Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 18.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Седя си на работанови  
Автор блa_блa_блa (spell)
Публикувано06.06.06 15:25



и си чеша ташаците; толкова е скучно, че чак съм взел да разглеждам някакви броеве на егоист. (Апатично опитах духовитост пред колегите: "Кой е идиота, който е дал по 5-6 лв. за всяка от тези рекламни брошури със следи на форумно остроумие?" Незнаят. Май шефа. Като се върне да го питам лично.) Все пак промеждутъците, когато някоя ръка се освободи от засукването на мъдни лимби и разлистването на гланцови листи, ще ми стигнат да ти споделя мързеливи впечатления.
Сигурно трябва да кажа: "Седя си на работа и си чеша ташаците, така някак егоистично си ги чеша." Ама няма да го кажа. Изчесано е. Освен това няма да е вярно, защото егото ми надали се ласкае от случайната си читателска съпричастност към творческите усилия на екип, не по-малко случайно попаднал в полето на "различното" възбуждащо писане. Накратко - струва ми се, че концепцията е зъбата, но изпълнението е сакато или че първата рулира, но второто умира или пък: трябва да има такова нещо, ама, дееба, да се пише по-вещо!
Направо да ти цитирам читателско писмо, публикувано в предпоследния брой на себичния bg lifestyle magazine, което тъкмо поради лаконичната си непретенциозност е достатъчно репрезентативно за декултивацията на онова:

"Здравейте списание "Егоист". Не помня точно кога и защо спрях да чета "Егоист". Беше преди години, дори още не бях студент. Тия дни чичо ми се обади и каза, че иманещо за мен. Чичо ми прави пари като изкупува хартия. Понякога му попадат истински находки. В конкретния случай някой му беше предал последните тридесетина броя от списанието ви. Някой очевидно ги беше изхвърлил. Но са запазени. Не смятам да ги чета обаче. Все пак разгледах кориците. Много ми хареса тази с Бойко Борисов и "Версаче" мотива на поредната му шапка. Не съм мислил, че сте толкова прозорливи. Възнамерявам да дам броевете на някой по-жаден за "лайфстайл" от мен.
Дано не се разсърдите - просто не ми допадат. А иначе ви желая да постигнете материалния просперитет, който единствен лъха от купчината. Така де, ако още не сте го постигнали."

Нека му услужа с един арогантен condense: още не бях студент; просто не ми допадат; лайфстайл; не сте го постигнали.
Какво повече?

Дори и Нинджата (а Дебелогъзия е notorious с фанатичната си лойлност към неставащото-за-тоалетна-хартия-защото-е-гланцово-издание, знаеш) спомена мЕгъзина само като източник на инфо (букаказомби), а не като cool styling на представянето. Лоша работа. Но тези неща са ти добре известни.

*love/hate *еnter:музика *enter:fan *enter:www *enter:места *enter:неща *enter:секунди *enter:profiler *enter:style *enter:дрън-дрън *review *нещо за четене *junk *...

Последното не е само рубрика, а несъзнателна автодиагноза, нещо като скучна пародия на себе си.

Следният откъс от един ланшен (2005) брой интубира ретроспективна надежда, поместен е сред "неща за четене", едва ли не ми хареса, но сигурно ще ми мине:

ВЕРА (с естесвен тон, излиза от ролята). А защо кайсия?

ТОЙ. А. Ами това е една моя теория.

ВЕРА. Кажи ми я де.

ТОЙ. Не съм сигурен, че... уф, добре, значи според мен нещата винаги са по две - праскови и кайсии, портокали и мандарини, Испания и Португалия. Двете неща изразяват един и същ принцип, но едното е повече. По-голямо, по-ярко, по-сочно. И някои хора харесват едните неща от двойките, а другите хора - другите. Аз например винаги харесвам по-малкото, по-сдържаното нещо, което обаче винаги има по-интересна история и е малко по-трудно и по-непопулярно да го харесваш. Разбираш ли?

ВЕРА. Не много.

ТОЙ. Добре де, ти какво харесваш повече - праскови или кайсии?

ВЕРА. Обичам и двете.

ТОЙ. Ъ-ъ. Англия или Америка?

ВЕРА. Не знам. Австралия.

ТОЙ. Не, Австралия е двойка с Нова Зеландия. (решително) Както и да е. Няма нужда да приемаш теорията, просто трябва да знаеш, че ти си кайсия. дръж се като кайския. Не като праскова.


А дали и егоист не се вписва в някаква схема на асимерична дихотомичност?
Със списание едно, например? Незнам. Ти знаеш ли?


ПП: Трябва ли да ти се оправдавам, че мразя това вездесъщо обръщение в 2л.,ед.ч? Не. И все пак го мразя.

Редактирано от блa_блa_блa на 06.06.06 16:20.



Тема Re: Седя си на работанови [re: блa_блa_блa]  
Автор Пeнчo3aeka (прозаик, бе)
Публикувано06.06.06 15:53



Пропускай го бе човек, пропускай го. Една отрицателна емоция по-малко.





Тема Re: Седя си на работанови [re: Пeнчo3aeka]  
Автор блa_блa_блa (spell)
Публикувано06.06.06 16:18



бях изтървал едно "ви", та го редактирах, фамилизирах



Тема Re: Седя си на работанови [re: блa_блa_блa]  
Авторaмaн! (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 17:31



Изтървал си и повече от веднъж един интервал между "не" и "знам". Пише се отделно, ако не знаеш .



Тема седя си на работата и се чудя как да отговоря:нови [re: блa_блa_блa]  
Автор чepи (йог(о бог!)иня)
Публикувано06.06.06 17:44



бла-бла-бла или яда-яда-яда?
дрън-дрън-ярина или да, бе да!?





Тема И да се чудиш и да не се чудиш...нови [re: чepи]  
Автор блa_блa_блa (spell)
Публикувано06.06.06 17:54



все в гъз - няма да можеш да ми отговориш; ташаци трябват за тая работа



Тема Re: Седя си на работанови [re: aмaн!]  
Автор блa_блa_блa (spell)
Публикувано06.06.06 18:00



казваш ми го така, като че ли ми пука





Тема Re: Седя си на работанови [re: блa_блa_блa]  
Авторaмaн! (Нерегистриран)
Публикувано06.06.06 18:46



Би трябвало да ти пука. Ако наистина не ти пука, значи си неграмотен и няма шанс това да се поправи скоро. Ти губиш.



Тема Re: Седя си на работанови [re: блa_блa_блa]  
Автор lachistein™ (людоед)
Публикувано06.06.06 19:06



ако приемем, че ташаците ти не са сам кайнд ъф имаджънери френдс , те съветвам да не си ги ореш над насъщния;)



Тема Re: Седя си на работанови [re: блa_блa_блa]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (близнак)
Публикувано06.06.06 22:46



Така и не се научих да си драпам топките.


Що се отнася до Егоист - не съм му фен. Дори Плейбой вече не ме кефи. Единственото лайфстайл списание, в което пишещите не се държат високомерно към аудиторията си, е Максим. Там текстовете са в стил "ташаци на рояци", а каките - известни лица от бг стар елита (за разлика примерно от Плейбой, където девочките по кориците са известни само на бабите и първите си братовчеди).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.