Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:09 08.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема А читателите?нови [re: kpилe]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.12.06 10:19



Изчетох цялата тема с мнения защо се пише и дали или не трябва да се издава. Никъде не видях на някой да му пука за читателя. Издаването било само за пари, пирамиди, награди и незнамсикоиси да споменел за тебе. А къде остана читателя? Човекът, които 8 часа се бори да направи нещо в службата си, после се блъска по транспорта, ходи на родителски срещи, плаща сметки за парно и ток, отвратен е от ужасиите по новините, блудкавите филми и сериали и воайорските риялити шоу. Човекът, у когото все още е останало желание да седне на фотьойла с книга в ръка и да се потопи в една добра и интересна история. Много малко от хората, които 8 часа са били пред екрана, ще тръгнат да четат в къщата си книги от екрана на компютъра, те ще искат да държат книга в ръцете си.

What God wants God gets


Тема Re: А читателите?нови [re: DarkSide]  
Автор kpилe ()
Публикувано19.12.06 10:50



въпросните хора най-вероятно да държат коелю или шифърът на леонардо или дори "арт" секцията на в-к труд или 24 часа.

много по-рядко да хванат примерно някоя класика и със сигурност никога нова бг книжка (разбира се с изключението на "105 чакри" от маг Стефания и "Неуязвим за глупостите и наивността" от мен).

ако изобщо четат, защото най-много четат учениците и пенсионерите, работещите хора обикновено просто нямат време или/и желание за худ. литература, освен ако по някакъв начин професията (т.е. манджата) не е свързана с това.

иначе аз примерно почти никога не чета нещо от монитора, има принтери за целта.



съжалявам, че не си се припознала в нито един от героите на темата, ако знаех, че ще я четеш след 8 часа работен ден бих ти я разпечатал на хартия, за да ти е по-удобно... и да, наистина не прекарвам дълги часове в медитация над бита и всекидневието на хората, посетили страницата, сигурно това ме прави много лош човек, не знам.



Тема Re: А читателите?нови [re: kpилe]  
Автор lachistein™ ()
Публикувано19.12.06 11:05





Няма кадиш за Уайнстайн, нямааа...

Тема Re: А читателите?нови [re: kpилe]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано19.12.06 11:26



Така е много лесно, хората са прости, четат Арлекин и всевъзможни шифъри на този - онзи, не са дорасли за моето елитно творчество, кво да си давам зор да медитирам над нуждите им.

What God wants God gets


Тема Re: А читателите?нови [re: DarkSide]  
Автор kpилe ()
Публикувано19.12.06 11:30



щом това прочете, така да бъде





Тема Re: 6 години страницанови [re: kpилe]  
АвторBeлиkoлeпният (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 15:25



Че какво смислено може да напише грозен урод като теб? Гледай си изрода в къщи и не се опитвай да досждаш на хората с малоумието и простотията си. Нещастен дебил.



Тема Re: А читателите?нови [re: kpилe]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 15:42



моля те, обясни ми, ако искаш разбира се, по-подробно какво казваш тук:

"въпросните хора най-вероятно да държат коелю или шифърът на леонардо или дори "арт" секцията на в-к труд или 24 часа.

много по-рядко да хванат примерно някоя класика и със сигурност никога нова бг книжка (разбира се с изключението на "105 чакри" от маг Стефания и "Неуязвим за глупостите и наивността" от мен).

ако изобщо четат, защото най-много четат учениците и пенсионерите, работещите хора обикновено просто нямат време или/и желание за худ. литература, освен ако по някакъв начин професията (т.е. манджата) не е свързана с това."

просто, нали разбираш, искам да разбера какво казваш. с колкото може по-голяма сигурност да разбера, че да не зема да си направя някой погрешен извод





Тема Re: А читателите?нови [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано19.12.06 18:02



по-лесно ще ми бъде ти да кажеш как го разбираш и аз честно ще отговоря дали това съм имал предвид :)



Тема Re: А читателите?нови [re: kpилe]  
Авторa з (Нерегистриран)
Публикувано19.12.06 18:44



ми... помислих си, като един от "въпросните хора" (това нали са читателите), че:

- не е вярно за мене предположение #1 - "въпросните хора най-вероятно да държат коелю или шифърът на леонардо или дори "арт" секцията на в-к труд или 24 часа."
- също както и частта от предположение #2 - "много по-рядко да хванат примерно някоя класика и със сигурност никога нова бг книжка", а за останалата му част на това предположение не зная, защото не съм наясно какво е "105 чакри" от маг Стефания и не се сещам да ми е попадал "Неуязвим за глупостите и наивността".
- по предположение #3 мога да кажа, че не съм ученик, не съм и пенсионер, а в кръговете ми има много други работещи хора, на които им остава време и имат желание за (консумация на) художествена литература, макар и професията им (т.е. манджата) да не е свързана с това.

дори и да предположим, че кръговете ми са нещо сбъркани, или че такава съм аз, все пак има нещо, дето не ми е ясно в цялата работа с твоите три предположения*, та реших да попитам, че ми стана интересно :)

----------------
*виж как внимателно не ги нарекох "твърдения"





Тема Re: А читателите?нови [re: a з]  
Автор kpилe ()
Публикувано19.12.06 19:10



ами супер, предположението или твърдението е, че такива хора като теб са абсолютно малцинство, но дори това малцинство вероятно посяга към някоя доказана класика, а не към новата книга на калина стефанова или стефка калинова или кой беше там.

иначе ставаше въпрос за тези, които работят по 8 часа на ден, ходят по родителстки срещи, връщат се уморени в къщи, където примерно трябва да готвят и да мият чинии и да перат дрехи и след това примерно сядат в удобния диван, изключват звука на всички реалити шоута от телевизора и кво....? хващат разкази от алек попов или пък "кожа" на силвия? да бе да, някак не мога да си го представя. може би ми липсва въображение? :)

иначе като цяло моите наблюдения са, че човек чете активно или когато има повечко свободно време (т.е. не ми се връзва с 8 часов работен ден и гледане на деца) или когато това, което чете, е свързано по някакъв начин с работата му. супер е, че те има теб - мисля си, че ти и твоите приятели, за които казваш, са изключението, което потвърждава правилото



в този смисъл очевидно не бях призован да мисля за изключения като вас, които сигурно нямате чак толкова непреодолим проблем да четете от монитор, бях призован да мисля за отрудения българин, който се прибира вечер и вече малко е започнало да му омръзва шоуто на слави и биг брадър Н, затова решава да се ограмоти с книжка в дивана, с тайната надежда да се припознае в някой от героите...




разкажи ми сега за поне един от тези твои приятели, които работят 8 часа на ден, ходят по родителстки срещи и после се прибират и четат худ. литература различна от шифърът. аз нямам такива познати и ще ми бъде много интересно да науча повече!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.