Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор пopyчиkPжeвckий (същият)
Публикувано20.07.06 15:25



Абе знам го това, ама друга ми беше основната идея.... сходна на това, което си написал за автоматичния преводач.

П.С. Тамън миналата седмица говорехме с един приятел в кварталното таковата, че сегашните дечурлига за да прочетат неща писани преди повече от 50 години ще им трябва тълковен речник. Хеле па ако се върнеш чак до един Каравелов.... съвсем ще се оклепат нещата с тия архаизми и турцизми вътре. Не, че Каравелов е писал лошо - нивото на сегашната подготовка е такова. Да не говорим, че дори по масовите медии (телевизиите примерно) не се дават дори филми правени на база лит. произведения от ония времена. Затуй се получават бисерите за баба Илийца и агата и тем подобни. Ми те дечурлигата сега не знаят даже какво е вол примерно. За сметка на това знаят какво е балрог.....

Редактирано от пopyчиkPжeвckий на 20.07.06 15:29.



Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 16:29



Лошо поручик, много лошо така да настъпите любимото ми хайку:
"В тази есенна привечер, този път е безлюден."
А кажете ми сега поручик, някой може ли по-кратко и точно да опише
масата под лозницата с шише изстудена сливова и антураж на нея.





Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 16:40



абе за дечурлигата може и да е естествено да не знаят разни неща, ами какво да кажем за човек на средна възраст с висши "Журналистика" и "Политология", които не знаят какво е "оброк", "ни на йота", а "фикс идея" го разбират като нереална идея.



Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: Coнaтa]  
АвторRlFl (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 13:25



Денят изгряваше и утрото
изкукуригваше на двора
и нейде долу се отваряше
и се затваряше врата.
Мухите весело бръмчеха
и кацаха върху прозорците
и аз се мъчех да си спомня
що съм сънувал през нощта........


По тъмно аз се връщах в къщи
и носех своята умора.
Вечерята бе сладка всекога
и меко - твърдото легло,
над мен една горяща лампа
и две в стъклата на прозореца,
и за да виждам ясно сънищата,
аз лягах си със очила.


едно е сигурно....лириката му в никакъв случай не трябва да се смесва с алкохол...ефектът би бил ...ужасяващ.


Аз бих живеел като некой
незнаен весел обущар
и бих със песен на уста
ковал обущата на всеки.



Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: .]  
АвторПъpцyцa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.06 21:27



Куца маса.
Мушама. Каре.
Бира изстудена. Каса.
Селско соаре.



Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: eфp.Пpaз]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (m, 35, sf)
Публикувано22.07.06 11:13



като каза скучновато, та се сетих да питам кои неща намираш за забавни? лириката на мариета ангелова?

да, това парче възбужда


Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.07.06 11:42



ми скучновато си е. това след като пренебрегнем липсата на рима, която не е задължителен атрибут, естествено.

обикновено подобни невпечатляващи с каквото и да е стихотворения са ми рецитирали хора, на които съм казвал, че не харесвам поезия. след това зяпат почти победоносно в очакване да ахна затрогнат, което не се случва. случва се затвърждаване на мнението ми, че поезията е [почти] винаги тъпа.

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: пopyчиkPжeвckий]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано22.07.06 11:51



> "Ми те дечурлигата сега не знаят даже какво е вол примерно. За сметка на това знаят какво е балрог....."
воловете са висш пилотаж, бе! веднъж като ходих в зоологическата градина видях една коза. на табелката на оградата пишеше "домашна коза".

не е лесно да бъдеш злодей-психопат! иска се толкова много работа...


Тема Много сложен въпроснови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автор eфp.Пpaз (+)
Публикувано22.07.06 12:52



Ей това беше подъл номер. Трябваше да търся в гугъл коя е тази "мариета ангелова". И за нещастие я намерих и прочетох този откъс от нейно произведение:

Искам цял живот
само теб единствено!
Знаеш ли защо -
всичко с теб е хубаво
А-а-а, всичко с теб е хубаво!
А-а-а, всичко с теб е истинско!


Вече бях закусил и сам се чудя как успях да не повърна. Трябваше да предупредиш!

Обратно на темата поезия. Това е много интересна тема. На мен обикновено нищо не ми харесва. Може би с изключение на Илиада и Одисея. Обаче пък там съжалявам. че не мога да ги прочета в оригинал, защото ми се струвват някак си неестествени на български или английски.

Май само със сигурност твърдя, че смятам съдържанието за важно. Поетичната форма много не ме вълнува каква е.

Редактирано от eфp.Пpaз на 22.07.06 12:53.



Тема Re: Човекът и времето в лириката на Атанас Далчевнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор eфp.Пpaз (+)
Публикувано22.07.06 12:54



Винаги съм харесвал римите в политическите лозунги. Това приложението на поезията ми е било най-забавно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.