Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 27.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: изкуство, замисъл, определения...нови [re: kpилe]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано11.02.08 08:25



така си е.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема малка корекция в алгоритъманови [re: Б.K.]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано11.02.08 12:28



преди да стигне до точка едно, редакторът прочита името на автора, и ако то е българско и непознато, директно се преминава към точка 6.

Не страшны дурные вести -
Мы в ответ бежим на месте.


Тема Re: Базар на българската книганови [re: Б.K.]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано11.02.08 13:37



Явно нищо човешко не ти е чуждо. Сталин е заложил на съмнението и е спечелил.
Но темата, без конкретни примери, започва да става безсмислена и нищо повече от дребно заяждане.
Хубаво е да се седи в кулата от слонова кост и да се говори за качеството на литературата. Трудно е останалото.
Ти си пазиш анонимността и така не е ясно дали не си редактор на най-големите бози излизали последно време - не говорим за възможности и знания, говорим за книгоиздателски бизнес.
Не знам купила ли си си, прочела ли си поне една книга от нашето издателство, на което лепиш така леко етикети.
Даже не знам в момента просто поради ПМС ли си крива?
С удоволствие бих продължил дискусията с теб, но ако е възможно на друго ниво и с факти. Хареса ми виждането ти за работата на редактора... от години се мъча да го обясня на авторите.


П.С За заинтересуваните - базарът мина с голям успех, при пълна зала и добър оборот на закупени книги. Очаквайте на 7 март следващото издание, под надслов - "Жените...".


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: малка корекция в алгоритъманови [re: DarkSide]  
Автор kpилe ()
Публикувано11.02.08 15:07



нима намекваш, че ако Умберто Еко напише нова книга, един редактор би предпочел да погледне нея вместо романа на DarkSide?

колко несправедливо, колко субективно!



братче, наистина не ви разбирам някои хора. не е ясно дали имате и зрънце талант и/или умение да пишете, а пък говорите така, сякаш някой ви е длъжен. човек се бори за всичко в този живот, ако смяташ, че в теб има нещо различно - бори се до край и имай предвид, че безброй гении в какви ли не области са умрели неоткрити и неоценени (не че ти си гений де, не ме разбирай погрешно).



Тема Re: Базар на българската книганови [re: И_Baн]  
Автор kpилe ()
Публикувано11.02.08 15:28



чисто любопитство (не знам дали минава за заинтересуваност) - можеш ли да дадеш някакви факти? в случая под факти разбирай цифри - колко автори имаше, колко книги се представяха, колко гости/клиенти горе долу, колко книги се продадоха?





Тема Re: Базар на българската книга *DELETED*нови [re: kpилe]  
Автор И_Baн (от народа И)
Публикувано11.02.08 17:06



Мнението е изтрито от bukvite

Тема Re: Базар на българската книганови [re: И_Baн]  
Автор kpилe ()
Публикувано11.02.08 18:05



най-сетне нещо конкретно :)

браво за търговийката!

иначе погледнах сценария, брррр... жени и вино, вино и жени, дали е възможно да стане по лигаво и превзето от това? очаквайте следващия път



до тогава какво да каже човек освен: "Очите ми са дълги като дакели..." като гледам българската книга



Тема Re: Базар на българската книганови [re: И_Baн]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 21:32



радвам се, че ти харесва написаното за редакторския труд.
на мен обаче не ми харесва възпитанието ти, най-вече в това, че си позволяваш да ми вменяваш заболявания.
по тази логика всеки, който счита цензът ви за нисък и качеството ви - за посредствено, несъмнено трябва да е болен от нещо?
обикновено пропускам подобни забележки покрай ушите си, защото са нерядко срещан (чисто български, между другото) мъжки комплекс от жени, които не се церемонят особено, когато казват какво мислят. тези манталитетно-психологически особености обаче не подлежат на корекция в кратък срок - а и не е моя работа да те превъзпитавам. ако обаче искаш да водим разговор, не е лошо да съблюдаваш написаното в сигнатурата си и да обръщаш внимание на това с кого с какъв тон разговаряш. иначе просто няма да си губя времето.
поздрави.



Тема Re: малка корекция в алгоритъманови [re: DarkSide]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 21:50



и най-често е прав.

защото:

- на професионален редактор се налага да чете - внимателно - от 8.000 до 20.000 думи на ден. имат се предвид неща, които стават за публикуване. както виждаш, при това натоварване той или тя няма време за неща, които не стават.

- на професионален редактор му е нужно да прочете около две страници - най-много - за да си създаде сравнително точна представа за даден текст.

- понякога на професионален редактор стигат и три изречения, за да прецени, че няма смисъл да чете нататък.

- във всеки един от тези случаи националността на автора е без значение.



Тема Re: Базар на българската книганови [re: kpилe]  
Авторб.k. (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 23:18



прибързваш, както обикновено. няма лошо, сигурно е темпераментова особеност, но е далеч по-ефективно ако човек първо:

1. придобие достатъчно инфо за нещото,
2. позамисли се за него
3. посравнява го с разни други, сходни му неща, за да му намери относителната тежест,
4. направи крачка встрани, за да поогледа собствените си представи
5. и се попита дали това, което му се струва, има шанс да е наистина тъй,

а после прави умозаключения.

нямам предвид писанията тук - те нямат никаква реална тежест, а способността за критическо мислене. повярвай, полезна е - както в живота, така и за резултатността на всяко интелектуално усилие. считай разговора с мен за такова.

ако в нещо обаче определено бъркаш, то е че ще тръгна да те опровергавам.

иначе, има всякакви редактори. и всякакви издателства. което е truism и няма смисъл дори да се споменава. настоящата тема го показва особено ясно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.