Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:49 07.07.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Нов жанр.нови  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано31.08.05 15:35



Всеки път, когато се връщам назад и си припомням запознанството ни усещам, че се поддавам на идеята за съдбовността. Сладката заблудата на влюбения да вижда в своята любов нещо изключително и неповторимо, сакрално. Спомням си по-ясно от всичко усещането, че това не може да бъде истина. Не може да се случва на мен.
Любовта никога не ме е връхлитала. Обикновено съм я постигала. Някой ме желае, това е трогателно, още по-трогателно, ако виждам, че е искрен и готов ако не на всичко, то на много....вече гледам на него с други очи, първите два или може би три месеца съм поласкана, чувствам се добре и "обгрижена".....после идва това, което наричам любов. Винаги има нещо, което не харесвам, или е грозноват или пък ароматът на кожата му не ми допада, мислим различно или пък е твърде земен...все неща, които загубват значение, щом се потопим в морето на близостта, в него няма въпроси.
Този път ме връхлетя. Връхлетя ме преди да съм го видяла и ме напусна седмица, след това. Сега знам, че е било влюбване, тогава беше просто усещане за нереалност. Нищо в него не ме дразнеше и това беше най-изумителното нещо, което се е случвало с мен. Повечето хора имат идея, за човека, когото биха искали да срещнат...той трябва да е рус или пък висок, тъмноок или широкоплещ, все едно, аз нямам образ, имам усещане. Усщеането за спокйствие и прикрито споделено желание, за студено питие, поднесено след тежък ден, в прохлада, за тиха музика и приглушена светлина. Да е тих отвън и бурен отвътре. Този беше такъв.
Удивително е колко далеч е стигнала природата в желанието си да ни чифтоса. Човек е способен да гради огромни илюзии, с една едничка цел, да намери вътрешно оправдание за това, което се нарича възпрозиводство. Твоето винаги е по-различно, изключително и уникално, другите може и да се събират случайно, но вие...не, съюзът ви е част от вселенския замисъл.
Докато аз размишлявам над хитростта на природата едно неразумно момиче рови в миналото на любимия си, знаейки много добре каква болка ще й донесе. Момичето не е глупаво, просто е още омагьосано, опитва се да си спомни, че знае много добре, че така не се прави, че всичко е един кръговрат и няма неповторими неща, но главата му е така замаяна от вълшебството, че продължава да се наранява, сякаш от инат. Сепва се от нещо до болка познато. Слувало ли ви се е да вървите по улицата и да видите роклята си, върху друга жена...в първия момент дори не разбирате какво се случва, позната шарка, много позната, после познавате роклята, роклята е същата, само тялото друго. И там, пред чуждата за мен жена той е също толкова романтичен и забавен, трогателно твърд в решението си, чува се същата музика, в същия полумрак.....по дяволите, как мразя да нямам илюзии.

Редактирано от пeтъk на 31.08.05 17:06.



Тема Re: Нов жанр.нови [re: пeтъk]  
Автордecп (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 16:38



уж приятелки, уж това онова, а хоп - нахлува конкуренцията
сега ще ми отнемете феновете и най-вече - Маг
моля те, петък, толкова си задълбочена и нежна ...
ДОЛУ РЪЦЕТЕ ОТ МАГ!

това на шега
сега сериозно
аз в момента прегарям от любов, не беше планирано, така се случи просто и той май е така ... всъщност си мисля, че ... абе, бях убедена, че ...
"но вие...не, съюзът ви е част от вселенския замисъл. " ей, за това




Тема Re: Нов жанр.нови [re: дecп]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано31.08.05 16:54



Съдейки по информацията, която добих от кратка справка с инфото на този МАГ, едва ли ще съм му първата, втората, третата или четвъртата изгора, тъй че - не мерси! Търся накой, който не е обичал или не може да пише:)



Тема Re: Нов жанр.нови [re: пeтъk]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано31.08.05 17:05



"Търся накой, който не е обичал или не може да пише:)"

Де го тоя, ве? И аз такъв търся


Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Нов жанр.нови [re: Пeнчo 3aeka]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано31.08.05 17:10



Пенчо, малко по-така...внимателно с шегичките да не взема да измисля стих за теб....знаеш ме какво мога.



Тема Re: Хвърлям ръкавицата!нови [re: пeтъk]  
Автор Пeнчo 3aeka (прозаик, бе)
Публикувано31.08.05 17:31



Айде де, да те видим кво можеш. Трепетно чакам

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Поемам!нови [re: Пeнчo 3aeka]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано31.08.05 17:50



Пенчо, Пенчо, с какво да те римувам
ако не с олигофренчо?
Да беше например Миленчо,
можеше да те наричам нежно Кремчо.
Да, но ти не си Миленчо, а си Пенчо
не ми оставя сякаш нищо друго
освен да те наричам аз олигофренчо.

Класика, а?



Тема Re: Поемам!нови [re: пeтъk]  
Автордecп (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 17:54



ахаха
откачени сте, баси
ран босилек в рокля



Тема Re: Терминологична, но и не само забележка!нови [re: дecп]  
Автор пeтъk (талант)
Публикувано31.08.05 17:59



Не ме наричай Ран Босилек, аз имам свой собствен стил.....различен е дори от този на Хиподил.



Тема Re: Поемам!нови [re: пeтъk]  
Автор kpилe ()
Публикувано31.08.05 18:00



абе каква е тази мода сред жените литераТУРки да се пускат с някакви мъжки никове като "пенчо" или "петък"? не можете ли като нормални хора да си се кръстите "пенка" и "петка"?

все едно, че някой ще ви се върже - то такива описателно психоложски работи само жена може да ги сътвори




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.