Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:37 27.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Алиса в Страната на чудесатанови  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 16:52



Когато я прочетох някъде в края на основното си образование, никак не се впечатлих. Но съм чела, че програмистите се кълнат в нея. Познавам хора, които са я чели поне 10 пъти и я обожават. И други, които я намират за абсолютна глупост.
Вашето мнение?
Ако я харесвате - защо?
Ако не я харесвате - пак защо? :)
Ако нямате отношение, споделете чутото от случайни минувачи :)
Може пък да реша да я препрочета...




Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: garconne]  
Автор MaPBuH ()
Публикувано18.07.03 17:01



И аз някъде тогава съм я чел последно; не беше лоша; сега бих я препрочел.
Уверена ли си че програмистите се кълнат точно в книгата? А не в една от първите игри от времето на 8-битовите компютри; или в автора и, чиито математически разработки са послужили при разработването на компютъра.



Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: MaPBuH]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано18.07.03 17:09



Мисля, че ставаше въпрос за книгата като такава, а не за играта или за автора й (на книгата) в амплоато му на математик. Защото другото им цитирано "символ-верую" беше "Моби Дик" :)



Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: garconne]  
Автор Seemore Glass (calm and serene)
Публикувано18.07.03 17:44



Страхотна книга е,само че не е за всеки.Склонен съм да вярвам че е любима на програмистите(за Моби Дик не знам,ама предполагам че ако по 20 часа на ден киснеш пред компютъра без да се къпеш особено често в края на краищата започваш да миришеш на каютата на Капитан Ахав след особено урожаен ден),но да не се отвличаме.
Изобщо не се учудих когато видях че в "Матрицата" има заемки от нея,когато я чета имам същото чувство както когато Нео за първи път видя матрицата-нещата които виждаш и които дотогава си възприемал като реални,веществени и с ясно дефинирани граници и очертания изведнъж се превръщат в калейдоскопична плетеница от изумително сложни алгебрични уравнения(няма нужда да ръкопляскате),системи,подсистеми и прочее математически неша дет не ги знам как се казват.Върховно доказателство че математиката в най-висшите си форми не е нищо друго освен чиста поезия.
Благодаря за вниманието.



Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: garconne]  
Автор Aнreл4e® ()
Публикувано19.07.03 03:51



ХОРА КОИТО Я НАМИРАТ ЗА ПЪЛНА ГЛУПОСТ???????АМИ МАЙ НАИСТИНА ТУКА НИЩО НЯМА ДА КАЖА,..........или май ще кажа само ,4е тия хора са посредствени,.,.мда,.,,.аз съвсем скоро я нау4их тая думаи мисля 4е са то4но такива,.,.,.без доброта в душата си,,,.без 4увство на оби4.,,.омраза,.,.или каквото и да било ,.....друго.,.,,.,.тия които трябва да ме разберат го разбират и без мНого да се обяснявам,.,..,



Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: moloko]  
Авторфeнka (Нерегистриран)
Публикувано19.07.03 09:57



Като ти пречат приказките да си реален/реална-просто не ги чети!
За мен "Алиса...е страхотен въображаем святр но все по-често откривам, че не е толкова въображаем.
Май реалността е въображаема, а приказките реално отражение на въображаемата реалност...ха-ха



Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: garconne]  
Авторcвиднa (Нерегистриран)
Публикувано19.07.03 16:27



Интересно...На мен някя ми допадна повече историята за Огледалния свят.
А за чудесата, бях научила наизуст плочата - от едно време... Имаше една
песничка на моржа, дето хапваше безпомощните миди... Но за препрочитане
някак не ми идва наум основателна причина



Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: garconne]  
Автор Aлeдap (демон)
Публикувано19.07.03 17:02



Харесва ми, че "Алиса" си е чиста математика. А и повечето герои са като живи.

Aledar~


Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: garconne]  
Автор KATLA (несериозна ;))
Публикувано19.07.03 22:34



Strahotna kniga e...prikazka za vyzrastni...preprochitam q kogato se usetq che sym q pozabravila, radva me humoryt i ostrotata i, nqkak inteligentna e i aha aha da ti zagovori s glas ;)



Supa za vecherq, supq za obqd... ;)



Тема Re: Алиса в Страната на чудесатанови [re: garconne]  
Автор Цвeтeтo (лаленце)
Публикувано21.07.03 17:30



Избързвайки да отговоря без да обременя мнението си с мнението на останалите, Алиса в страната на чудесата е една от онези детски книжки за възрастни като Мечо Пух и Малкия принц. Във изключително нереалния й свят има толкова много ... хм... не знам с толкова много какво... май подходящата дума е оптимизъм.



- Когато използвам някаква дума - отговори с надменен тон Хъмпти Дъмпти
Tя означава това, което аз искам да означава.



- Червени Котако - започна Алиса доста боязливо - би ли ми казал кой път да хвана оттук?
- Зависи на къде отиваш - отвърна Котака.
- Все едно на къде... - каза Алиса.
- Тогава е все едно кой път ще хванеш - рече Котака.



"Боже, боже!" - възкликна Алиса - "Колко чудесно е всичко днес! А всичко беше тъй обикновенно!
Дали не ме е сменил някой през нощта? Чакай да помисля: бях ли същата, когато станах сутринта?
Струва ми се... като че ли се чуствах някак особено. Но ако не съм същата: коя съм тогава?
Ах, ето голямата загадка!"



ПП: Програмистите се кълнат в нея?!?!?!
Ами не съм чувала(и клела също).

Wake.. from your sleep...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.