Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 07.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: само да припомня нещонови [re: блa_блa_блa]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 21:16



От темата "Годишни литературни награди на Дир.бг" - автор ДебелогъзНинджа

"Тази година наградите се излъчват директно от София, догодина и в други градове на страната. Честит празник на всички, честито и на победителите!
А тази година те са:

...
2. Поет (.... в областта на поезията)
- Боза Космата

3. Стихотворение на годината
"Киркегор и жожоба" - Боза Космата

7. Клубар на годината (за участник в клуб литература с най-интересен поглед върху топика на клуба)

- Боза Космата

7a. Награда за най-оригинален стил.
- Боза Космата"

Припомням, че наградите са определени въз основа на гласуване на участниците в клуба.

Важен П.П.
Използвам отворения прозорец да поздравя ДебелогъзНинджа и да му напомня, че преди лятната си отпуска обеща конкурс с нещо хорър-терър-съспенс-екшън-трилър в заглавието и вълнуващи награди :-)



Тема Re: Бозъ ша мъ извинеаш амънови [re: Б.K.]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано17.09.05 21:19



А що не земеш да пуснеш предложение за клуб "Читатели", боза? Там единодушно ще те изберат за модератор, ще даваш тон и ще можете на воля да си обменяте цитати и дълбокомислени безсмислици



...Крайно време беше да намажа нещо...

Тема Re: само да припомня нещонови [re: garconne]  
Автор Haчko (безднадеждност)
Публикувано17.09.05 21:22



Даааа... Хенри Кисинджър и Сахаров пък са получавали Нобелова награда за мир, само дето единият е създал водородната бомба, а другият в началото на 70-те е "предписал" бомбен килим над Ханой навръх Коледа.

Еееех, лауреати...

Аз преди 2-3 дни също спечелих една купа...



...Крайно време беше да намажа нещо...

Тема Re: само да припомня нещонови [re: garconne]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано17.09.05 23:59



здрасти, гарсон :)
не беше нужно, но благодаря :)

занимава ме един въпрос: що гласувалите си траят? щото са апатични, защото обичат сеир, защото ги мързи, щото са пъзльовци или защото са в отпуск?

що например един цял клуб позволява на двама-трима да освинват атмосферата за всички?

въпросът не е конкретно към теб, само споделям размисли.



Тема Re: Бозъ ша мъ извинеаш амънови [re: Б.K.]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 00:10



здрасти, гарсон :)
не беше нужно, но благодаря :)

занимава ме един въпрос: що гласувалите си траят? щото са апатични, защото обичат сеир, защото ги мързи, щото са пъзльовци или защото са в отпуск?

що например един цял клуб позволява на двама-трима да освинват атмосферата за всички?

въпросът не е конкретно към теб, само споделям размисли.



Тема Re: Бозъ ша мъ извинеаш амънови [re: Б.K.]  
Автор kpилe ()
Публикувано18.09.05 01:16



аз съм от гласувалите! ето ме :)

кво стаа, а? кажи сега кои освинват атмосферата, искаме да чуем имена



Тема Re: Бозъ ша мъ извинеаш амънови [re: kpилe]  
Автор pinik (непознат)
Публикувано18.09.05 01:19



Здравейте,
Току се регистрирах, досега бях "аз".... Та, не познавам още клуба, но мисля, че просто, ако не се отговаря на постингите на хора, които се подвизават тук само за да дразнят другите, всичко ще си дойде на мястото.
Не им отговаряйте бе хора :) Най-лесно ще стане. Дори и много да искате, ако не го правите, те ще загубят интерес и ще изчезнат яко дим

Сполай ви

..искам си детството и да се върнат четирите сезона!


Тема Re: само да припомня нещонови [re: Б.K.]  
Авторgarconne (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 15:41



Предполагам, че става въпрос за отпуск (поне моят конкретен случай) и възпитано нежелание да се създават клубни лагери чрез вземане на страна. Понеже ме нямаше доста време в клуба, попрочетох темите от 1-ва страница. Защото всички ми бяха нови, а някои с доста мнения, четох малко отгоре-отгоре и може да съм пропуснала нещо важно, но останах с впечатление, че в момента увлечението е по оф-топиците. И преди е имало такива моменти и се надявам, че и този скоро ще се оттече със спадането на атмосферните температури :)
Има и друго - всички, които са чели повече от 3 твои постинга знаят, че се справяш чудесно с думите :)
И да ти призная, малко ми е мъчно, че първото ми влизане след близо месец отсъствие е по оф-топик, но чувството ми за справедливост надделя :)
Мислех да пиша по темата за Пианистката, но понеже вече съм давала безценно мнение за филма/книгата и понеже към момента нямам какво ново да добавя - прескочих.



Тема ..........нови [re: Б.K.]  
Автор блa_блa_блa ()
Публикувано18.09.05 18:13



...Поласкан съм и ми се иска веднага са споделя оптимизма ти, но някак не мога да открия кутията си с инструменти за благоразположено-градивна разговорка; събира прах на някое много забутано място, откакто за последно я ползвах при разчепкване неразгадаемата текстура на деридианските апории (в клуб "философия") и преди да ме поеме приятновсмукващата цезура* на поредната ваканционна разтуха. Бедата е, че освен друго загубих и спомена си относно това, дали предвидливостта ми е смогнала да положи в кутията нещо плодотворно да втасва в лятната топлота. Все пак ще оправдая отлагането на по-стабилната си намеса, споделяйки гласно надеждата, че когато се случи да намеря (нейде в избата на недоизчетените ми вдъхновения) въпросното уредно вместилище, там ще ме чака подобна, освободена от закачливата сладост на отпускарския лаф, осъщественост, напълно годна за приятелска почерпка.



                     Befiehl den letzten Fruechten voll zu sein;

Gib ihnen noch zwei suedlichere Tage,
Draenge sie zur Vollendung(*)hin und jage
Die letzte Suesse in den schweren Wein.



R.M.R., откъс от "Herbsttag"




Тема Re: ..........нови [re: блa_блa_блa]  
АвторБ.K. (Нерегистриран)
Публикувано18.09.05 19:12



ха!
стих от любимия ми р.м.р :)
знаех си :)

Fremde Geige, gehst du mir nach?
In wieviel fernen Staedten schon sprach
deine einsame Nacht zu meiner?
Spielen dich hunderte? Spielt dich einer?

Gibt es in allen grossen Stаеdten
solche, die sich ohne dich
schon in den Fluessen verloren haetten?
Und warum trifft es immer mich?

Warum bin ich immer der Nachbar derer,
die dich bange zwingen zu singen
und zu sagen: Das Leben ist schwerer
als die Schwere von allen Dingen.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.