Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:07 29.09.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема литературната фигура на тлъстиянови  
Автор lachistein™ (pharisaeertum)
Публикувано14.04.06 00:26



Да си тлъст е неприятно- едва ли някога съмнението ще ни споходи по тоя въпрос. Десетки килограми над нормата- вътрешната страна на панталона при ошопарелите издайнически е накъдрена по посока на превиващия се под козирката на хипогастриума чеп (или поне намека за такъв)- при мъжете и респективно на спотаената под сходно противна маса шундра- при жените. Но всичко това е ужасно вулгарно- в края на краищата иде реч за човешки съдби. Съдби, приютени в множество литературни вселени.
Килограмите провокират едни безмерно типични порядки у дебеланковците, които се подвизават или като язвителни, жлъчни, маргинални особи с прикрита или недотам прикрита сексуалност, или като общителни до възбог симпатяги с неподражаемо чувство за хумор, чаровна походка и невъзмутимо облекло.Именно тези порядки са обект на всеки уважаващ себе си драскач, дръзнал да краде от фолклора на тлъстите.
Та въпросът ми е кой ви е любимия тлъст литературен персонаж?


дайте ми мичиииииииииии

Тема Re: Тарасконецанови [re: lachistein™]  
Автордиp_ниk (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 00:36



Тартарен.



Тема Re: литературната фигура на тлъстиянови [re: lachistein™]  
Автор MдП (`)
Публикувано14.04.06 09:29



Гаргантюа.
апропо, Лахищайн, колко килограма си?

http://www.radiotangra.com/


Тема Re: литературната фигура на тлъстиянови [re: lachistein™]  
Авторзy (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 09:36



писателят от "Хигиена на убиеца" на Амели Нотомб. Съжалявам, преди много години съм я чела и не си спомням името на героя, но самият той се е запечатал във въображението ми неизлечимо.



Тема Re: литературната фигура на тлъстиянови [re: lachistein™]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано14.04.06 10:54



На прима виста не се сещам за някой неподражаем и замечателен тлъстак, но пък на втора виста ми хрумва следният въпрос: ти, в частност, защо си толкова обсебен от пищните форми?



Тема Първото нещо, за което се сещам, е ...нови [re: lachistein™]  
Автор миcтъp Пинk (розов отсекъде)
Публикувано14.04.06 11:37



... оная медуза от "Седем", дето беше се задушила с собствената си повърщня. Втората - за обобщения образ на съвременната чатърка.



Тема Знаех си, че тоя ник е бил твой.нови [re: MдП]  
Автор миcтъp Пинk (розов отсекъде)
Публикувано14.04.06 11:44



Току-що говорих със сестра ми. През уикенда щели да ходят с чавето до Троян и аз ще пазя къщата. За пореден път те каня, да изкараш няколко незабравими часа в полова акробатика с мен.



Тема Re: Знаех си, че тоя ник е бил твой.нови [re: миcтъp Пинk]  
Автор MдП (`)
Публикувано14.04.06 13:42



Ти - какво?! Да не се побърка? Не е бил мой тоя ник.
п.п В цикъл съм. Много поздрави на Троян.

http://www.radiotangra.com/


Тема Re: литературната фигура на тлъстиянови [re: Okaян яcтpeб]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 13:58



Може би в ранното му детство над камината в семейния хол е висяла "Похищението на Левкипидите" - гоблен ;-)



Тема аз пък на секънд виста се сетих занови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор MдП (`)
Публикувано14.04.06 14:10



Месарят, Дебелата Берта и Карлсон, после се дотъркаляха и Дон Портокал и Хъмпти-Дъмпти ама не зная дали последните двама няма да ми се зачетат за шмекеруване

http://www.radiotangra.com/



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.