Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 29.05.24 
Култура и изкуство
   >> Литература
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Тъмната Кула!  
Автор NoLabel (СТРЕЛЕЦЪТ)
Публикувано02.07.05 02:49



Подразбрах че 7мата част на поредицата "Тъмната кула" ще излезе някъде към средата на Юли! Ще бъде разделена на 2 книги(15кинта всяка)! И това ме накара да ви пУпитам:
Какво мислите за поредицата "Тъмната кула" на Стивън Кинг? Много, ама много ми е интересно!




Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: NoLabel]  
Автор kpилe ()
Публикувано02.07.05 13:18



мисля, че не бях чувал за нея до тази тема...



Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: kpилe]  
Автор Haчko (Mr. sir)
Публикувано02.07.05 17:27



Сериозно?!

Ами... преди около 30 години Стивън Кинг намерил в някакъв шкаф топче хартия формат "Letter" с разкошен зеленикав цвят... Осенила го идеята да седне и да напише една история за Тъмната кула... Не се смей, наистина е така

В предговорите и послесловите на издадените досега части той сам си признава, че е бил вдъхновен от уестърните и от "Седемте самураи". Към това трябва да добавиш една камара паралелни светове със загадъчни и зловещи врати между тях, Средната земя, "ZZ Top", препратки от и към около 15 други книги на Стивън Кинг (като се започне с отец Калахан от "Сейлъм'с Лот", мине се през регулаторите и разрушителите от "Черният дом" и се стигне до отрепките с жълти палта от"Сърца в Атлантида"), Дороти от "Магьосникът от Оз", "Норт Сентръл Позитроникс", огромно поле с рози, Тъмната кула по средата му и 6 лъча, които я крепят... които крепят всичките паралелни светове.

Ако това ще ти помогне:



А, да - още нещо: Стивън Кинг твърди, че първото изречение на този епос е най-страхотното първо изречение на негова книга. Цитирам по памет: "Човекът в черно бягаше през пустинята, а Роланд го преследваше."



Много е щуро на плажа.

Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: Haчko]  
Автор kpилe ()
Публикувано02.07.05 17:57



страхотно яко първо изречение :)

ами не знам, преди време се кефех на Кинг, въпреки че някои неща ми бяха скучни. но като минах 17 години почна много да ме дразни стила му. сигурно затова не съм запознат с тъмната кула

това което описваш ми прилича малко на онези фантастични поредици на фармър и зелазни, за господарите на вселени и за амбър/хаоса. сигурно са го взаимствали от кинг...



Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: kpилe]  
Автор Okaян яcтpeб (жар пиле)
Публикувано02.07.05 20:04



Не е задължително да са заимствали. Идеите в света не са чак кой знае колко много, ограничен брой са. За някои от идеите са абонирани повече хора, за други - по-малко. Някои от хората имат дарбата да пишат, други - не.



Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: Haчko]  
Автор NoLabel (СТРЕЛЕЦЪТ)
Публикувано02.07.05 20:18



Напълни ми душицата! Много добро представяне!
Изречението е "Мъжът в черно бягаше през пустинята а Стрелецът го следваше.", ааах, магия просто. Ти чел ли си седмата кула или чакаш да излезе на български?




Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: kpилe]  
Автор NoLabel (СТРЕЛЕЦЪТ)
Публикувано02.07.05 20:21



Кулата е коренно различна от останалите неща на Кинг, писал я е цял живот...




Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: NoLabel]  
Автор pencho zaeka (глупав оптимист)
Публикувано03.07.05 10:43



Сигурно ще да е преписал в парафрази всичкото си творчество до момента. Аз не го чета от 25 години.

Ако имаш самолет, не го карай като тротинетка! (лична мисъл!)


Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: pencho zaeka]  
Автор NoLabel (СТРЕЛЕЦЪТ)
Публикувано03.07.05 13:38



А сигурно ще да не е направил така...Книгата е коренно различна от всеичките му творби! Ако я прочетеш, без да знаеш че е негова, никога няма да се сетиш че я е писал той!




Тема Re: Тъмната Кула!нови [re: NoLabel]  
Автор pravist (seriozna)
Публикувано04.07.05 08:39



хареса ми. но едва ли ще си купя поредната част.

може би там и тогава друга съм била...



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.