Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:05 11.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: BODY ARTнови [re: lachistein]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано04.12.05 19:23



Lots of shit, младежо, лотс ъф шит, имал си и по-добри времена.



Тема Re: BODY ARTнови [re: lachistein]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано04.12.05 20:34



ако целта е да постигнеш ефект с толкова прекомерно използване на определения, че да стане очебийно претрупано - определено си успял! любопитно е като експеримент.

но на места дори и многото идва прекалено много и според мен има изхвърляния от мярката, които не са за добро - например запратеният по бутона на звънеца пръст и мултиплицираните ръце.

като цяло, ей по такива продукти на личното творчество обичам да се зачитам в нета - кратки и незаемащи много място работи, бързо стигащи до поантата (ако има такава).

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: BODY ARTнови [re: the_bomb]  
Автор lachistein (ЕКАРИСАЖ)
Публикувано04.12.05 21:17



барок, просто барок...в един друг форум впрочем "запратеният показалец" бе особено високо оценен



Тема Re: BODY ARTнови [re: lachistein]  
Автор kpилe ()
Публикувано04.12.05 21:34



мисля, че е не по-лошо от предишните ти неща, не ми е съвсем ясно защо другите го критикуват, даже ми се струва на моменти по-малко словоблудно от обичайното ти.


мисля, че би могъл да промениш стила си като вкараш и малко пасив, така ще стане още по трудно четим - напр.

"Достолепната възрастна дама с девича усмивка домъкна тежка лакирана кутия с несъмнено всевъзможни нещица. "

става:

Тежката лакирана кутия с несъмнено всевъзможни нещица бе домъкната от достолепната възрастна дама с девича усмивка.

"Неочаквано някой запрати показалец по звънеца на имението. "

става

Неочаквано по звънеца на имението беше запратен показалец от някого.

и т.н.


бих предложил на теб и на нинджата да организирате конкурс по бароково изразяване, в който се дава за задача по възможно най-разкошен начин да се предаде някакво послание зададено от журито



Тема Re: BODY ARTнови [re: Okaян яcтpeб]  
Автор lachistein (ЕКАРИСАЖ)
Публикувано04.12.05 21:44



това е един от най-"вкусните" ми разкази, а по-обидно изсмукана от пръстите критика отдавна не бях чел

"лотс ъф шит" ще викаш на следобедната си закуска



Тема Re: BODY ARTнови [re: kpилe]  
Автор lachistein (ЕКАРИСАЖ)
Публикувано04.12.05 21:52



идеята за конкурса си струва вниманието ми

Редактирано от lachistein на 04.12.05 21:57.



Тема Re: BODY ARTнови [re: lachistein]  
Автор kpилe ()
Публикувано04.12.05 22:08



непростима демонстрация на неоправдано завишено самочувствие!!



Тема Re: BODY ARTнови [re: kpилe]  
Автор lachistein (ЕКАРИСАЖ)
Публикувано04.12.05 22:41



та аз съм самото самочувствие в плът и отвреме на време кръв

апропо спорадичните ви опити да експлоатирате бароковата стилистика за скромните си цели са наистина забавни:)


Редактирано от lachistein на 04.12.05 22:45.



Тема Re: BODY ARTнови [re: lachistein]  
Автор kpилe ()
Публикувано04.12.05 23:22



не би трябвало да припознаваш не особено тънката ни ирония със спорадичен опит да експлоатираме каквото и да било

учтивостта неумолимо изисква комуникацията да се извърши в рамките на инициирания от теб дискурс.



Тема Re: BODY ARTнови [re: lachistein]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано05.12.05 08:58



въпрос на вкус. за мен точно "запратеният показалец" е мястото, където имитирането на барока се превръща в гавра с барока.

то лошо няма, ама между имитация и гавра има стилистична разлика, а аз обичам нещата да са ми издържани в един стил, или поне стиловете да се преливат плавно.

а ако ефектът на гавра не е търсен, значи трябва да се внимава да не се прекали.

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.