнали ми, на второ замисляне се сещам поне още за 5, а за колко още не се сещам... поне 50.
Безгрижното детство не че е толкова очеизвадно, ама като е в обкръжение на деца с ангелски личица, верни другари и други подобни и почва много да сладни. Мисля си, че човек с усет няма изобщо да употреби епитет пред детство. А и в известен смисъл безгрижното детство е като крилатите птици.



Тема Re: Училището минови [re: Лил]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.05.08 00:04



Аз пък няма да се върна към темата, докато това същество не спре да се опитва да ме тормози. В реалния живот има юридически и физически средства да се справи човек с подобни. Тук би трябвало да има намеса на модератор, но ако я има, то аз не я чувствам - във всеки втори постинг на фракталното същество присъства и ника "криле", заедно с лъжи, обиди и закани.

Сигурно не съм най-любезния и мил потребител в клубовете, но казвам каквото мисля и винаги го аргументирам, и не проявявам различно отношение или двоен стандарт в оценките си или комуникацията си с другите. Това същество ме е нарочило и докато упорито се мазни на някои потребители как ще ги черпи, ме псува, обижда и клевети дори по-щедро. И сигурно ще наруша някои от правилата на писане, но ще си кажа, че ми омръзна, писна, дойде до гуша и няма да търпя и секунда повече!





Тема споко - хапчето е измислено;)нови [re: kpилe]  
АвторNUT (Нерегистриран)
Публикувано31.05.08 00:10







Тема Re: Училището минови [re: Лил]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано31.05.08 00:10



ако не е нескромно, къде и как си ги научила всичките тези неща?

E=mc²


Тема Re: споко - хапчето е измислено;)нови [re: NUT]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.05.08 00:12



хахахаха






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.