Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: :)]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 15:56



Съгласен съм, че тук съм се попрестарал откъм епитетите. Това си ми е стара слабост още от ученическите съчинения. Надявам се на редактора да ги оправя подобни бисери.
Като цяло не съм фен на Коелю, но това не ми пречи да му подражавам в похвати, които намирам за добри.
На Богомил Райнов съм фен и си го признавам.
Колкото до "философските моменти", съзнателната ми цел е била да ги представя като Том Кланси. Мисля, че при него се е получило много по-истинско от Коелю.



Мисля, че "робокоп" е много сполучливо и ако нямаш претенции за авторско право ще го използвам в текста си.



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор MлakaтaMю (непознат)
Публикувано29.06.06 16:35



Бива. Аз съм твърдо "за" появата на комерсиална литература
родно производство.
Ако може - дай малко повече ърбан сленг, щото инак ми звучи малко старомодно.
Книгата ти издавана ли е? Пращал ли си текстове на някой издател?



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: MлakaтaMю]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 16:40



Благодаря за мнението и препоръката!
Книгата ми е все още недовършена. Смятам да я издам на собствени разноски.
Българският сленг ми се губи защото не живея в България от доста време.
Ще трявба изглежда да си сложа сателит за да съм в крак с времето



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Лин]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано29.06.06 17:29



е кви са тия работи са, мама му стара?

"Вижте предговора на книгата на Кънчо Кожухаров "Кан Кубрат: върховната битка" . Страхотен е. Писала съм го аз. "



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 18:53



Решил съм да напиша нещо, което външно да изглежда като стандартен трилър, в които нашите спасяват света от настъпващия Апокалипсис, а на по-дълбоко ниво да предам идеите си за света и обществото, за това, което става в момента по света и у нас, има ли добро и зло, трябва ли да се борим с него и по какъв начин. Имаме ли право да се бъркаме в съдбата на света или пък точно в това се състои отговорността ни - да се опитаме да го прекроим по начина, които ни се струва единствено възможния.

Извинявай,че ти се меся,но за да направиш това което искаш,не е достатъчно да гледаш всеки ден новините,да четеш вестници и нашумели криминални романи.Или е достатъчно,но само за да го представиш, по начина, по който ти се иска,така че да ти звучи на тебе много cooool.За това се искат знания, опит ,съзнание изчистено от замърсяванията на масмедиите и модите в разбирането, на заобикалящото ни случващо се,от страна на масите.Иначе по отношение на философските въпроси за живота,отвлечени от човешката конкретика,може да си размишляваш колкото ти сърце иска,само трябва да внимаваш,разсъжденията ти да са поне толкова смислени,колкото досега съществуващите,което прредполага,че трябва да си се запознал с горните.



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: MлakaтaMю]  
Авторa нe (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 19:23



никакъв ърбън сленг да не дава, защото мен ме дразни.



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: ChiLLy]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 19:27



абе наистина - това нашата Лин ли е писала този постинг? :)



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Xм]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 19:29



"съзнание изчистено от замърсяванията на масмедиите и модите в разбирането, на заобикалящото ни случващо се,от страна на масите."

понякога и едно замърсено от горните неща съзнание би могло да бъде интересно - но ако се намира в главата на героя, не на автора.


Сещам се за Пелевин.



Тема Re: Извинявайте, но...нови [re: MлakaтaMю]  
Авторyчeниk (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 21:56



Какво значи "ърбан сленг"?





Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
Авторreader (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 22:23



Никак не е зле. Има доста добри попадения. Както някой ти беше казал, не прекалявай с клишетата в описанията. Но определено става за четене. Не се мъчи обаче да смесваш жанровете, от това философски роман не става.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.