Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:44 02.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: reader]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 22:56



Благодаря за насърчението! Радвам се, че ти е харесало!



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Xм]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 23:16



Няма нужда да ми се извиняваш след като аз сам помолих за съвети и помощ. Напротив, радвам се на всеки отзив, дори и когато е ироничен.
Твоето мнение, че не достатъчно само ... естествено ме амбицира да ти докажа, че мога за го направя, въпреки, че ми липсват специализирани познания по литература, филология и философия. Не мога да те оборя теоретично и затова доказателството ще бъде издадената ми книга. Благодаря за допълнителния стимул към мотивацията ми да я завърша и издам!



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано29.06.06 23:23



нещата не са в завършването, а в процеса на правенето. може да се окаже, че въобще не е било това, което искаш. дори ще се учудя ако е така.
нещата, които казвам са от личен опит и това ев ажно. не знам защо ги казвам, би трябвало да се възползвам само аз. всеки научава едни и същи неща, но е важно да го направи по време на собственото си писане. писането е огромно учене. навремето като бях на десетина години и четях статии и изказвания на труман капоти се чудех какво толкова има да му мисли по време на писането. какво толкова се е упражнявал в стил и т.н.? то си е ясно. пишеш и готово.
оказа се, че не е така. ако поставяш всичко под въпрос, всяко изречение - има ли защо да бъде там, ако се слушаш докато четеш на някого и преценяваш определени неща /писането винаги е за някого дори да не е осъзнато/ ами добре е. всичко се учи.
темата е дълга не бих говорил точно тук твърде важни неща.



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 09:35



Разбира се ,че можеш да го направиш въпроса е,не в това да си филосов филолог или каквото там друго искаш,а да имаш разбиране за случващото се,но вътрешно разбиране.Не се афектирай, все от някъде трябва да се започне, така че давай.



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Лин]  
Автор блa_блa_блa (spell)
Публикувано30.06.06 10:28



Вижте предговора на книгата на Кънчо Кожухаров "Кан Кубрат: върховната битка" . Страхотен е. Писала съм го аз. Някои литературни критици вече ми си обадиха. Но пък много е важно да се доверявате на преживяванията си и да бъдете смел в писането. Другото се научава. И тъй като съм и психотерапувт и психоаналитик, нали разбирате, че си отбирам от занаята за героите. Лин

Виж израза 'Да ти еба майката проста'. Страхотен е. Писал съм го аз. За теб. Нали разбираш, че си отбирам от занаята за гангренясалите путки.



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Авторbaroto (Нерегистриран)
Публикувано30.06.06 13:02



Triwialenn si





Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: ChiLLy]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано01.07.06 15:32



Благодаря за това споделяне! Мисля, че започвам вече да се ориентирам какво точно искам да направя. Със сигурност не желая да бъда някакъв литературен писател от рода на корифеите Кафка, Капоти, Джойс, Улф, Фицджералд етсетера, защото въпросните корифеи винаги са ми били безинтересни. Просто артистизъм и оригиналност сами за себе си не ме интересуват. Това, което ми харесва е да разказвам интересни истории. Мисля, че съм измислил много интересна история и просто си я разказвам без да ми пука за философски мирогледи и артистично-стилови незнамсикаквоси на незнамсищото си като такова и изобщо и дълбокото вътрешно разбиране и пречупване и идейно осмисляне и дълбочина и незмасикаквите си нива на текста. Разбирам, че просто трябва да си пиша по начина по който си пиша защото това съм аз и това е моят стил! Пък после каквото сабя покаже! За всеки влак си има пътници, очевидно това, което пиша не е подходящо за аудиторията в този клуб. Предпочитам да напиша нещо, което критиката да разбие на пух и прах, но читателите да го харесат, отколкото обратното.



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
АвторApec (Нерегистриран)
Публикувано01.07.06 17:11



Голяма скука.

"Голямата скука".



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано01.07.06 17:14



винаги можеш да махнеш с ръка и да отебеш К. Капоти, Джойс, Улф, Фицджералд, пак Улф ама Том. те са си те. дали им анужда да се четат е друг въпрос. аз за себе си знам, че има нужда /поне пянои от тях/ и то огромна.
не знам доколко е важно да се слуша критиката /това е друга тема/, но тя трябва да се слуша ако липсва самокритика.
самокритиката трябва да бъде жестока, но не чак унищожителна ))) все нещо трябва да остане.
ако не си самокритичен, ако не четеш на глас нещото си не знам...
трябва да знаеш, защото нещата, които си писал са там, дали въобще трябва да ги има.
400-500 страници са много. виж дали няма да отегчиш читателя. само пинк флойд не се притесняват от времето. и наистина няма защо. но ти не си пинк флойд и трябва да се притесняваш.
единствената книга, която е над 600 страници и ме интересува в момента е "голите и мъртвите".
като говорим за аматьорско писане тя е едно от попаденията. в десятката.



Тема Re: оше малко текст за изясняване на идеятанови [re: DarkSide]  
Автор lachistein™ (супраблондин)
Публикувано01.07.06 17:24



голяма претенция, казвам
при все това съмнително благородна и безкористна;)
най-малкото се надяваш на достойно двуредо присъствие в нейно лаичество уикипедията;)

айде от мен да мине... да знаеш - на чиста загуба ти го погребвам!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.