Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:01 07.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Стив 100 000 000 Кингнови  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано16.04.08 21:40



бе аз да си кажа в отделна тема, че много ме кефи наръчника на графомана



Щот книгата си е направо супер и си заслужава отделна тема за впечатления, макар че името С. Кинг кара аудиторията в клуба да бръчи неодобрително носле при мисълта за продадените над сто млиона негови книги. Да, изключително селска проява, но пък никой не е съвършен

Обаче другарки и другари, мен др. Кинг ме изкефи максимално със сравняването на текста с изкопаемо. Може да не е поетично като ястребовите места и градове, обаче за мен си е точно така - натъкваш се на нещо, започваш да ровиш земята наоколо, не знаеш какво е - голямо, малко, скелет на тиранозавър или парченце глинен съд, не се знае дали е дълбоко или плитко, ще можеш ли да го изкараш без да го повредиш, дали трябва с лопатата или с четката за зъби ... знаеш само, че там има нещо, че само ти си го намерил и само ти можеш да го изкараш навън ... няма правила, няма рецепти, има я само твоята интуиция ... сам си срещу нещото, там долу ... и или ти него, или то тебе






Не страшны дурные вести -
Мы в ответ бежим на месте.


Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: DarkSide]  
Автор kpилe ()
Публикувано16.04.08 21:53



ами текстовете на С.К. наистина са си изкопаеми...



ти като си програмист не си ли попадал едно време на книжките "как да научим Делфи за 14 дни"?



Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: DarkSide]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано17.04.08 09:35



Кинг си е световнопризнато профи. Няма какво да се обсъжда.

I’ve never been clever
because need it never


Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано17.04.08 10:10



напротив, има много за обсъждане, защото с тази книга руши табута като сваля мистерията на писането и го приравнява с кой да е друг занаят, говори за инструменти, копаене и подобни презряни нискоинтелектОални дейности



Не страшны дурные вести -
Мы в ответ бежим на месте.


Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: kpилe]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано17.04.08 10:14





Не страшны дурные вести -
Мы в ответ бежим на месте.


Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: DarkSide]  
Автор Prof.McGonagull (Røvsparker)
Публикувано17.04.08 19:22



4удесна книга, поздравления за добрия вкус.

Кинг е един от малкото бестселъри, при които коли4еството е синоним на ка4ество. Обратното 6те 4уе6 само от хора, които мразят фантастика или му завиждат.





Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: Prof.McGonagull]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано17.04.08 19:47



не мога да разбера що никой друг в клуба не иска да засегне този автор - а ужким тук сички са чели де що има издавана и неиздавана литература



П.С. това е малко като цитат от една много известна смешка по мое време, за Фотю Тъпанчев, ама ти май си малка и едва ли го знаеш, та затова обяснявам

Не страшны дурные вести -
Мы в ответ бежим на месте.


Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: DarkSide]  
Автор kpилe ()
Публикувано19.04.08 00:32



в какъв смисъл никой не ще да засегне? в смисъл че не ще да наплюе или не ще да обсъди?

ако за оплюване - казах ти, С.К. е среден писател. дори в своя жанр, който (като жанр) по принцип не дава кой знае какви възможности да си повече от среден. но дори в този жанр, С.К. не е Лъвкрафт... макар че понякога има добри идеи. като тийнейджър много му се кефех. на същото ниво е като Пратчет, Куелю, Роулинг... всъщност Пратчет ми се струва мъничко над останалите, ама само мъничко. и може би съм пристрастен :Р

ако е да обсъдим - какво искаш да му обсъждаме? има 1000 фен теми за С.К., пусни една търсачка просто...



Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: DarkSide]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано19.04.08 23:34



нещо много буквализираш нещата, приятелю



Тема Re: Стив 100 000 000 Кингнови [re: kpилe]  
Автор nightsun (пристрастен)
Публикувано19.04.08 23:36



дори в своя жанр, който (като жанр) по принцип не дава кой знае какви възможности да си повече от среден

ти сериозно ли?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.