Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 20.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Сричково писмонови  
АвторSearche (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 00:16



Интересуваме дали някой има по-подробна информация за сричковото писмо или 2-те японски азбуки съставящи го : Катакана и Хирагана



Тема Re: Сричково писмо [re: Searche]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 01:45



има. какво по-точно те интересува?



Тема хирагананови [re: Б.K.]  
Автор Бoзa Kocмaтa ()
Публикувано15.01.06 01:52





други:





Тема катакананови [re: Б.K.]  
Автор Бoзa Kocмaтa ()
Публикувано15.01.06 01:54





други:





Тема Re: катакананови [re: Бoзa Kocмaтa]  
Автор зy (каквато-такава)
Публикувано15.01.06 09:46



Десният вертикален ред в горната (основната) таблица не принадлежи към катакана, а са някои от най-често използвание канджи (йероглифи), едно от китайските четения на които звучи по съответния начин. В случая се използват за учебни цели.

Както и да е, само левият вертикален ред е катакана



Тема Re: катакананови [re: зy]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 13:28



да, и в двата случая са указани азбуките (в левия ред) и съответните канджи (в десния)



Тема Re: Сричково писмонови [re: Б.K.]  
АвторSearche (Нерегистриран)
Публикувано15.01.06 14:26



Ами трябва ми информация свързана с произхода , начин на четене , любопитна информация... нещо като за курсова работа (доклад) . Ако може да ми дадете директни линкове , вече открих азкубите мерси че все пак ми ги пасте-нахте



Тема Re: Сричково писмонови [re: Searche]  
Автор Чykчa (поносимо глупав)
Публикувано15.01.06 20:07



Не ми е работа да се набутвам между шамарите на големите тук, ама виж това - може и да ти е от полза:



Там най-отдолу има доста линкове към по-подорбна информация. Мисля, че за целите, които казваш, ще ти свърши работа.

Рибата не мисли, рибата знае ("Аризонска мечта")


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.