ПОЩАЗатвори
Име:
Парола:
Регистрирай Free

Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 18.10.19 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: все пак намерих истински човек , истински превнови [re: kpилe]  
Автор ridiculus .mus~ (член)
Публикувано04.11.05 19:40

абе... малко като мари антоанет с нейните сладкиши звучиш, да ти кажа, с това "дояло им се на хората... пеят си" : )))
не виждаш ли, че човекът се жали, жали се и се надява, и мечтае, и обещава.
че ако ще да даде свети георги и на него едно агне (един успех, едно бъдеще, едно добро...), той няма да остави гладен циганин, щом той има - всички ще имат...
ама че си : )

това е клетва, бе, пред майка му, дето била като горска нимфа, красива, добра... ама на, умряла.
и ето сега, като умряла, на него му викат "войнишко копеле", не му дават любимата азра, че бил беден, шантав, лош и нямал потекло... да се беси решил чак, отчаян този малък магьосник...
... и после, като го откачиха, че не е негова работа да се беси сам, като му разказа баба му приказката за красивата му мъртва майка и го поуспокои,той заспа и засънува.

и тогава зазвуча тази песен и се ширна тъмната река, засъскаха огньове, момичешките венци полетяха и всяко цвете и листенце прошепна на водата молитвите на девойките за ерделези...
перхан спеше и не спеше, молеше се, тъжеше и любеше сред празник и черни блеснали води своята азра...
тя пък се нарече на него, беляза се под лявата гръд, че е негова, с една синя точка... и бяха щастливи, като ной.
що като ной? ми е така - като ной : )

и, после, когато реката отнесе мечтите и бабините сълзи ... стана тя еднааааа...

те са босненци, тези цигани във филма. някои са мюсюлмани, други християни. не че това има значение... просто хора са.
емир кустурица също е от босна, името му ми прилича на мюсюлманско...
а свети георги, ерделези, тачат всички цигани - и християни, и мюсюлмани. гергьовден е другият им най-голям празник, освен васильовден.

сега си търся да си сваля отнякъде "ничия земя", че много ме разлюбопитства ти : )
чух тези няколко музикални фрази в трейлъра, но не ми е достатъчно.
и като не искам да прозвуча като тебе и да кажа нещо от рода на "яло им се - пеят си" : ))) ще видя целия филм и ще послушам песента.
още отсега обаче мога да кажа, че усещам какво ми казваш и разбирам защо казваш, че двете песни имат общо.
и сигурно е така.

бре, да не ми даде кълвиатура на мене човек, бе тюх... : )

Тема Re: все пак намерих истински човек , истински преводнови [re: young fighter]  
Публикувано04.11.05 19:42

не зная, преписах писмото както го получих : )

Тема Re: все пак намерих истински човек , истински превнови [re: ridiculus .mus~]  
Автор kpилe ()
Публикувано04.11.05 19:49

хубаво прекасно, като си гледала филма тези неща са смислени за теб.

е аз не съм го гледал и пак ми е любима и не защото го асоциирам с някакви такива работи, а въпреки това по скоро, защото с нищо не мога да го асоциирам и изобщо асоциациите ми и напомненките ми не действат

наистина е малко това от трейлъра, имаше един флаш с повече, но са закрили сайта, където го гледах и не мога да го открия ;( филмът го има и в арена и в дата.бг мисля. хайде гледай, а аз ще гледам бурето с барут дето мю го похвали :)

Публикувано04.11.05 19:56

ама аз само за текста тва...
а иначе за Песента - то е друго.
както казваш.

тюх, зарибители сте вие с мю : )
отивам да копая пак.

Тема Re: Dom za vesanjeнови [re: Maлkaтa Mю]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано05.11.05 12:40

админът вече го пусна;
преводът, който имам е подобен, с две-три разлики.

В отговор на:

Я кажи кой ти преведе
тескт на сръбски цигани?

-> терънс кауфман.

Тема Re: Dom za vesanjeнови [re: Б.K.]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано06.11.05 02:19

Ederlezi e praznikut zasnet v Cigansko vreme.
S vodata i cialata procesia zaimstvana ot Andrej Rublev, samo deto tam niama pesen (poetizirane-hiperbolizirane chrez melo-dia).

Prevod imah na frenski niakade, ma sega iavno veche niama nujda :)
Ima dosta varianti na pesenta, az lichno imam edni drug ciganski... Pri Kusturica/Bregovic e orkestriran.

Pozdravi.
Mnogo me uchudi temata i mi haresa

Тема Re: Dom za vesanjeнови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано06.11.05 02:26

радвам се :)

Публикувано06.11.05 03:29

гледах го токущо този филм "ничия земя".
това е един от най-най-гадните филми, които съм гледала.
много добре направен, отвратителен е, ужасен е.
и като разказ е ужасен и е страхотно направен и тая песен верно е...
ясно ми е сега съвсем каквото ми каза.

а "буре с барут" не можах да намеря : (
има го само някакъв торент в бол.бг изкопах, обаче нещо не мога да се справя, някаква грешка ми излиза там, кофти дата намсиквоси...
я кажете откъде да го взема, че в клуб "кино" май не ми се ходи повече, питах за един филм там, ама нещо... не ща да питам пак за друго

Тема Re: все пак намерих истински човек , истински превнови [re: ridiculus .mus~]  
Автор eднa бoзa oт 6 cтoтинkи (Nosferatu)
Публикувано06.11.05 16:21

ridiculus, zdravej

eto ti link kum dvd-to na 'Bure baruta'.

http://torrentreactor.net/view.php?id=5005974

i ela pak v klub kino, ne sa shashkaj

Тема Re: все пак намерих истински човек , истински превнови [re: eднa бoзa oт 6 cтoти]  
Публикувано06.11.05 16:26

благодаря!
ама го няма там, ето какво казва:

Редактирано от ridiculus .mus~ на 06.11.05 16:37.

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  

Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2019 Dir.bg Всички права запазени.