Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:48 27.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Re: БГ исторически романинови [re: библиoфил7O]  
АвторMъxлaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 23:02



Поп Богомил или съвършенството... е от Владимир Зарев, а не от Владимир Голев.
Е, случва се да сгреши човек де...
А иначе книгата е наистина добра.



Тема Re: БГ исторически романинови [re: тoя]  
Автортoя (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 23:15



"Велики сенки" на Фани Попова-Мутафова и аз го открих, забутана в един от многото шкафове, струва ми се интересна, като всичко друго, написано от тази писателка

открих и "И се възвисиха Асеневци" от Слав Хр. Караславов, ще я видя и нея по-натам

понеже предложихте две заглавия, посветени на богомилството, та се сетих, че скоро се натъкнах на "Странният рицар на свещената книга" на Антон Дончев, но нещо не ми допадна

ПП ще прегледам сайта на антикварната книжарница :)



Тема Re: БГ исторически романинови [re: тoя]  
Автортoя (Нерегистриран)
Публикувано16.05.06 23:22



а между другото, тъй като виждам, че има интересуващи се от този тип книги :), да попитам.... дали сте чували за роман, свързан с личността на севаст Огнян, владетел на крепостта Боженишки Урвич по времето на цар Иван-Шишман. Казаха ми, че има такъв роман и авторът е жена, но из нета нищо не открих

Йовков е събирал материали с идеята да напише книга, посветена на севаста, но е починал преди да пристъпи към създаването на романа



Тема Re: БГ исторически романинови [re: тoя]  
Автор библиoфил7O (непознат )
Публикувано17.05.06 10:13



За севаст Огнян нищо не знам, но ще се опитам да открия романа. Слава богу, много добри български писатели са избирали исторически теми за произведенията си и има наистина страхотни неща. Аз лично бях пленен от Вера Мутафчиева...
Ще ти пиша, когато въведем книгите в сайта. Това трябва да стане най-късно до десетина дни.





Тема Re: БГ исторически романинови [re: тoя]  
Автор rpaдcko чeдo (азиски ѕвер)
Публикувано17.05.06 13:20



Сещам се две книги, свързани с него: "Наричаха ме Желязната ръка" на Цончо Родев и "Аз, севаст Огнян" на Димитър Гулев.

Follow the pale moonlight

Тема Антихристнови [re: зy]  
Авторeзepo (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 14:19



на Емилиян Станев също е чудесна книга.



Тема Re: Антихристнови [re: eзepo]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано17.05.06 16:23



о, тя не е просто чудесна.



Тема Re: БГ исторически романинови [re: rpaдcko чeдo]  
Автортoя (Нерегистриран)
Публикувано17.05.06 21:27



а дали си чел случайно тази книга "Аз, севаст Огнян," някакви впечатления, много ме заинтригува...



Тема Re: БГ исторически романинови [re: тoя]  
Автор тoя, нe oня (чудо невиждано)
Публикувано18.05.06 12:22



Ако трябва да обобщя (вече регистриран), това са досега книгите, споменати в темичката:
1. Димитър Талев – Самуил (трилогия)
2. Вера Мутафчиева - Летопис за смутното време, Ана Комнина, Последните Шишмановци, Предречено от Пагане
3. Антон Дончев – Време разделно, Сказание за хан Аспарух, княз Слав и жреца Терес, Странният рицар на свещената книга
4. Стоян Загорчинов – Ивайло
5. Фани Попова-Мутафова - "Солунският чудотворец" , "Дъщерята на Калояна" и "Йоан Асен II", Последният Асеновец, Велики сенки,
6. Емилиян Станев – Легенда за Сибин
7. Слав Хр. Караславов – И се възвисиха Асеневци
8. Димитър Гулев – Аз, Севаст Огнян
9. Поп Богомил или съвършенството – Владимир Зарев

Ще се радвам на още идеи и впечатления от книги :)



Тема Re: БГ исторически романинови [re: тoя, нe oня]  
Автор библиoфил7O (непознат )
Публикувано18.05.06 22:07



А честито за регистрацията
Ставаш за библиограф...
Ще има още идеи, само почакай






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.