Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: оше малко текст за изясняване на идеятанови [re: ChiLLy]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 12:29



Много за душманите!


Доколкото съм запознат с процедурата, след мен ще мине редактор с голямата секира и ще окастри 2/3 от творението ми. Направо кръв ми капе от сърцето при тази мисъл!

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: оше малко текст за изясняване на идеятанови [re: DarkSide]  
Автор lachistein™ (loimos)
Публикувано29.06.06 12:32



и с каква претенция е книгата



Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: baroveca]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 12:43



Решил съм да напиша нещо, което външно да изглежда като стандартен трилър, в които нашите спасяват света от настъпващия Апокалипсис, а на по-дълбоко ниво да предам идеите си за света и обществото, за това, което става в момента по света и у нас, има ли добро и зло, трябва ли да се борим с него и по какъв начин. Имаме ли право да се бъркаме в съдбата на света или пък точно в това се състои отговорността ни - да се опитаме да го прекроим по начина, които ни се струва единствено възможния.

There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: оше малко текст за изясняване на идеятанови [re: lachistein™]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 12:45



Единствената ми претенция е да е интересна на H.B. читателя.



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
АвторLin (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 14:27



Сещам се за няколко неща в писането. Освен да се представя пред света е по-важно да изложа своите идеи за този свят по подходящ и разбираем начин за другите. Куелю с нашумялата му последна книга. Опитва се до купира Карлос Кастанеда, Шърли Маклейн, Джейм Редфил и малко от Маркес. Не се получава. Изброяване и описание. Всеки може да пише пътеписи дори и за собствения си живот. Изглеждат като дневници с регистрация на събития и упоменаване на вече известни истини. Но как той ги е пречупил през собствения си свят не си личи. У Вас има мъждукаща идея и лично преживяване. Вървете след своите свободни асоциации и ще стигнете до инсайта. Тогава лесно ще направите внушенията за читателите. С поздрави





Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Lin]  
Автор DarkSide (of the moon)
Публикувано29.06.06 15:13



На мен този Куелю ми хареса за разлика от другите му книги. Аз не бих го написал по неговия начин де, но мисля, че имаше някои много силни моменти, например когато разни непознати хора му показваха парченцата от ризата на войника. Не бях забелязал приликата с Редфилд, но сега я виждам. Финалът ми се стори слабичък, аз на негово място бих сложил някаква драматична развързка - просто на мен така би ми било интересно.

Хм, за преживяването и пречупването не бях се замислял. В момента ми е много абстрактно, но ще се опитам да медитирам върху него. Давам си сметка, че използвам идеи на други хора, които са ми харесали и съм ги възприел като свои. Мислил съм върху тях и съм се опитал да ги представя чрез мислите и действията на героите от книгата. Ама за пречупване през собствения ми свят не бях си помислял.

Благодаря за идеите!



There is no Dark Side of the Moon really....
Matter of fact is, its all dark.


Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: Лин]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 15:17



“мощната музикална уредба се лееха горещи фолк ритми, а на огромния плазмен екран над бара можеше да се види и нашумялата изпълнителка, която придружаваше думите от песента с недвусмислени движения на полуголото си тяло”

мощната музикална уредба - изтъркан епитет
горещи фолк ритми - какви други да са, освен горещи?
огромния плазмен екран
нашумялата изпълнителка
недвусмислени движения
полуголото тяло

като че ли твърде еднообразно и монотонно изброяване, плюс това със синтактически паралелизъм ли беше и на постоянни /така ли се казваха?/ епитети.

“богатир” - много соц звучи, ако беше “робокоп”, е друго. :))

В общи линии стилът на постнатите откъси ми напомня Богомил Райнов, а както изглежда във “философическите” дълбини ще напомня Коелю.



Тема Задник искам екземпляр от книгатанови [re: :)]  
Автор baroveca (член)
Публикувано29.06.06 15:22







Тема Re: Задник искам екземпляр от книгатанови [re: baroveca]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 15:36



няма как да ти дам, аз не съм задника.





Тема Re: кажете си мнението, молянови [re: DarkSide]  
АвторЛин (Нерегистриран)
Публикувано29.06.06 15:48



Вижте предговора на книгата на Кънчо Кожухаров "Кан Кубрат: върховната битка" . Страхотен е. Писала съм го аз. Някои литературни критици вече ми си обадиха. Но пък много е важно да се доверявате на преживяванията си и да бъдете смел в писането. Другото се научава. И тъй като съм и психотерапувт и психоаналитик, нали разбирате, че си отбирам от занаята за героите.
Лин






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.