Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:13 22.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Taxi Driverнови [re: DarkSide]  
Автор asktisho (непознат )
Публикувано14.11.06 11:09



Това последното ще се направя, че не съм го прочел...



Тема Re: Taxi Driverнови [re: asktisho]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано14.11.06 14:08



а на него точно трябваше да наблегнеш.
"автори" като теб ме изкарват от литературата. хиляда пъти ти повторих, че не е зле да започнеш да четеш, защото не знаеш какво искаш. явно тис е пише - пише поради някаква причина, но нямаш идея защо и за какво. дори да приемем, че знаеш защо искаш да пишеш то определено не знаеш как да пишеш. не си си открил полезните инструменти и ни поднасяш глупости. много ти е дървен езика и личи, че това не е търсен ефект. неприятно грапав. ако текстът има достойнства, то при тоя дървен език въобще не мога да си играя да ги откривам. не се чувствай задължен да заливаш клуба с произведения. връщай се към тях и преработвай, поправяй. имаш нужда от адски много работа върху езика. мога да продължавам, но ти си сляп и глух и си губя времето с теб вместо да ти тегля едно хранене /което отново няма да стигне до онова там горе, сивичкото/

Редактирано от ChiLLy на 14.11.06 14:12.



Тема Re: Цитат по паметнови [re: asktisho]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано15.11.06 04:02



" Древните, които искали да демонстрират безупречна добродетелност из царствата си, първо подреждали добре собствената си държава.
Понеже искали да подредят държавите си, те преди това внасяли ред в семействата си.
Понеже искали да имат контрол над семействата си, те преди това култивирали хората си.
Понеже искали да култивират хората си, те преди това прочиствали сърцата си ...
Понеже искали да прочистят сърцата си, те преди това се опитвали да бъдат честни в мислите си.
Понеже искали да да бъдат честни в мислите си, те преди това разширявали до край познанията си.
Разширяването на познанието се съдържало в проучването на нещата ...
От Небесния син, чак до масата хора всички трябвало да приемат, че култивирането на човека, стои в основата на всичко останало ... "





Тема Re: Taxi Driverнови [re: ChiLLy]  
Авторasktisho (Нерегистриран)
Публикувано17.11.06 02:39



Chilly, вече окончателно се убедих, че си жалък хейтър. Единственото, което можеш да постигнеш по този начин е да ме накараш да продължавам да пиша по толкова омразния за тебе начин.
Изглежда ми доста лесно да си вещ литературовед в интернет форум. Що не вземеш лично да напишеш нещо стойностно, а? За критикани като теб е измислена фразата "Керванът си върви, кучетата си лаят."
Бих искал да прочета нещо гениално, произведено от теб, за да си начеша "грапавия" език върху него...
Съжалявам, че стилът ми не ти харесва! Литературата е субективно изкуство, не си длъжен да харесваш това, което пиша. Всъщност, на мен изобщо не ми пука дали харесваш това, което пиша или не. Защо трябва да ми пука? Ти някакво име в литературата ли си? От позицията на какъв точно познавач раздаваш съвети? По никнейма ли трябва да се ориентирам, че "съветите" ти имат някаква стойност? Очевидно не ти се свиди да раздаваш акъл. Имам една новина за теб, умнико, УВОЛНЕН СИ!
Това е свободен форум и тук всеки има правото да публикува и да критикува. Как ще го правиш е въпрос на елементарно възпитание и уважение към напълно непознати хора, които са решили да споделят част от творчеството си с хейтърската ти душа. Ти ме обиждаш лично.
Можеш да бъдеш малко по-умерен в тона и да се опиташ да критикуваш градивно. Щях да се замисля върху думите ти, ако бяха насочени към определена фраза, изречение, параграф, но ти отричаш абсолютно всичко, което пиша. Няма начин да се съглася с безпочвените ти нападки.
Така и така съм те "изкарал" от литературата, що не вземеш да си останеш завинаги извън нея? Очевдино не ти е силна страна!








Тема Re: Taxi Driverнови [re: asktisho]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано17.11.06 10:24



глупостите обикновено ги подминавам, но този път, бог знае защо, ще ти отговоря.
- ти не знаеш какво е жалък хейтър, а дори да приема, че знаеш - то твоите писания са добра храна. даваш ми много поводи да те нахраня незле. ако ще пишеш само, за да ме караш да се отвращавам от работите ти- няма да издържиш дълго. това не зависи от упоритостта.
- писал съм и продължавам да пиша, но както неведнъж съм казвал - дира не е мястото, където ще пусна това, на което държа. аз опитвам да съм искрен и не пиша за автора, а за произведението. когато пиша. ти например, ако видиш, че съм пуснал нещо мое, ще се нахвърлиш не защото няма да ти е харесало, а защото имаш определено отрицателно отношение към мен. което естествено е глупост, но се случва по тия места. и тия географски ширини. ако не си ме разбрал - ще ти повторя още веднъж. /няма да си искрен и ще нападаш чертите в мен, които са те подразнили, а не истинските недостатъци на текста ми/ моята единствена цел - пускайки нещо тук би била да искам градивна критика. от хора като теб не бих я получил. аз ти правя градивна критика според моите собствени виждания какво представлява тя. това, че не ти достигат определени качества, за да го осъзнаеш не е мой проблем. и лошата литература, която излиза изпод пръстчетата ти - също.
- естествено, че е нормално да не ми харесват много неща. ако всичко, което четях ми харесваше, щеше да е много притеснително. струва ми се, че си сбъркал, като размахваш поучително пръст и ме учиш за субективното в литературата. ясно ми е доста преди да се развихриш.
- нужно ли е да съм някакво име в литературата, за да ти направя впечатление? оргазъм ли ще получиш ако радосвет коларов напише 60 страници върху някой твой текст. може би да. аз не бих.
- това, че не ми липсва самодоволство не е лъжа. приеми го като странност на характера. и то е субективно както добре ти е ясно. дай да се върнем към обективното. текстът ти е слаб. какво ще направиш по въпроса. по-хубаво редактирай вместо да си играеш да ми отговаряш и да се грижиш дали аз пиша или не.
- а че това не е свободен форум отдавна съм се убедил. тия не на мен. то и в конституцията пише, че има разделение на властите, но в момента дълбоко не съм убеден, че е така.
- ако наистина искаш да направя анализ - дума по дума - на текста ти - може и да го направя. току виж наистина си се замислил над всичко, което вече за трети път ти повтарям.
- това, че не си ме виждал и не знаеш какво съм постигнал е единствения аргумент, че устата ти е толкова голяма. ако си толкова навит да ми докажеш, че съм зле нямам нищо против да се видим и да попрочетеш нещо.
ей че гадна сутрин. от толкова рано те напъплят кретени.



Тема Re: Taxi Driverнови [re: ChiLLy]  
Автор Haчko (которого нет)
Публикувано18.11.06 10:12



Взимаш се прекалено насериозно. Пробвал ли си да се погледнеш отстрани?



Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: Taxi Driverнови [re: ChiLLy]  
Авторtondy (Нерегистриран)
Публикувано18.11.06 11:35



добре де, дай да видим нещо, ко само заплашваш


беше пуснал нещо тук, но не ми хареса. технически много добре, даже перфектно, но няма душа. беше четиво за уморена домакиня на средна възраст в пред следобна дрямка. и още нещо да ти кажа, "прозведението" е продължение на автора, а не любовница




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.