Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Атмосфера на Цереранови  
Автор lachistein™ (QueerLit )
Публикувано17.09.07 20:06



Космическата гондола, изографисана от носа до резбованата като чудовищна видия опашка с моите инициали, навлиза арогантно в келявото гравитационно поле на Церера, сродена отскоро с две далечни, но шумни планетозималии. Кацаме престорено мъчително в просторната долина на кратера Пиаци и забиваме разчекната котва в тънката коричка на това безоблачно джудже. Нещо скромно изписква. Стомахът ми се свива.
Навличам си шикозния скафандър, спускам дизайнерското му забрало, инкрустирано по краищата с миниатюрни камъчета от процепа Касини и излизам навън, вдигнал високо над главата си неколкотонния череп на загинал в екваториална буря сатурнов кит.
След няколко крачки изтръсквам един по един краката си и под недоловимите вълни на прастар идиотски космически шум започвам да се кълча с все сила и умение. Кълча се под черното небо като за последно и вероятно не съм далече от истината. Душата ми се кълчи и това прави немалко впечатление. След три местни денонощия се изпотявам дотам, че не виждам нищо, дотам, че потта изкоренява гъстата ми четина и разяжда клепачите. Оставям внимателно главата на моя чудовищен приятел и в секундата на идеалния афелий разпарям костюма си. Изскачам рязко от него, тялото ми грациозно се обръща с хастара навън и полита грозно в открития космос. В същия момент гъсти облаци, разливащи се от скафандъра ми, подобряват албедото на Церера. Всички вече я виждат.

"П.П. Третият глас "за" беше моят.
П.П.П. Катя, олекна ми."


Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: lachistein™]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано17.09.07 22:50




на такова;) ми мяза...
(ако не бе стартирал с "гондола" - еххеххх...)



Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: lachistein™]  
Автор Fragask ()
Публикувано18.09.07 02:29



Като цяло добро. Предполага и по-нататъшно продължение. Само преработи изкуствено вкараните епитети като " келявото гравитационно поле", "разчекната котва", "идиотски", "душата ми се кълчи". Както и дългите сложносъставни изречения. Затормозяват динамиката на фабулата, правят я тромава, а нали се бориш за съспенс.



Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: Fragask]  
Автор lachistein™ (QueerLit )
Публикувано18.09.07 03:46



пфф, не се боря за 'съспенс'
ахахахаха
голям си спец, а

"П.П. Третият глас "за" беше моят.
П.П.П. Катя, олекна ми."


Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: NUT]  
Автор lachistein™ (QueerLit )
Публикувано18.09.07 03:54



това го писах на фона на



"П.П. Третият глас "за" беше моят.
П.П.П. Катя, олекна ми."


Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: lachistein™]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано18.09.07 11:57



Просто ей така ми хрумна - защо винаги в края на писанието главният герой бива разкъсан? Или в най-добрия случай той разкъсва, респ. унищожава някого?



Тема Re: Атмосфера на Церера [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lachistein™ (QueerLit )
Публикувано18.09.07 12:16



хаха, да, правилно си забелязал :)
ми щото това е съвършеният финал, не мислиш ли?

"П.П. Третият глас "за" беше моят.
П.П.П. Катя, олекна ми."


Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: lachistein™]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано18.09.07 12:36



Някак омръзва, ако се повтори 30 пъти примерно.



Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lachistein™ (QueerLit )
Публикувано18.09.07 13:04



като ти е омръзнало, тегли си ножа

"П.П. Третият глас "за" беше моят.
П.П.П. Катя, олекна ми."


Тема Re: Атмосфера на Цереранови [re: lachistein™]  
АвторOkaян яcтpeб (Нерегистриран)
Публикувано18.09.07 13:59



Забрави, няма да ти доставя това удоволствие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.