Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:09 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Из бъдещия цикъл "Сорсериада"нови  
Автор ©lachistein (Trismegist)
Публикувано03.02.07 18:49



Восъчната ми фигура

(Ескиз на предполагаема екзистенциална импресия)

Блъскат я мръсни течения. Това съм Аз – любовник на разруха и разложение. И нищо и никой не би поставил титаничната мерзост на келявия ми нрав под съмнение. Аз съм изящна скрипя, целуваща челата на приятелите, Аз съм горд до мозъка на дефектните си кости инвалид и без колебание щях да ви поробя в княжеството на осакатените души, стигаше да имам корона подръка и поне един съвестен лакей. Всичко, в което съм се убедил до пършивия момент, когато реших да изхрача през кръв настоящия артистичен боклук, е че Бог е навсякъде, макар и безбожно погнусен от нечистоплътните ви изстъпления – дори в семейното ви ложе, в напоената с лига възглавница, в налепите от лоша храна по вехтата посуда; в гъбата, с която триете гръбчето на недообгрижения си бройлер, на най-скъпото си същество (ако го има!), в дъното на панталоните ви, в чашките на сутиените ви, в ЕЗИЧЕСКИТЕ ви, гнусни богопротивни тела, които ще изтлеят, още преди да се уморя да страдам; в кистите, пълни с тор, по същите тези тлеещи тела; в затлачените ви от мас жили, в дресираните ви с болка сърчица. Ах, колко добре ви е ясна картинката всъщност, но сте прекалено горди и нищожни, за да си оправите перспективата и светлосенките.
Моята восъчна фигура Е. Тя е очарователна и подвижна, грешна, неправилна и скъпа. Тя е най-истинското нещо, случвало се от години. Тя всякога се опитва да се докопа до топлите ви ръце, защото умира студ – восъкът на крайниците се е вкочанил до безобразие и само с един вял жест може да разсече плът и камък.
С покров от рафинирана ПЕДЕРАСТЩИНА И ЗЛОБА покрихте крехката ми особа и нека Бог накаже вас и неблагодарните ви деца, ако въобще съумеете да ги създадете. Нека половете ви изпаднат в несъстоятелност и всички вкупом заплатите с неплатената си кръв! Нека бури обрулят косите! Нека слана погуби кожата! Нека червей залюби близките! Нека невидими ръце разкъсат дрехите! Нека сте голи! Нека Фриджид и Апатос положат восъчен печат върху слабините! Роптайте срещу всичко и всекиго, само не и срещу Бог! Проклинайте денят, в който восъчната ми фигура се събуди!



Тема Re: Из бъдещия цикъл "Сорсериада"нови [re: ©lachistein]  
Автор vvvkkk (непознат )
Публикувано03.02.07 19:37



Отново на вниманието на читателите е предоставен един определено интригуващ "ескиз" (нека уважаваме авторовото определение на формата), който впечатлява най-много със своята Мистика и свръхекзистенциална насоченост (с второто мнозина може би не ще се съгласят, но аз го виждам точно така- свръхекзистенциален опит в дълбоката онтология на битието[ако е възможен такъв израз]) Разказът е хубав, но не знам дали съм много съгласен с използваната "Тъмна лексика", тя не ми се струва подходяща за избрания сюжет[ако въобще има такъв, нека не забравяме, че това е импресия]
Много хубаво.............
Повечето работи, които съм чел от lachistein ми харесват, може би защото твърде много харесвам декадентизма, символизма или диаболизма, не знам;
Знам само, че с изящната си метафоричност са наистина очарователни.



Тема Re: Из бъдещия цикъл "Сорсериада"нови [re: ©lachistein]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано04.02.07 00:02



Лаченщайн, това направо се ядва в сравнение с ранния ти период!



There is no dark side of the moon really ...
Matter of fact is, it's all dark


Тема Re: Из бъдещия цикъл "Сорсериада"нови [re: vvvkkk]  
АвторOkaян яcтpeб (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 18:31



Лъчо, що ли ми се струва, че си говориш сам със себе си?
Бодлер е мъртъв. Ти си восък.



Тема Поздрав за всички осмокласници! [re: vvvkkk]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (mastermind)
Публикувано04.02.07 18:54



Ти си само 8-ми клас,
вярно секски се държиш,
но няма нищо между нас,
я иди да спиш.

Ти си само 8-ми клас,
а какви ми ги въртиш,
но още малко ще съм пас
и ще изгориш.

Припев:
Ако знае баща ти твойте секси игри,
опасно сладки игри.
О не, не ми говори!
Ако знае баща ти,
но не знае нали?
Ела, недей ме жали,
главата ми запали.
Нека ме боли!

Ти си само 8-ми клас,
а какво направи с мен?
За тебе само мисля аз,
всяка нощ и ден.

Ти си само 8-ми клас,
но по нищо не личи.
Май новобранеца съм аз,
в твоите очи.

Припев:
Ако знае баща ти твойте секси игри,
опасно сладки игри.
О не, не ми говори!
Ако знае баща ти,
но не знае нали?
Ела, недей ме жали,
главата ми запали.
Нека ме боли!

Ако знае баща ти твойте секси игри,
опасно сладки игри,
o не, не ми говори.
Ако знае баща ти,
но не знае нали?
Ела, недей ме жали,
главата ми запали. (x3)

Нека ме боли !

Това е фарс!


Тема Re: Поздрав за всички осмокласници!нови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автордecп (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 18:56



лигльо



Тема Re: Поздрав за всички осмокласници!нови [re: дecп]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (mastermind)
Публикувано04.02.07 19:02



да видим твоя сериозен коментар на предложения анализ, файтонджийке.

Това е фарс!


Тема Re: Поздрав за всички осмокласници!нови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автордecп (Нерегистриран)
Публикувано04.02.07 19:05



не написвам нито дума без да я продам


за лигльото си ми длъжник



Тема десп,нови [re: дecп]  
Автор a зМодератор ( *)
Публикувано05.02.07 17:05



това, което правя сега, е изключение.
пиша го не само за тебе, просто използвам случая.
видно е, че нямате навик да правите разлика между различните клубове на картата на дир.
затова аз ще ви помогна.
в този клуб е недопустимо един участник да бъде наричан от друг "лигльо". или каквито и да било негативни и пораждащи разпри коментари за личността на участниците в клуба.
каквито и мотиви да имате.
смятай това за единствено предупреждение.
както и всички, които четат тук.
който не е чел - да е чел.
свиквайте да се държите в клуба за литература по подобаващ начин. това е единствената възможност.

! това НЕ е начало на каквато и да било дискусия!
каквито и да били коментари, обяснения и пр. биха постигнали единствено и само отрицателен за този, който ги прави, ефект.



Тема лелеееенови [re: a з]  
Автордecп (Нерегистриран)
Публикувано05.02.07 18:54



"лигльо" беше приятелска закачка
пледирам за 3 месеца бан - да се науча да не се закачам с младежта в клубовете




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.