Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 20.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо се четат книги?  
Авторчepokи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 12:04



Чудя се дали на тия дето не четат, не им по-лесен живота. И дали има начин да станеш като е едно средностатистическо, загледано в себе си, егоистично, дембелско и т.н. същество.



Тема Re: не им е по-лесеннови [re: чepokи]  
Автор злaтokoca ()
Публикувано03.10.05 13:20



живота на тия дето не четат,особено на чукчите



купих си цигари. не издържах.
проект "нов човек" се отлага
за необозримото бъдеще
и за да е всичко съвсем както трябва
ще се подстрижа и ще стана 100 кила
това поне го мога
ще се скрия вдън гори и няма да боли
и това го мога
шумно е навън
а тук тихо
искам пак да мога да пиша
и интернет вкъщи искам
и ъгъл
шумен
в мен


подредих го вертикално, за да прилича на стихче
хоризонталните изречения ме дразнят
днес





Тема Re: Защо се четат книги?нови [re: чepokи]  
Автор ridiculus .mus~ ()
Публикувано03.10.05 15:33



средностатистическите, загледани в себе си, егоистични, дембелски и т.н. същества не четат ли книги, според тебе?
изобщо мислиш ли, че четенето или нечетенето на книги е причина характерите на хората да бъдат различни?
с какво мислиш, (ако мислиш така) че четенето на книги прави живота на хората по-труден?

а защо се четат
ами...

някои ги четат поради любознателност, подтиквани да разузнаят какво има зад следващия ъгъл на естеството.
кой съм аз, къде съм сред света и какъв е той...?
известна част от тях дори успяват да надникнат зад такъв ъгъл, където друг не е надниквал и на свой ред пишат за това кьоше, а след тях - други тръгват на пътешествие из странностите и обикновеностите на космоса и... така нататък.

други ги четат ей така, като семки

други пък - от гняв. защото те са от онези хора, които като не знаят разни неща и не ги разбират; и се гневят и агресират.
както почти се вижда - това е обратното на "любознателност".
то е нещо такова: "аз не разбирам света, или някакви елементи в него, те не са ми присъщи, аз не съм съгласен с тях; значи те са враждебни и аз съм против тях. аз съм си аз, нищо не може да ме накара да се променя! моята вяра (или разбирания, или схващания) са правилни, а отсреща стоят вражески такива.
изводът от това, което нахвърлях грубо тук, може да варира.
от: "я да променя света като както аз го разбирам" (за това трябва да се прочетат много книги) до: "я да прочета/напиша книгата "как се прави бомба".
всичко това - много фигуративно казано.

някои четат от самота.
там са се сгушили, в нея.
те са стигнали до "кой, по дяволите, съм аз?", а по-нататък - или ги е било страх, или не са имали възможност, или някаква друга причина, но са поспрели.
на пътешествие... може пак да тръгнат, може и не.

и така нататък - раздробени и уедрени варианти на "кой и защо чете" - много : )



Тема Re: Защо се пишатнови [re: чepokи]  
Автор kpилe ()
Публикувано03.10.05 15:49



ми кво да ти кажа, не им е по лесен - бачкат по строежи, на студ, получават по-малки заплати, съответно пенсии, живеят по малко, щото им се изхабява тялото от тези лоши условия...

затова и са рекли мъдрите хора "чети, чети чедо, за да не работиш!"



Тема Re: Защо се четат книги?нови [re: ridiculus .mus~]  
Автор kpилe ()
Публикувано03.10.05 15:51



други пък поради всичките изброени причини



Тема Re: Защо се четат книги?нови [re: kpилe]  
Автор ridiculus .mus~ ()
Публикувано03.10.05 16:00



... и освен тях, по още най-малко един безброй и половина



Тема Re: Защо се четат книги?нови [re: ridiculus .mus~]  
Автор kpилe ()
Публикувано03.10.05 16:03



а защо

""я да променя света като както аз го разбирам" (за това трябва да се прочетат много книги)" го разбираш като четене от гняв?



Тема Re: криленови [re: kpилe]  
Авторчepokи (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 16:10



затова и са рекли мъдрите хора "чети, чети чедо, за да не работиш!"

Имам предвид художествената литература, която нито се изучава, нито е необходима за повечето професии. Вси пак колкото повече четеш, толкова по-широк светоглед имаш, по-чувствителен ставаш и т.н. Което води до неприятни усещания, сблъсквайки се с действителността.



Тема Re: Защо се четат книги?нови [re: kpилe]  
Автор ridiculus .mus~ ()
Публикувано03.10.05 16:10



защото съдържа агресия в себе си.
защото изречението е различно, например, от:
"светът може би би могъл да е по-добър, ако е малко по различен и може би аз бих могъл да помогна с нещо..."

нещо такова, май : )



Тема Re: криленови [re: чepokи]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано03.10.05 16:16



"Вси пак колкото повече четеш, толкова по-широк светоглед имаш, по-чувствителен ставаш и т.н. Което води до неприятни усещания, сблъсквайки се с действителността."

никак даже.

чувствителността няма нищо общо с броя прочетени книги. неприятните усещания също.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.