Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:04 04.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Да защитим българският език!нови  
АвторPaдeнa (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 22:27



На 11 април 2008, петък, от 17 часа,
на площад "Св. Александър Невски"


М И Т И Н Г

Д Е К Л А Р А Ц И Я

от Гражданско движение за защита на науката и образованието


Ние, Гражданите на Република България, се обявяваме категорично против предложението на Министерския съвет за отмяна на т.4, чл.16 от действащия Закон за народната просвета. Правителството предлага да се премахнат държавните образователни изисквания за усвояването на книжовния български език. Подобна поправка е грубо неуважение на националните ценности, история и култура на българския народ. Тя е и в противоречие с Конституцията на България, в която българският език е обявен за официален език в републиката. Поправката крие опасност от по-нататъшно принизяване на равнището на училищните програми за обучението по български език и премахва държавната защита на езика ни от поругаване и извращаване. Смехотворната мотивировка, че се отменя един “мъртъв текст”, всъщност цели да оневини бездействието на Министъра на образованието и науката, който е бил задължен, съгласно чл. 17 т. 4 на същия закон, да изработи наредба за държавните изисквания за усвояването на книжовния български език.
Ние окачествяваме подготовката и внасянето на този законопроект като акт насочен срещу националните интереси, като отстъпление от заветите на апостолите на националното възраждане и настояваме вносителите да оттеглят законопроекта си.

Граждани на Република България!
Да спасим свещения език на българите!
НЕ на законопроекта!

Сплотени, организирани и смели можем да си върнем надеждата, вярата и мечтата за успяваща и красива България.


Сайта на движението
http://www.nauka2007.org/




НАШАТА ПЕТИЦИЯ - 36 308 подписа


От инициативен комитет на родителите, регистрирани в портал BG - Mamma, родителите, регистрирани в сайта на СПОД "Български бебе център” и членове на сдружението, сайта Data.BG и форумите към него.


Петицията „В ЗАЩИТА НА Т. 4, ЧЛ. 16 ОТ ЗАКОНА ЗА НАРОДНАТА ПРОСВЕТА”, която създадохме и пуснахме в интернет на 29.03.2008 г., до момента е подписана, само за ок. 10 дни, от над 36 000 човека.

На 01.04 и втори път на 07.04., внесохме официални писма до Народното събрание, Министерството на образованието и науката, Комисията по образованието и науката към НС, Президента Г. Първанов и Комисията по жалби и петиции към НС.
В писмата си заявихме ясно и категорично несъгласието си с отмяната на т.4, ал.16 от сега действащия ЗНП, като подкрепихме позицията си с аргументирани доводи. Към писмата приложихме петицията и подписите на българските граждани.




Тема писна ми!нови [re: Paдeнa]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано08.04.08 22:31







Тема Re: Да защитим българският език!нови [re: Paдeнa]  
Автор kpилe ()
Публикувано08.04.08 22:33



Митиииинг! Ур-рааааа!

да се забранят абортите! всяка мама - мама на три деца Ур-рааааа!

да стъпчем долните диверсанти, Ур-РААААА (СТЪПК СТЪПК)





Тема Re: ама това не енови [re: NUT]  
Автор kpилe ()
Публикувано08.04.08 22:36



"писна ми"



ето го !



Тема Re: Да защитим българският език!нови [re: Paдeнa]  
Авторидeeн (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 23:00



поканете таня карабелова! тя едно време се събличаше без пари пред народното събрание в защита на разни каузи. вярвам, няма да ви откаже!
извинете ме за пръвописа, аз съм учил български докато беше задалжителен със зъкон.



Тема Re: Да защитим българският език!нови [re: идeeн]  
АвторPaдeнa (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 09:54



мнението на турски подлоги като вас, никак не ме вълнува. Информирам хора, които милеят за българщината и влизат тук да четат.



радено,
в този клуб си опитваме да нямаме навик да квалифицираме обидно хората. тъй като мнението ти е получило отговори ще бъде оставено. но се налага ти да си вземеш времето за размисъл, през което да прецениш какво е наложило да ти бъде предоставено такова време.

Редактирано от a з на 10.04.08 14:09.



Тема Re: до модераторанови [re: Paдeнa]  
Автор kpилe ()
Публикувано10.04.08 12:06



Модераторке, значи оставяш тази тема, която е меко казано расистка, неграмотна, неуместна и дублираща 3 други теми на 1ва страница, а моята тема, в която иронизирам човешката глупост, триеш?

чувала ли си за цензура? ако не си, нека ти обясня - цензурата се налага на свободното слово, което не нарушава никакви закони или правила, но казва истини, неудобни истини, които болят и с това може би заплашват личния ти комфорт.

съжалявам, но ето ти я истината - тези хора, които от известно време флудват клуба с безмисленото си начинание и отказват да слушат или разберат когото и да е, тези неграмотни и невежи хора представляват масата, манипулируемата маса от хора, които не умеят да мислят аналитично или трезво, имат изключително тясна обща култура и робуват на всички отрицателни и тъпи клишета, стереотипи и предрасъдъци, които върлуват из медийното пространство и често граничат с расизъм. освен това са амбициозни, агресивни, пробивни, самоуверени в примитивизма си и нахални


искрено ще се радвам да цензурираш и това мнение и да оставиш това за турските подлоги, за да е мирно селото (разбирай клуба).


пс. скъпа Радена, аз не съм просто турска подлога. направо турчин съм си. ама само на 1/2, другата половина съм циганин. защо не напишете една петиция да ми забранят достъпа до интернет? сигурен съм че щом кажете, че е за турчино-циганин ще съберете 100 000 подписа за един ден. все пак нима искате децата ви да влязат в този клуб и да четат мненията на един турчино-циганин, който на всичкото отгоре е англо-френско-немска подлога и се кефи да чете разни мръсни чужденци като виан, селинджър, зюскинд и т.н., а вазов и славейков смята за литературни селтаци?

Редактирано от kpилe на 10.04.08 13:27.



Тема Re: до модераторанови [re: kpилe]  
Автор Лил ()
Публикувано10.04.08 13:04



Я не се коси, ами пусни тук линка на картинката, която беше пуснал онази вечер, че аз се засилих да я препратя на познат, пък тя цък - изчезнала. И щях да ти пиша ЛС за този линк, ама ти си мнооооого недостъпен, оказва се ;)



Тема Re: до модераторанови [re: Лил]  
Автор kpилe ()
Публикувано10.04.08 13:21



е как да не се кося, тамън бях тръгнал да пиша на десп, че не е точно колаж картинката и че колажите ми са дори по-зле и делнаха темата преди да изясним този интересен семантичен проблем



ето картинката, бързо преди да мине метлата





Тема Re: до модераторанови [re: kpилe]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 13:56



можеше да си пуснеш картинката в някоя от трите теми, които те дразнят.
нямаше никаква нужда да пускаш отделна тема.
аз знам, че си чувствително дете и щом те дразни нещо веднага му отделяш място в сърцето си, на страниците на литературния клуб и във Времето си, но тази ти "тема" беше малко прекаленка, прецени сам : )
освен, че нямаше ама нищо общо с литература, което дори не е най-важно, съдържанието й беше обидно за майките.
може би не си преценил това.
българските майки - неграмотни кучки до една, стрелящи пълни членове където не им е мястото с шмайзери и каски...
а пък и картинката ти беше грозна, макар че това последното надали има кой знае какво значение.


тук виж как не ти я трият разните лоши цензори модератори




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.