Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:52 19.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема кажете си мнението, молянови  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.06.06 15:20



Американците се държат както обикновено, сиреч със снизходителното си високомерие, сякаш са някаква превъзхождаща раса. Дори и нарочно силно гърмящата чалга не може да ги изкара от равновесие. Жената, която ми представиха за големия шеф седи срещу мен с отстъстващо изражение на красивото лице. Трудно е да бъде възприемана като началник на авангарден завод за биопродукти с нейната външност на топмодел или киноактриса. Когато я видях в първия момент си помислих, че са решили да се подиграват с мене като ми я пробутват вместо истинския си шеф. Но съм сигурен, че те не биха го направили. Залогът е прекалено голям и те отлично знаят, че те имат повече нужда от мене отколкото аз от тях. Продължаваме да си бърборим с Ханс за това - онова, докато началничката му откровено се рее из мислите си и не ни обръща никакво внимание. Знам, че имам пълното право да се ядосам, но нещо ме кара да не бързам с големия театър. Поведението на жената е прекалено незаинтересовано към срещата ни, а от друга страна тя ми изглежда силно притеснена за нещо. Предполагам, че това е свързано със завода и. Нещо в това нейно отсъстващо изражение и ми е ужасно познато, но напразно се опитвам да се сетя за какво става въпрос. Знам, че рано или късно ще се сетя, така че по – добре е да не упорствам сега, а да се опитам да мисля за нещо друго. Имам лоши предчуствия, че тази среща няма да протече по запланувания от мене начин. Тези хора се държат някакси по – различно от това, което съм очаквал. Изглеждат самоуверени, сякаш наистина няма какво да крият и всичко, с което се занимават е напълно законно и почтено. Възможно ли е информацията на лейтенанта от криминалната да е погрешна? Всъщност нали точно заради това ги накарах да дойдат на тази среща – да се опитам да разбера какво по дяволите става в този завод. Засега обаче не съм научил нищо повече от нещата, които вече знам официално. Може би наистина е време да ги провокирам по някакъв начин. Единственото, което ме възпира, е реалната възможност да се ядосам дотолкова, че да направя нещо необмислено. Може би най – добре ще е да ги попитам направо, напук на всички правила на дипломацията. Имам чуството, че тази жена ще се окаже съвсем лесна за манипулиране. Манипулиране, не това не е точната дума. Нещо упорито продължава да се върти в главата ми и ми пречи да се концентрирам върху разговора с американеца. Сякаш нещо важно е пред очите ми, но все още не мога да установя какво е то. Чуствам че това ме изнервя, забелязвам, че ръцете ми са свити в юмруци и се опитвам да се отпусна. Гласът на певицата определено ме дразни повече отколкото американците. Още една точка за тях! Взимам дистанционното и намалявам звука до едва доловимо жужене. Правя знак с очи към огледалото на стената, зад което са хората ми. Вратата към коридора се отваря и в процепа се появява главата на един от младежите от охраната. Този става, тъпичък е, но не прекалено. Правя му красноречив жест с ръка, той влиза и ме поглежда с неразбиране. Жестът ми този път е още по красноречив, онзи най – после стопля, отправя се към масата ни. Пистолетът, ненадейно отзовал се в ръката му е заплашително насочен към главата на Ханс. Американецът ме гледа отначало с недоумение, после недоумението му преминава плавно в уплаха, изглежда си е припомнил какво се случи с предшественика му. Знам, че напразно се опитва да прочете по лицето ми съдбата си. Кимам му към вратата с усмивка. Той бавно се изправя и с препъваща се крачка се отправя към вратата следван от здравеняка от охраната. Ханс е достатъчно интелигентен да знае прекрасно, че всеки опит за съпротива е безсмислен. Вратата се затваря зад гърба му. Оставаме двамата с изглеждащата като топмодел шефка. Изглежда маневрата ми е успяла да привлече вниманието и, защото най – после забелязвам живот в красивите и очи. Зомби! Това е думата, която напразно се мъчех да се сетя в последния половин час! Изведнъж всичко си идва на мястото. Жената се държеше като зомбирана! Точно тези празни очи бяха това, което ми беше толкова познато, и за което напразно се мъчех да се сетя откакто я видях за първи път.

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Авторegoist (Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 17:16



Мисля, че е перфектно.





Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор lachistein™ (loimos)
Публикувано28.06.06 17:16



изключително
магия
;)
нелош наративен ритъм
все пак адски постно и злободневно



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: egoist]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.06.06 17:27



Благодаря, но това не ми помага особено.



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 17:28



Не става.



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: lachistein™]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.06.06 17:32



Благодаря за мнението!
Ти на мое място какво би добавил, за да не е толкова постно? Повече описания на обстановката, персонажите, дрехите им, повече действие? Диалог?

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Xм]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.06.06 17:33



Благодаря за мнението!
Би ли конкретизирал/а за какво не става и по какви причини?



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор lachistein™ (loimos)
Публикувано28.06.06 17:40



текстът като цяло не стои достатъчно артистично
но темата така или иначе не предполага друго



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано28.06.06 17:44



Обикновенно съм кратък.Имам предвид,че на мен не ми допада,не мога да го определя, като жанр и идеята ми е леко отсъстваща,вероятно причината затова е в мен.Някои формални неща ме дразнят,като американец на име "Ханс". В първото изречение "раса" е неправилно употребено.По принцип обичам да не се чувства присъствието на автора,но тук ми звучи малко дървено.Някои клишета,
неизгладена стилистика.Това е.



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Xм]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано28.06.06 18:04



Нормално е идеята да е отсъстваща защото текста се намира на 477-мата страница на книгата ми. Измислям го в момента и още не е изгладен, засега препускам с действието. Жанрът и на мен ми е трудно да го определя, смесил съм ги няколко, знам, че не се препоръчва на начинаещи, ама така се получи. Имената ще ги сменя, това ми е бял кахър, виж за дървеното звучене и клишетата съм доста притеснен. Ще търся начини да ги оправя.
Благодаря за мнението!



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.