Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 24.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: До всичкинови [re: baroveca]  
Автор Haчko (страхлив корем)
Публикувано21.06.06 08:52



Чакай, чакай! Ти гледаш на литературата като на наука и това е голямата ти грешка. Всъщност повечето от тукашните живеят със същото заблуждение. А истината е, че литературата е изкуство и като всяко изкуство е прекрасна





Има начин отново да бъдем добри.

Тема Re: До всичкинови [re: Haчko]  
Автор baroveca (минаващ)
Публикувано21.06.06 09:11



добре съгласих се



Тема Re: До всичкинови [re: baroveca]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 10:23



Абе отричаш ти свободомислието, но откривам, че в хората с техническа мисъл въображението е далеч по-развито отколкото на тези с, да речем, интереси към литературата. На мен, например, никога, ама никога нямаше да ми дойде дна ум да отида в клуб "Висша математика", за да им кажа, че намирам онова, с което се занимават за пълна дивотия, да проведа доста дълго надритване с тях, а накрая да им обясня, че са ми през оная работа и ме бОли за висшата математика.

Е, тЕ, чак толкова въображение нямам. Нито време за губене с неща, които намирам за празна работа... Ама пък щом ти харесва да си губиш времето с безинтересни за теб неща, давай, току-виж си се рпистрастил...



Тема Re: До всичкинови [re: зy]  
Авторbarovecaa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 11:27



Математиката изисква специален вид мислене което ти гонямаш, аз пък мисля че литературата е пълна дивотия за мене, ала бала интерпретации в художествен стил на тема психология



Тема Re: До всичкинови [re: barovecaa]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано21.06.06 11:36



Разбира се, че нямам математически начин на мислене! Разликата е само в това, че не ми дреме ако някой ме гледа накриво за това (който си има проблем, да си го решава!) и че няма да седна да занимавам клуба на математиците с вселенски жизненоважния факт, че математиката лично мен не ме интересува. Както и няма да загубя сума ти време да им доказвам в собствения им клуб, че трябва на часа да спрат да се интересуват от тия смахнати неща и да започнат тутакси да мислят като мен, щото ако не мислят като мене, са задръстеняци и локумаждии.
Но може би е напълно в логиката на математическата мисъл да отделяш време и усилия за неща, дето са ти през оная работа. Не знам, ти си математикът - ти кажи.





Тема Re: До всичкинови [re: зy]  
Авторbarovecaa (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 11:51



Боря се да прокламирам истината, без да имам полза от това - да. Иначе като не ти е интересно защо не излезеш от темата?





Тема Re: До всичкинови [re: barovecaa]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 11:55



Истината за какво, безценни?

И какво си мислиш че правиш, като ни пробутваш изтъркани провокации?
Скучно ли ти е? Аз съм дотук в разговора си с теб,
отегчаваш ме.



Тема Re: До всичкинови [re: barovecaa]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 12:02



Аз съм в клуба, който ме интересува и се занимава с нещата, които ме интересуват и с които работя. Но не знам дали от математическа гледна точка това е достатъчно основание.





Тема Re: Въпроснови [re: Haчko]  
АвторMaлkaтa Mю (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 12:04



"Малка Мю, общата култура включва ли Закона на Хук, Закона на Ом или поне трите принципа на механиката?"

Не, разбира се. Някак си не си представям да седя на чаша бира и
да си бъбря небрежно за закона на Ом. Все пак повечето ми познати не са физици.
И освен това казах, че не може да ко караме САМО на точни науки. Не БЕЗ.
Никой не се перчи, просто литературата е област, в която можеш да намериш
общ език с повечето хора наоколо.
Щото ако си говорим са хуманитаристика като наука - не всеки разбира
от семиотика, медиавистика, културна антропология и т.н. Те не са обща култура.



Тема Re: Въпроснови [re: Haчko]  
АвторПeнчo cъм (Нерегистриран)
Публикувано21.06.06 13:33



Именно, де. Баровецът явно не го прави, обаче. Беден човек, кво да го прайш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.