Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 04.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Писател в Англия?нови  
АвторExplorer (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 21:23



Смятате ли, е е невъзможно българин да пише на английски език и да издава в Англия (поезия и проза)... Знам, че може би няма да подходите благосклонно към въпроса ми, но аз реших да попитам все пак. Имам намерение да уча английски език и литература в Англия (бакалавър) и след това искам да се реализирам там като журналист предимно, но... Защо не и като писател... Знам, че е почти невъзможно - говорих с експерти от увиверситета в Оксфорд и те ми казаха, че по принцип си е трудно да си писател в Англия. Но на мен въпросът ми е основно свързан с това дали може да се твори на английски език и дали качеството би било същото... По принцип много обичам английския език - доста време го уча, отскоро и по-задълбочено (пунктуация, стилистика и прочие лингвистични компоненти), за да мога да съм подготвен за професията - там няма място за езикови грешки... Благодаря!



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: Explorer]  
Автор kpилeтe (непознат)
Публикувано04.10.05 21:32



по принцип е възможно мисля, но ще трябва поне 10-20 години да поживееш само сред англичани. също чети само на английски книги, ако не го правиш.


аз ако тръгна да пиша книга, никога не бих я писал на български



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: Explorer]  
Автор ridiculus .mus~ ()
Публикувано04.10.05 21:40



"дали качеството би било същото"
-
същото като кое(чие)?



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: kpилeтe]  
АвторExplorer (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 21:42



Така си и знаех! Ами ще се опитам да използвам английския език на максималното възможно ниво - ще го докарам като майчин, макар че не е лесно, но пък аз съм доста упорит. Има ли начин обаче да овладея в големи подробности езика - чудя се какви книги да търся по лингвистика - на мен ми трябва на филологическо ниво да го владея, защото аз всъщност с него ще работя... Някакви съвети? Препоръки на книги? Благодаря!



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: ridiculus .mus~]  
АвторExplorer (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 21:44



Прав си - има малко неяснота. Дали качеството ще бъде същото като да творя на български език... В това ми беше мисълта



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: Explorer]  
Автор ridiculus .mus~ ()
Публикувано04.10.05 21:47



е що?
ти натвори нещо на родния си език - все има вероятност да го умееш повече от който и да е нероден - пък за останалото после, когато се наложи, си има преводачи



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: Explorer]  
Автор kpилeтe (непознат)
Публикувано04.10.05 21:50



там ще ти кажат какви книги. във филологиите има достатъчно лагери, ще видиш там, където учиш, от кой точно са. и ще внимаваш, ако имаш идеи дето са в противоречие с разбиранията им, да не го казваш твърде открито. поне в началото :))

щом едно дете го докарва майчиният за 20 години, ти трябва да успееш за 10-15, още повече, че не тръгваш съвсем от нулата :)

остави я на първо време лингвистиката, чети много художествена литература. не разбрах приели ли са те вече, ако да къде? в уоруик мисля, че има добра школа, бях гледал един местен учебник, който страшно ми хареса.


а знаеш ли за какво по-точно искаш да пишеш по принцип? някаква област, тематика?



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: Explorer]  
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано04.10.05 21:54



може, вече го правят.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Писател в Англия?нови [re: kpилeтe]  
АвторExplorer (Нерегистриран)
Публикувано04.10.05 21:55



Ами то има още време до кандидатстването, ама аз си пиша по принцип. Обичам да пиша по философски теми - метафизика и прочие - много обичам да се ровичкам в тази област. За човека като цяло обичам да пиша - имам и някои по-бурни стихове, подобно Гео Милев, да речем. Но като цяло съм неспокойна душа Та какво би препоръчал в Англия? Някакъв учебник пишеш - ще проверя тук-там - много се интересувам и винаги съм мечтаел за Англия - имам в себе си и от техния дух, което може би не е за подценяване. Имам и малко студенина, ала като цяло поддържам равнище Благодаря ти за съветите!



Тема Re: Писател в Англия?нови [re: Explorer]  
Автор kpилeтe (непознат)
Публикувано04.10.05 22:07



а как смяташ да си решиш въпроса със заплащането на следването? защото ако родителите ти нямат парите, да знаеш, че нямаш голям шанс за англия, там не дават стипендии, има някакви изключения, но май трябва да си гений или нещо повече, за да се вредиш. имах една съученичка, която точно в оксфорд я приеха с някаква стипендия, но така и не разбрах по каква линия беше точно, може и от фондация да спечели някакъв конкурс.


метафизиката мисля, че ще се котира много добре в англия и щатите

учебникът е

от Trevor A. Harley - ако се интересуваш от психолингвистика и усепеш да си го намериш, горещо ти го препоръчвам.



пусни нещо твое в клуба да видим. ако може да НЕ са стихове, ще е най-добре :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.