Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:51 09.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Защо бг писателите пишат тъпо?нови  
АвторЧитaтeл (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 13:30



Чета отвреме-навреме съвременни български текстове и се чудя как може да са толкова слаби.
Как няма поне един писател, който да разкаже увлекателно и завладяващо някаква история? В опитите си да бъдат сложно постмодерни, те са просто тъпи.
Защо са им толкова измъчени текстовете?
Наскоро ми попадна "Естествен роман" от Георги Господинов, обявен на корицата едва ли не за някакъв пророк на съвременната бг проза.
Чета и през цялото време си задавам въпроса - защо този човек си губи времето с писане, а не излезе да поиграе футбол например?
Отначало изпитвах недоумени, но когато стигнах до изрчението "Мухата е медиаторът на света", вече избухнах в ридания.
Какви са тия глупости?
В книжарницата на рафта с българската литература са наредени няколко стихосбирки от поетеси с менструална поезия и няколко псевдопроррочески криминалета от Христо Калчев.
Наистина ли няма нито един добър автор?
Единствено Алек Попов сякаш се различава от сивия поток - прозата му е остроумна, увлекателна и некомплексарска. Много харесах "Мисия Лондон" и някои от разказите му.
Но една птичка прави ли пролет?



Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо?нови [re: Читaтeл]  
АвторMиpoн (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 13:49



Защото такива смешници като Георги Гасподинов и Пламен Дойнуф, скапват всичко, не стига че са некадърни ами и са първи медийни кипри, едва ли не други бг.автори не съществуват.Отделно шуробаджанащината в бг литературните кръгове, издателствата, голямата лапачка по конкурски и проекти, това не е литература-това е честа свинщина и тунеядство





Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо?нови [re: Читaтeл]  
Автор lachistein™ (priapism)
Публикувано06.04.07 13:50



аспектите на уран и венера с меркурий са предпоставки за писателска дарба
би трябвало издателите да проверяват натала преди да рискуват с новия местен талант, а може би дори да го отпечатват в книгата :)) ехехехе



Тема Алек Попов!нови [re: Читaтeл]  
Авторнeиздaтeл (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 15:38



Точно от Алек Попов беше единственото съвременно бг нещо, което ми е допадало и съм дочитал до край - беше сборник с разкази, оригинални, леко написани.



Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо? [re: Читaтeл]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (Beautiful Liar)
Публикувано06.04.07 17:50



препоръчвам ти "антология на мозабмикската литература". след тази книга всичко българско ще ти се види като за нобел.

Beyonce,Beyonce
Shakira, Shakira


Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо?нови [re: Читaтeл]  
Автор Toнди ()
Публикувано06.04.07 18:06



тривиалният отговор е защото читателите са тъпи. шегувам се.


хората, които могат да пишат не пишат и знаят защо, но за сметка на това се получава вакуум според тези, които не могат да пишат и те пишат макар, че не знаят защо.



Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо?нови [re: Читaтeл]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано06.04.07 20:47



по същата причина, поради която българските кинаджии правят тъпи филми.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо?нови [re: Читaтeл]  
Автор Caladium ()
Публикувано07.04.07 12:05



Препоръчаха ми "Бъдещето на отминалото време" на Ангел Г. Ангелов като изключителна книга, която те оставя да си задаваш въпроси месеци наред, след като си я прочел. Единственият въпрос, който си задавам е: "Аз ли не съм наред?"

Някой от вас чел ли е въпросната книга? Моля ви, кажете си мнението, защото гореспоменатият въпрос много ме измъчва .





Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо?нови [re: Caladium]  
АвторAkъллия (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 15:07



Съвет, пичове - отидете в клуб Фантастика и попитайте там хората да ви препоръчат нещо българско. После пак ще говорим...



Тема Re: Защо бг писателите пишат тъпо?нови [re: Читaтeл]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано22.04.07 19:29



сега ти видях темата.
отговорът е съвсем прост:
умно пишат умни хора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.