Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:18 30.04.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Наелектризираща любовнови  
Автор ДeбeлorъзHинджa (близнак)
Публикувано09.04.06 16:24



Дойде ми идея за нов разказ с работно заглавие "Наелектризираща любов", обаче имам нужда от помощ. Възникват някои въпроси, на които се надявам някой да има отговори. Ето първите:


Как се е наричала системата за социално подпомагане в Съветския съюз? героят остава кръгъл сирак и трябва някой да се погрижи за него.

Какви градински цветя може да засее героят, които да цъфтят продължително време? Примерно рози и кремове? или...


Как се е наричал органът, който е следял за политически правилните имена на новородените? доколкото знам не е било възможно да кръстиш детето си Джонатан или Памела. все пак възможно ли е било да се измами системата по някакъв начин? примерно подкуп на лекари или...



Тема Re: Наелектризираща любовнови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано09.04.06 16:40



Човеко, ти ептен откачи с разцъфването на природата.

Но пък ми припомни едно заглавие от родната преса: "Пролет пукна, сливата ми цъфна".

Чак се чудя как може да пиша подобни простотии понякога.



Тема Re: Наелектризираща любовнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор ДeбeлorъзHинджa (близнак)
Публикувано09.04.06 16:44



ооооооооох, с глас се смеяяяяя мъжкият еквивалент на това заглавие сигурно ще е: "пролет пукна, тоягата ми се разлисти"

абе тоя разказ го подготвям със специална цел, ще видиш ти като се появи



Тема Re: Наелектризираща любовнови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор lachistein™ (pharisaeertum)
Публикувано09.04.06 16:51



жестоко! бъбреците ми ще се откачат!



Тема Re: Наелектризираща любовнови [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано09.04.06 16:52



А, много е просташко твойто. Гледай сега пък аз какво се сетих - то е отпреди 20 години поне, не се сещам за пълната версия:

"Млада селянка отишла на нивата да си бере сливата. Под нея седи Бай Първан, селскийот пъдар и току на младата буля вика:
- Радо, Радоооооо, много ти е харна сливата. Като я стиснеш с два пръста, костилката й изфръква навън.
- Ти не се задявай, а дръж здраво клона, че както съм седнала, току виж съм паднала.
- Не се бой, Радо, тоя клон е толкова здрав и жилав, че както и да се въртиш на него, няма да се счупи.
- А, лани такъв един счупих..."

Има и още няколко реплики, които не си спомням, но изводът накрая беше, че който е опитал Радината слива, пак за нея пита.



Тема Re: Наелектризираща любов [re: ДeбeлorъзHинджa]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано09.04.06 16:53



Органът, който е следял за коректността на имената е Бюро за регистрация на актовете за гражданско състояние (ЗАГС), вкл. актовете за раждане. Бюрота пък е било подчинено на Съвета на народните комисари (някакъв еквивалент на нашите кметства) чрез неговия Изпълнителен комитет (Изпълком). Най-распространената форма за подкуп е услуга, най-често уреждане за покупка на дефицитна стока (като почти всичко е било дефицитно).
Относно растението - бившият СССР е много обширно климатично понятие, така че ако решиш да ситуираш действието в бившите Арменска ССР или Грузинска ССР розите и кремовете са подходящи :-)
Ако, обаче, решиш да се ограничиш в РСФСР - най-подходящото е маргаритка (евентуално взета в диворастящ вид от полето) или, по-добре, някакво дръвче. Класиката са бреза и калина.
Сираците са били подопечни на Министерството на народното здраве, пак чрез някакъв Райизпълком.



Тема Re: Наелектризираща любовнови [re: garconne]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано09.04.06 16:55



Бравос! На туй му се вика бърза информация.



Тема Re: кърекшъннови [re: garconne]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано09.04.06 16:56



раСпространена е раЗпространена, ъф корс



Тема Re:нови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор garconne (duplicata)
Публикувано09.04.06 16:58



за Д.Н. винаги :-)
ти също си уелкъм :-))



Тема Re:нови [re: garconne]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано09.04.06 16:59



Добре, ще измисля нещо засукано и ще те питам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.