Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:59 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Почти нов български романнови  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано13.04.07 21:58



Заглавието на романа е "Пиксел 1D4C00". Един ден обаче си помислих “А как някой читател ще произнесе това заглавие, за да поиска книгата от продавача в книжарницата?” и махнах трудното. Пък и ”Пиксел” звучи като име на фолк певец, вероятно бисексуален, а това е добре от гледна точка на е-бизнеса…

Написах този роман през 2003-2004 година. През 2005 година романът спечели трета награда на конкурса “Фантастика през 100 очи” на издателство “Аргус”. През 2007 година реших, че докато чакам издаването на романа на хартия, мога да предоставя на читателите вариант във вид на е-книга.

И така, хвърлям романа си на лъвовете. Ще бъда благодарен за всякакви мнения, отзиви, критики и впечатления - тук, като коментар при текста или с имейл.

Романът се намира на адрес



Весел Цанков

Страницата на хумориста Весел Цанков -

Тема Прочетох началото.нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 00:14



"AntiVirus Realtime Auto-Protect System огледа подробно мъжа и си каза: “Този тип явно е голяма работа”.

И беше прав.

Костюмът му бе “Jovani” (номер в каталога на www.high-hat.buy J23896, естествена коприна, копчета от натурален седеф, цена 49 999 без ДДС, ДПС, ДСС и квартални данъци и такси).

Ризата му бе “Lake” (номер в каталога на www.high-hat.buy HH8596, естествена коприна, копчета от натурален седеф, цена 9 999 без ДДС, ДПС, ДСС и квартални данъци и такси).

Вратовръзката му бе “Smith” (номер в каталога на www.high-hat.buy R39461, естествена коприна, ръчно рисувана с растителни бои, цена 5 999 без ДДС, ДПС, ДСС и квартални данъци и такси).

Обувките му бяха “El Macho” (номер в каталога на www.high-hat.buy M688, телешка кожа, цена 14 999 без ДДС, ДПС, ДСС и квартални данъци и такси).

Чорапите му бяха “Mr Sock” (номер в каталога на www.high-hat.buy S12896, естествен памук, цена 999 без ДДС, ДПС, ДСС и квартални данъци и такси).

Дупката в тила му бе от “Colt Peemaker” (поликарбонатен корпус, пластични муниции, не се засича от никакви детектори, цена 200 000 на черния пазар)."

Дотук стигнах.





Тема Re: Почти нов български романнови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автор lachistein™ ()
Публикувано14.04.07 04:04



оу, боя се, че това съвършено не ми харесва
и въобще що за роман е този, в който 80% от думите са технически жаргон
моля те, Весел, поправи се



Тема Re: Прочетох началото.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано14.04.07 06:38



Благодаря, тъпото копеле. Минал си най-трудното. Ако отделиш още десетина минути за четене, мисля, че ще разбереш защо началото е такова. Ако ли не ти се чете, виж отговора ми към следващото мнение...

(Между другото, не ти ли хареса Colt Peemaker - аз толкова си се радвах на тази хрумка...)

Страницата на хумориста Весел Цанков -

Редактирано от Beceл Цaнkoв на 14.04.07 06:57.



Тема Re: Почти нов български романнови [re: lachistein™]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано14.04.07 06:52



Имаш предвид, lachistein™, текста, който цитира тъпото копеле? Това е началото на романа, задачата му е да "хвърли" читателя направо в "дълбоката вода", да му покаже за какво става дума - високотехнологичен свят в бъдещето, паралелна вселена, подобна галактика... Също да загатне криминалната нишка. Да се зачуди читателят "що за свят е този..." От този момент нататък процентът трудни думички драматично спада



Между другото, ако се огледаш, ще видиш, че 80 процента от нашия живот са технически термини, дори и в България, да не говорим за по-развитите страни. За добро или за лошо отмина времето, когато големи маси хора можеха да живеят самостоятелно, получавайки от държавата само гас и сол.

От друга страна, третата част на романа се развива при хора, които живеят, получавайки от държавата само вторични суровини...

Подари ми десетина минути от времето си, lachistein™, прочети малко от романа - ще ми е интересно да науча мнението ти тогава...

Страницата на хумориста Весел Цанков -

Редактирано от Beceл Цaнkoв на 14.04.07 06:59.



Тема Ше продължа, бате, обещавам ти!нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 11:07



Е, са, още малко, да си довърша шангите, после имам към час и половина каране на колело (ше си тествам новия бегач към Железница) и после се връщам, къпя, ям и седам да четъ. Практически, некъде към 15:00-15:30 ше пусна мнение с наблюденията си от следващите 10 мин.





Тема Re: Ше продължа, бате, обещавам ти!нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автор Beceл Цaнkoв (присъединил се)
Публикувано14.04.07 12:03





Страницата на хумориста Весел Цанков -

Тема Пак съм аз, бате.нови [re: Beceл Цaнkoв]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 14:40



Четох още десетина минути. Приблизително. Тъй като съм единствения действащ авторитет в тоя умрел клуб, нема да си позволя да те критикувам, да ти давам съвети, да не уча не нещо. Ще ти споделя нещо от собствения си, макар и малък, опит като читател. Започвам с размера на книгата - тя требва да е толкова голяма, че да я прочитам от край до край преди да ми е истинало третото доливане на вода във ваната. По-дебелите книги обикновено са писани, за да набутат читателя или от словоохотливи некъдърници, така че ги игнорирам. Щом некой не може да предаде вселенската истина в неклоко изречения (останалите десетки страници служат, за да си начеше егото, оправдае дипломата и хонорара). Както и да е, стигнах до разлистването на книгата и прочитането на първите неколко реда. Почна ли да се оглеждам за самобръсначката си преди да съм прелистил на стр. 2, знам че нема никакъв смисъл да го правя, направо излизам от ваната, да се бръсна. Сега, на въпроса ти за "Colt Peemake" - признавам си, изобщо не го прочетох. Когато видя неколко подобни, повтарящи се реда, обиновено го считам за некаква печатна грешка и пропускам. Не твърдя, че не е готино, важно е, че теб те кефи. За финал, заядливо ше ти напомня, че водопроводчиците немат нищо общо с поддържката на канали, въпреки, че в УАСГ завършват една специалност. Знам, че си го направил, за лекота на израза, просто требваше да те критикувам за нещо.





Тема Нема да се редактирам, бате.нови [re: тъпoтo koпeлe]  
Автортъпoтo koпeлe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.07 14:42



Почнах с изричната уговорка, че нема да те критикувам, а глей как свърших. Станал съм ибахти заядливото копеле, майна.





Тема Re: Почти нов български романнови [re: lachistein™]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (Beautiful Liar)
Публикувано14.04.07 16:25



Никога не съм ... разбирал фантастиката. Но пък от краткия ми допир с текста в мен се породиха няколко въпроса:

1. Трупът стилен ли е или е евтина мърша със стилна дупка в тила? Притеснен съм от тази коприна.
2. Не прилича ли разказът малко на каталог Zara outlet 2395 г.
3. Хуморът изграден от плоски шеги, които се появяват някъде из текста ли е, или пък е остроумна идея, която се дави в претрупаната от хора, дрехи и мебели атмосфера?

Ти като моден експерт как виждаш нещата?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.