Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:36 05.10.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Някой чел ли енови  
Автор12345 (Нерегистриран)
Публикувано28.09.07 18:44



"Ела при мен" на Богдан Русев? Ако да - кажете с какви впечатления останахте?



Тема Re: Някой чел ли е [re: 12345]  
Автор lmel (женски)
Публикувано02.10.07 13:48



Днес слушах негово интервю по радиото.
Заинтригувах се, но се надявам да не съм така лееко разочарована като с Алек Попов. Много реклама, много очаквания....


Редактирано от lmel на 02.10.07 13:49.



Тема Re: Някой чел ли енови [re: 12345]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 19:59



Да. Това е сборник от няколко лични истории на Б.Р. с лица, които са се появявали и в други негови работи (преди всичко Чарли, известен иначе като Радослав Парушев) плюс фентъзи стилистика тук-там, плюс цели малки блокове от вече публикувани неща. Стилът си е неговият познат - изключително четивен, поне за мен.
Струва ми се, че напоследък има увлечение към разказването на "истински случки", дали защото е по-лесно от измислянето или пък са толкова скъпи на авторите си, че компеят да ги споделят с широката публика - не знам (от първи опит веднага ми идват наум Ж. Драгостинова с "Моята история" и Катя Атанасова с "Градски истории"). Изобщо, нещо като непретенциозна мемоаристика за съвсем близкото минало време и единствено на ниво лично преживяване.
Струва ми се още, че подобни разкази са прекалено частни, за да оставят траен спомен у читателя, освен ако той няма конкретен интерес към конкретен автор или описаните от него конкретни случки. При липса на такъв конкретен интерес единственото достойнство би останал стилът на писане, при което Б. Русев води с поне една обиколка пред горецитираните две.
Така че ако искаш да четеш Б. Русев такъв, какъвто си го знаеш - можеш спокойно да прочетеш "Ела при мен".
Средно време за прочитане: +/- 2 часа.
Корична цена: 9 лв.



Тема Re: Някой чел ли енови [re: 12345]  
Автор Ripple (невЕрваща)
Публикувано08.10.07 14:55



Мдам, пише леко и приятно, но очаквах да е по-голяма по обем, нали уж идеята беше да разкаже за '90-те през неговия поглед...и да "хване пулса на времето"


Малко хипарска история ми се стори, уж и аз в тези години купонясвах, по сходен начин;))) та и аз разни спомени имам, но очаквах повече акцент на времето да е сложено, личните емоции са си лични..не е лоша книжката, бързо се чете.



Тема Re: Някой чел ли енови [re: 12345]  
Автор..ъмм... (Нерегистриран)
Публикувано09.10.07 03:34



общо взето...тъпня...писано за некви техни си тесни компанийки от аркадашчета...па и той горкия...наживо два лафа на кръст не може да свърже...и "стил" на писане има като на пресно дефлориран дилър на екстази...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.