Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 01.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво може литературатанови [re: kpилe]  
Автор Лил ()
Публикувано24.04.08 23:43



Как предпочиташ да те нарека: сноб или елитарист? ;)



Тема Re: Какво може литературатанови [re: Лил]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 11:47



девета петилетка отпочнах, но така и не разбрах разликата между двете.ще продължавам да се взирам в микроскопа ...





Тема Re: Какво може литературатанови [re: kpилe]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 11:52



Най-големият бестселър,най-четената и препрочитана книга на всички времена започва така "В началото бе словото" ...





Тема По-точно - какво не може някой в литературатанови [re: a з]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано25.04.08 12:39



странно=идиотски (опит за евфемизъм)
Ами все пак това е клуб литература, писането/четенето са съществени неща (без да се изключва и момент на "разтуха"). По-горе направо писах че е идиотизъм (то какво ли може да се очаква от един критик).
Не подписвам петиции за съхраняването на българският език но на езикът на който е написан един "Горски пътник" да се пише и "ДолО Левски" или "ДолО ЦСКА" си е свинщина. Подобно е и написаното от горния крЕтик. Виж сам: "Тримата мускетари" и "Хари Потър" .... и литературата, този човек не е ли прочел нещо през живота си освен спортните новини и ще говори за обучението на студенти, че аз на такъв няма да му позволя патки да пасе.



Тема Re: По-точно - какво не може някой в литературатанови [re: X]  
Автор _ADZ ()
Публикувано26.04.08 02:55




Мамин златен, чети, чети



Тема Re: По-точно - какво не може някой в литературатанови [re: _ADZ]  
Автор4O4 (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 08:02



Ето още един, който е написал повече книги, отколкото е прочел!



Тема Re: По-точно - какво не може някой в литературатанови [re: _ADZ]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 08:11



Леле, ако ти ми беше майка (според начина ти на обръщение) то предпочитам да съм сирак.
Снобарските напъни никога не водят до резултат. Но по-долу са ти го казали точно.



Тема Re: По-точно - какво не може някой в литературатанови [re: X]  
Автор _ADZ ()
Публикувано26.04.08 12:53



Дали да започна да те храня направо или все пак последен опит?
Аре днеска си стъпил в примоцията:
Да знаеш кой е Цветан Тодоров, къде, какво е писал и т.н. НЕ Е снобарско. Особено в клуб Л-ра. Въпрос на обща култура най-малкото. И съответно да подходиш към горния текст, съобразно тази обща култура НЕ Е снобарско. По-скоро е адекватно.
За разлика от твоето мнение. Ясно, че ще попиташ - "добре с'а като не знам кой е Цветан Тодоров, не може ли да имам мнение все пак?". Ми имай. Въпроса поне е, да е адекватно на ситуацията.
А ти май предварително си се вкарал в нек'ъв филм около ония идиотски подписки и подхождаш към този текст, с нагласата оттам. Което е нелепо.
Мнението ти може да се резюмира приблизтелно до следното:
- Не ми харесва изказа му, много е философски, какви са тия думички "маргинален" и т.н.
- Как така пък тръгна да вади такива заключения от една легенда. Заключенията са му много дълбоки.
- Тоя е типичен български критик, дето нищо не е чел. Къв е тоя, че да дава такива мнения. Ще ми говори за Тримата Мускетари, Хари Потър и литературата!
- Ей заради такива точно няма да подписвам идиотски подписки в защита на българския език.

На Цветан Тодоров изказът му е философски, защото той самият е такъв.
Той не е типичен български критик, най-малкото защото въобще не е представител на българското литературознание. А на френското. Да не говорим, че не и типичен френски критик. Въобще той определено е един нетипичен тип. Заключенияата му за дважди маргиналната Европа, не са ДЛИБОКИ - напротив леееекичко фриволни са. Типични за хора от неговия калибър, на които общо взето тия неща са им - как да се каже - толерирани с интерес.
Така че не виждам особена връзка с подписки за Бг език, поне не пряка такава. И ако беше съумял да не я видиш и ти, може би щеше да погледнеш на текста под малко по-друг ъгъл и опредлено по-спокойно. И може би щеше да видиш, че това е един спокоен, лек, непретенциозен текст, който навява доста интересни размисли. Е може би изказът пак щеше да те дразни и да намериш от какво да се възмутиш, но поне щеше да си малко по-адекватен, а не както сега - тотално встрани. Out of touch.
И пак ти казвам, това мнение не е снобарско. Снобарско е изказването на оня по-надолу, дето трябва да го почнат с чимберите. Или направо да се мине на бой с пръчки по петите и 3 дена на козел. Ето това е снобарско.

Ебаси почти съжалявам колко много ти отделих. Май просто трябваше да те нахраня. Но никога не е късно .... нали така



Редактирано от a з на 27.04.08 06:05.



Тема Re: По-точно - какво не може някой в литературатанови [re: _ADZ]  
Автор a зМодератор ( *)
Публикувано26.04.08 13:12



абе да ти кажа, почти винаги не е навреме тва с "нахранването".
така че махни думата след "оня", щото аз те разбирам, че и ти като Х си имаш право на мнение, но хайде да разделим двете неща.
мнението ти по отговора на въпроса, който аз повдигнах, разбирам. моето и то клони татък. но и да беше съвсем различно - нищо от това.
ама мнението ти за от участниците в дискусията и кой какъв е, според тебе - нека си стои у тебе.
никога никой нищо не е разбрал, ако бъде окрещян и наобиден.
и макар и може би да светваш някого на нещо да не е целта ти - обиждането никва работа не върши така и така.
само прецаква лафмоабетя, което си е крива работа.
хъ оправи го ти, да не го оправям аз, че после да ти е гадно, че съм ти пипала.



Тема Re: По-точно - какво не може някой в литературатанови [re: _ADZ]  
Автор kpилe ()
Публикувано26.04.08 13:24



мерси, че онагледи мнението ми с включването си в тази тема






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.