Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 06.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не намерих темата "Как се започва", затова в нова  
Автор Fragask ()
Публикувано14.03.08 18:28



Това беше любов от пръв поглед.

Щом видя дебелогъзия санитар с разкривен надпис на бача "Нинджа", Криле веднага се влюби лудо в него.

Криле бе постъпил в психодиспансера поради съмнения за шизоидна дистрофия на личността, но насмалко да се окаже, че страда от остра циклофрения. Докторите бяха озадачени от обстоятелството, че болестта не е нито точно шизоидна дистрофия на личността, нито съвсем остра циклофрения. Наблюдаваха се симптоми и от двете. Ако излезеше само едното, можеха да го лекуват. Но наличието на непозната досега симбиозна комбинация ги объркваше през цялото време и те се колебаеха в поставянето на диагнозата.

Всяка сутрин при него идваха трима енергични и солидни мъже в бели престилки с дейни юмруци и бездейни очи, придружени от непроницаемата и сериозна сестра Боузи Космейт, една от сестрите в отделението, която не обичаше Криле, но се стараеше да не му го показва. Лекарите вкупом поглеждаха закачения на леглото лист, на който бяха отбелязани резултатите от последната мозъчна електроенцефалограма на пациента, и търпеливо го разпитваха дали халюцинациите са му изчезнали. Изглежда, се дразнеха, когато им казваше, че положението му е все същото, защото спонтанно започваха да му прилагат широко известната във флотската медицина "универсална юмручна терапия по моряшки" - метод, прочул се с безотказните си резултати при лечението на заболявания от всякакъв характер в средите на морската пехота.

— И все още ли продължавате да имате същите халюцинации? Все така ли ви се привиждат дебилни риалити шоута с прегракнали парцалеси и ниско прелитащи псевдопатриотични президенти-питекантропуси? - питаше д-р Абсинт Дискрофилс след края на мозъконаместващата процедура.

Докторите се споглеждаха, когато той поклащаше утвърдително глава.

— Да му се удвои дозата халоперидол от 6 кубика на 12, както и волтажа от 90 на 180 при електрошоковите включвания - обръщаше се д-р Фрагаск към сестра Боузи Космейт и отминаваше към леглото на следващия болен.

В това време третият психиатър, д-р Дарк Сайдън, прилежно протоколираше резултатите от визитацията в личната си картотека - точен час, състояние на пациента преди и след терапията, посоката на гънките на долния му чаршаф, броя на подгъвите на одеялото му, интензитета на вдишванията му в положение тилен лег, както и разстоянието между дясното око и лявото му ухо.

Всъщност Криле заблуждаваше докторите. Никога не бе имал такива халюцинации, за каквито им разказваше. Беше си ги съчинил, за да скрие от тях ИСТИНСКИТЕ, тези САМО НЕГОВИТЕ, СЪКРОВЕНИТЕ, които не искаше да споделя с никого, най-малкото пък с някакви си непознати биячи в бели престилки. В действителност му се привиждаше съвсем друго: как горд Ястреб лети сред сноп от слънчеви Лъчи над потопеното в рубинено море от домати, чушки и грозде Чили, по чиито прашни пътища едно нахакано Копеле вози на рамката на велосипеда си две сияйни мадами - Лил и Десп...
И тук се случваше най-трагичното: Нощно Слънце се отърколваше на небето и навред наставаше непрогледен мрак; Ястребът се оказваше не горд, а Окаян; Лъчите от слънчеви се превръщаха в каменни; Чилито се оказваше не плодородна страна, а просто лютив сос; Копелето се оказваше не нахакано, а просто Тъпо; за двете сияйни мадами Лил и Десп пък се установяваше, че страдат от тежък ПМС...
Развоят на всичките тези видения слагаше началото на поредната болезнена криза за Криле. Той започваше да се гърчи като закачен на рибарска кукичка червей и добре че усмирителният чувал, в който беше денонощно закопчан, не поддаваше на неистовите му тласъци. Напротив, при всяко движение затягаше още по-здраво.

— Цакай аз откопцаи теби от цувал, аз идва слози теби индзекция с халапаладоль. Нидей сава много, цувас ли, инаце теби боли много... - извади го от унеса му китайският стажант по военна психоанализа Сте Фан Пан.

Започваше поредният ден с обичайния график от живота на Криле в психодиспансера на 4-ти Литературометър...



Тема Re: Не намерих темата "Как се започва", затова в ннови [re: Fragask]  
Автор kpилe ()
Публикувано14.03.08 19:40



текстът до третия пасаж е добър, сигурно защото си се придържал близо до оригинала, след това обаче не става за нищо. не е нито забавен, нито язвителен, нито оригинален, а само досаден. съжалявам. дано следващия път се получи по-добре.


за конкурса - теб за графоман или за звезда да те броя?





Тема леко вмешателство;)нови [re: Fragask]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано14.03.08 20:00



понеже съм чукча читател
болнична тематика...е избор на самоубиец;)
т.е. от гл.герой пациент/и и поддържаща роля док. и мед. систъри - няма да излезне нищо по-красиво;) от джак изкормвача...който е "копие" на ашли от отнесени от вихара


та
предлагам ви - маскарад;) като основа на писатеските ви действия



Тема преди да анализирашнови [re: kpилe]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано14.03.08 20:03



си организирай "идеята" плс



Тема Re: леко вмешателство;)нови [re: NUT]  
Автор Fragask ()
Публикувано15.03.08 10:12



Понеже си първият смел и независим човек в този ПАНЦЕРИЗИРАН клуб, награждавам те с правото да се... самотаковаааш... Чаткаш ли...?



Тема Ха-ха,нови [re: kpилe]  
Автор Fragask ()
Публикувано16.03.08 13:37



напълно те разбирам защо текстът не ти е забавен и защо ти е досаден


То на всеки, като го правят на гъз, ще му е досадно
Ама айде да чуем и останалите герои от бурлеската, да видим пък те как са я възприели. При тях очаквам по-високо чувство за автохумор, ти определено си зле по тоя показател



Тема Да,нови [re: NUT]  
Автор Fragask ()
Публикувано16.03.08 13:45



първоначално ми хрумна да бъде маскарад, по-точно маскен бал. Но тъй като пациентът Крилеев беше избрал да даде пример с "Параграф 22", та рекох да го изиронизирам с неговия пример



А за болничната тематика...ми права сте, ако Крилеев осъзнае колко е кух като пимпонка, верно може да вземе да се гръмне



Тема Re: Не намерих темата "Как се започва", затова в нованови [re: Fragask]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 17:43



искаш мнение - имаш го.
текстът е добре, нямам какво да поправям.
би бил по-добре, ако беше дружески шарж.
аз бих го възприела като такъв - както схващах и тези, писани за мен преди време. само че криле май не мисли така.
не е лошо да се пишат текстове. лошо е да се търси лично отмъщение с тях.



Тема Re: Не намерих темата "Как се започва", затова в ннови [re: Б.K.]  
Автор kpилe ()
Публикувано16.03.08 19:07



В отговор на:

само че криле май не мисли така.




боза, не коментирах опита на атвора нито като "дружески шарж" нито като "лично отмъщение", а като текст, който очевидно се стреми да бъде някакъв вид сатира. и не, не става. мога да напиша защо в детайли, но ме мързи, а и няма смисъл :)

чудя ти се, що си губиш времето с глупости и що вместо да се закачаш с мен по темите не 'земеш да додеш като жури в конкурса "пиши с мен"

Редактирано от kpилe на 16.03.08 19:11.



Тема Re: Не намерих темата "Как се започва", затова в ннови [re: kpилe]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано16.03.08 19:34



защото не мисля, че в конкурса ще бъде написано нещо, което има смисъл да прочета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.