Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:11 16.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: 6 години страницанови [re: aз]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (*)
Публикувано18.12.06 22:27



може и да е теория, на нас така ни го преподаваха, все едно маркетинга се крепи изцяло на тази теория, затова и питам какво е положението. даже подозирам, че тази пирамида е една пирамида. при това вече демоде.
идеята ми беше, че публикуването в интернет е по-скоро като ... подготовка ли, какво ли, за истинско публикуване. и този правилен човек, когото публикуващия чака да го прочете е издател, продуцент, меценат или нещо си такова.



Тема Re: 6 години страницанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (*)
Публикувано18.12.06 22:37



това ясно, аз как съм го отрекъл?
навремето една приятелка ме черпеше с неща от хулите. примерно съм някакво кофти настроение и тя ми праща смешки. така открих дара33 - страхотна е! със сълзи съм се смял. и аз силен-вилен решавам да й пиша коментар (заядлив). разбира се не бях единствен, вече бяха започнали да я наричат бездара33, когато се появи един АНГ. Ето какво й каза той:

скъпа Лили
в сайта сме вече близо 1800 души - 1000, ако не смятаме тези с по няколко ника. Дали ще останат един-двама от тях в литературата - съмнявам се. Следователно не е толкова важно дали пишем гениално или дори много добре.
По-важното според мен е да използваме сайта за личностно общуване, но не като чат, а именно с опитите ни да пишем стихчета, разкази или други текстове.
Важно е и взаимно да се обогатяваме и с текстовете ни, и с човешкото общуване.

повече не съм писал на дара.



Тема Re: 6 години страницанови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автор kpилe ()
Публикувано18.12.06 22:47



ще го коментирам така - за да ме издадат трябва просто да кихна 1000-2000 кинта (за тираж 500бр., 100-150 странички сборник разкази), което нямам проблем да направя, но просто не мисля (за разлика от други хора, вкл. клубари), че това, което съм сътворил, си струва разхода на дървесина.

иначе съм поласкан от задълбочените ти наблюдения върху моите (професионални?) интерпретации на пирамидата на маслоу и евентуално други работи от сорта

но ще коментирам само, че изръсването на 2 хилки е доста по-ниско ниво в пирамидата отколкото пускането на една страница на самотек и посещаването й от случайни хора, без дори да съм си турил линк в профила или нещо такова. освен това за мен не е самоактуализация да си праскаш автографа на хартия, по-скоро е социални взаимодействия или нещо от сорта, за което страница е доста по-добра, най-малкото заради бройките


на последния въпрос :)
моето просто не е стойностно, талантливо и т.н., поне това в страницата 95% не е. Мисля, че на времето очаквах да го намерят и прочетат най-вече родители, приятели (и да ми се възхитят и да ме обожествят), което в момента ми е доста смешно (и от известно време е така всъщност). затова си стои там и не съм го обновявал от поне година, а в момента тексовете, които пиша, са в малко по-различна насока.

просто представата ми за писането много се е променила. докато едно време беше самоцелно писане, сега бих писал худ. работи само ако нещо ме развълнува истински и съм сигурен, че когато и ако това стане, ще напиша нещо доста стойностно и готино, защото за тези 6 и повече години съм се тренирал да изразявам с лекота това, което искам и донякъде да предавам тези настроение и усещания, които искам (което в някаква степен винаги съм можел - това, на което му се вика талант....)



Тема Re: 6 години страницанови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
АвторOkaян яcтpeб (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 22:53



Разбира се, че за общуване ползваме клуба, за какво друго? Както и малко да се пофукаме с тва онова, както примерно мацките се фукат пред приятелки с нова дрешка.
В случая темата имаше предвид един малко по-професионален подход към писането или най-общо казано - обективирането на идеи. Поради което аз изказах горното мнение.



Тема Re: 6 години страницанови [re: aз]  
Автор kpилe ()
Публикувано18.12.06 22:53



на другите хора бих казал, че "истинска" публикация, не е такава в България (най-ниският критерий) :Р


при тези условия вече стават по-други нещата и пирамидите :)



Тема Re: 6 години страницанови [re: lachistein™]  
АвторOkaян яcтpeб (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 22:55



Достатъчно е да изляза на балкона и да чакам да додиш да ме свитнеш с чифтето.





Тема Re: 6 години страницанови [re: kpилe]  
АвторOkaян яcтpeб (Нерегистриран)
Публикувано18.12.06 22:57



Ще преразкажа по памет една сентенция на О. Уайлд: "Циникът е човек, който знае цената на всичко, но не знае стойността на нищо", което мисля, че е неприложимо към Лъчи.



Тема Re: 6 години страницанови [re: kpилe]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (*)
Публикувано18.12.06 22:58



заеби го "самиздата". Представи си, че някой те хареса, повярва ти, реши да те издаде заради таланта. тогава вече се качваме на пирамидата.

и малко копи-пейст от уикипедия. открийте смешките:

Основният принос на Ейбрахам Малсоу в психологията е т.нар. "Йерархия на човешките потребности". Тя често бива представена като пирамида като най-горе е самоактуализацията (това всъщност е стремежът към реализация на собствените потребности, за да бъде развита собствената личност). След като човек се погрижи за тези си потребности, "слиза" на следващото ниво- естетическите потребности- ред, естетика, хармония. Трето ниво е познавателната потребност или стремежът към нови знания. Следва потребността от уважение (одобрение, признание от другите). Потребността от принадлежност и любов е на пето място- да си сред хора, да принадлежиш към някаква общност. Предпазване от неуспехи, нуждата от защитеност или потребност от сигурност е следващото нищо . На последно място (най-долу в пирамидата) са физиологичните потребности (глад, жажда, нуждата от секс).



Тема Re: 6 години страницанови [re: kpилe]  
Автор lachistein™ ()
Публикувано18.12.06 22:58



В отговор на:

...трябва просто да кихна 1000-2000 кинта..., което нямам проблем да направя...



ооо

Няма кадиш за Уайнстайн, нямааа...

Тема Re: 6 години страницанови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lachistein™ ()
Публикувано18.12.06 23:00



да, неприложимо е
всичко знам :)

Няма кадиш за Уайнстайн, нямааа...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.