Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 21.06.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: читателят/литературатанови [re: Бoзa Kocмaтa]  
АвторПpoф.Makroнъroл (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 16:26



Изключително интересна статия!

Коя е Юлия Стефанова??



Тема Re: читателят/литературатанови [re: Пpoф.Makroнъroл]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано17.10.05 21:29



Доц. д-р Юлия Стефанова, ФКНФ (СУ), изп. директор, 'Фулбрайт' - България



Тема Re: читателят/литературатанови [re: Б.K.]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано18.10.05 11:58



Благодаря!
А ще бъда още по-благодарна, ако можеш да ми препоръчаш и някой сайт с подобни разработки, нейни или не. Интересувам се предимно от теми, касаещи състоянието на съвременния български литературен пазар и на модерната ни литература въобще.

Впрочем, изпратих статията на един приятел в чужбина - професионален писател. Интересно ми е какво ще бъде мнението му. Иначе, не съм я изчела основно - нямам време днес.



Тема Re: читателят/литературатанови [re: Prof.McGonagol]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано18.10.05 12:51



За нищо.
Не ползвам никой конкретен сайт, като се сетя за нещо, гугълвам го, или следя, в рамките на свободното си време, сайтовете на няколко университета (вж. по-долу).
Възможно е да има по източноевропейските сървъри, но по принцип постването на множество подобни текстове в нещо като виртуална библиотека е свързано с права на публикация и тъ нъ и аз не се сещам някъде да има.
Често сайтовете на университетите, особено когато организират или са организирали някаква научна конференция, пускат части от четените на нея доклади, но достъпът до целите публикации е платен или достъпен само за вътрешни за университета хора.
Така че появата на подобни текстове в нета е предимно спорадично.
А ако има подобни (предимно по блоговете), те не са на това академично ниво.

Никак не съм сигурна, че на писателя този текст ще му свърши някаква работа, освен ако не се занимава и с литературознание.



Тема Правата...нови [re: Б.K.]  
Автор Prof.McGonagol (устремена *V*)
Публикувано19.10.05 18:00



Аз обикновено с търсачки се оправям, но понякога просто трябва да знаеш какво да търсиш. Тогава е най-добре да ти препоръчат нещо, иначе е като изстрел напосоки.

О, въпросът за авторските права толкова лесно може да бъде избегнат в България!

Аз имах един подобен случай направо - админът на един сайт беше поствал мое произведение, което беше взел от друг сайт, където всичките ми права са запазени. Наложи се да му кажа или да добави знака към името ми, или незабавно да изтрие произведението. Проблем нямаше, но леко се удиви, защото си мислеше, че ВСИЧКО, което е в Интернет, може да се ползва ей така. Принципно това се прави, но в случая бе упоменато, че правата са запазени.

Никак не съм сигурна, че на писателя този текст ще му свърши някаква работа, освен ако не се занимава и с литературознание.



Би трябвало. Освен че е писател, той е и литературен критик, а и винаги е бил любопитен да научи нещо повече за ситуацията с литературата в България, така че когато видях този постинг, ми стана топло на душата и се изкефих максимално. С рискс да се покажа лаик, просто трябваше да попитам коя е дамата!



Тема Re: читателят/литературатанови [re: Бoзa Kocмaтa]  
Автор kpилe ()
Публикувано13.03.08 11:42



гледай какво нещо боза! и ботовете са ти фенове





Тема Re: читателят/литературатанови [re: kpилe]  
Автор ChiLLy (lunger)
Публикувано13.03.08 11:58



в дира най-последователни са ботовете



Тема Buy New Carpet cleaner.нови [re: Бoзa Kocмaтa]  
АвторSertAccerymef (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 19:26



And what you think about that While

so we mays gather this informations, done of it is associated
with you as ann individual. We use these statistic to do improve your Web site, to monitor its
performances to make it for you and other visitors to use. If you have any questions about our Privacy Policy,
please do not hesitate to contact us with any questions or concerns.
Hi there!
this information in the aggregate.
If you accessed this store through Google! Shopping, Google! also
automatically collects information about your shopping experience.
Please see the Google! Privacy Policy
answers to questions has found here,
and else something useful.
What
your opinion?
I always feel that I have so much to say about a this topic until I While we may gather
this information, none of it is
rational posts While we may gather this information, none of it is
associated with you as an individual. We use these statistics to improve our Web site,
to monitor its performance,



Тема нападната от ботнови [re: SertAccerymef]  
Автор a зМодератор ( *)
Публикувано25.03.08 20:38



многократно.

това е риск при темите на латиница.








Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.